V euforii chtěl skalp hřiště. Na první ligu se nepodívá

11. 12. 2012 20:30
Vedení bundesligové Fortuny Düsseldorf se dohodlo na mimosoudním vyrovnání se svým fanouškem, který v závěru květnové baráže proti Hertě Berlín vyřízl z trávníku penaltovou značku.
Fanouškovi Fortuny Düsseldorf přišel "skalp" ze hřiště draho.
Fanouškovi Fortuny Düsseldorf přišel "skalp" ze hřiště draho. | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem - Vedení bundesligové Fortuny Düsseldorf se dohodlo na mimosoudním vyrovnání se svým fanouškem, který v závěru květnové baráže proti Hertě Berlín vyřízl z trávníku penaltovou značku.

Muž bude mít zakázaný přístup na stadion a přispěje nezveřejněnou částkou nadaci s přiléhavým názvem "Penalta". Bundesligový nováček v listopadu původně oznámil, že fanouška zažaluje o částku 50 tisíc eur (1,2 milionu korun).

Muž vběhl před koncem barážové odvety s Herthou na hřiště s dalšími příznivci Düsseldorfu, kteří se na oslavu návratu do bundesligy rozhodli získat jako suvenýr nějakou část trávníku.

Exemplární případ pro další fanoušky

Vedení Fortuny doufá, že i mírnější trest než požadovaná částka bude mít odstrašující účinek.

"Není normální stříhat sítě, ničit branky, vyrývat trávník a krást rohové praporky. Doufáme, že teď je to snad každému jasné," řekl finanční šéf týmu Paul Jäger. Podle něj nejsou šéfové klubu žádní "nelidové" a nechtěli fanouška zruinovat.

Düsseldorfská nadace Elfmeter, neboli Penalta, pomáhá dětem s postižením míchy a jejím patronem je obránce Fortuny Jens Langeneke.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy