Vacek je blízko návratu do Sparty, ve hře je hostování

Sport Sport
20. 6. 2013 13:56
Kamil Vacek by již příští týden mohl stvrdit svůj příchod z Chieva na Letnou. Pražané mají zájem o roční hostování s opcí
Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek.
Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek. | Foto: Reuters

Praha - Záložník Kamil Vacek je velmi blízko návratu do fotbalové Sparty. Ta totiž ve čtvrtek oznámila, že by k dohodě mezi Letenskými a Chievem mohlo dojít už na začátku příštího týdne.

„Situace je taková, že došlo k výraznému posunu. Kamil byl ve středu na Spartě, setkal se s vedením i trenérem Lavičkou. Jsme v intenzivním jednání s Chievem Verona a vše je i díky společnosti SPORT INVEST Group na nejlepší cestě, aby se Kamil v průběhu příštího týdne připojil k týmu,“ prohlásil na čtvrtečním setkání s novináři člen představenstva Jakub Otava. „Jednalo by se o roční hostování z opcí,“ doplnil.

Vacek do Chieva odešel před dvěma lety za 100 milionů korun a z počátku za italský klub pravidleně nastupoval. V minulé sezoně ovšem odehrál za italský klub jen jedenáct utkání v Serii A, a začalo se spekulovat o jeho návratu, obzvláště v souvislosti s nejistou formou tvořivého záložníka Sparty Marka Matějovského.

„Sparta je klub, který má v Evropě renomé a Kamil zde může znovu hrát pravidelně evropské poháry a hrát o mistrovský titul. Je to pro něj velká výzva a šance zabojovat o návrat do reprezentace, která vždy byla jeho cílem. Jeho hostování s opcí nebylo jednoduché vyřešit, o to větší máme radost, že se nám podle všeho podaří všechno dotáhnout počátkem příštího týdne do zdárného konce,“ řekl Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST Group.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy