Vacek je blízko návratu do Sparty, ve hře je hostování

Sport Sport
20. 6. 2013 13:56
Kamil Vacek by již příští týden mohl stvrdit svůj příchod z Chieva na Letnou. Pražané mají zájem o roční hostování s opcí
Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek.
Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek. | Foto: Reuters

Praha - Záložník Kamil Vacek je velmi blízko návratu do fotbalové Sparty. Ta totiž ve čtvrtek oznámila, že by k dohodě mezi Letenskými a Chievem mohlo dojít už na začátku příštího týdne.

„Situace je taková, že došlo k výraznému posunu. Kamil byl ve středu na Spartě, setkal se s vedením i trenérem Lavičkou. Jsme v intenzivním jednání s Chievem Verona a vše je i díky společnosti SPORT INVEST Group na nejlepší cestě, aby se Kamil v průběhu příštího týdne připojil k týmu,“ prohlásil na čtvrtečním setkání s novináři člen představenstva Jakub Otava. „Jednalo by se o roční hostování z opcí,“ doplnil.

Vacek do Chieva odešel před dvěma lety za 100 milionů korun a z počátku za italský klub pravidleně nastupoval. V minulé sezoně ovšem odehrál za italský klub jen jedenáct utkání v Serii A, a začalo se spekulovat o jeho návratu, obzvláště v souvislosti s nejistou formou tvořivého záložníka Sparty Marka Matějovského.

„Sparta je klub, který má v Evropě renomé a Kamil zde může znovu hrát pravidelně evropské poháry a hrát o mistrovský titul. Je to pro něj velká výzva a šance zabojovat o návrat do reprezentace, která vždy byla jeho cílem. Jeho hostování s opcí nebylo jednoduché vyřešit, o to větší máme radost, že se nám podle všeho podaří všechno dotáhnout počátkem příštího týdne do zdárného konce,“ řekl Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST Group.

 

Právě se děje

před 52 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy