V Česku je stále nejoblíbenější fotbal. Ronaldo porazil Messiho, na špici nechybí ani Jágr

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Portugalec letos dominoval, nejen v anketě Zlatý míč.
Začněme u nejsledovanějších sportovců. Absolutně nejvíce kliknutí od uživatelů webu Livesport.cz si vysloužil fotbalista Cristiano Ronaldo z Realu Madrid. Portugalcovy sezonní statistiky si rozkliklo letos 391 746 návštěvníků. Letošní mistr Evropy se umístil i mezi třemi nejvíce vyhledávanými sportovci českých fanoušků.
Druhý v anketě Zlatý míč, druhý i v žebříčku Livesportu. Statistiky útočníka Barcelony a  Argentince Lionela Messiho si uživatelé otevřeli 318 402 krát.
Mezi nejlepší tři se vměstnal i srbský tenista Novak Djokovič s 294 214 kliknutími.
Velmi oblíbeným je také nestarnoucí Švéd Zlatan Ibrahimovic. O útočníka Manchesteru United se lidé zajímali v uplynulém roce ve 220 003 případech.
Foto: Reuters
Sport Sport, www.livesport.cz
23. 12. 2016 12:38
Česká společnost Livesport, která se zabývá sběrem sportovních výsledků a jejich data využívá více než 70 milionů sportovních fanoušků po celém světě, vydala celoroční souhrn nejoblíbenějších sportovců a sportovních klubů. V galerii se podívejte na celosvětově nejoblíbenější sportovní kluby, jednotlivé sportovce a také podíl kliků v České republice na jednotlivé sporty.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy