Tvrďák Gudas se pustil pěstmi do soupeře. Rozhodčí zachránili Doana od nakládačky

Rudolf Černík Rudolf Černík
Český obránce Radko Gudas se opět předvedl ve své oblíbené roli tvrďáka. Kapitán Anaheimu se v utkání hokejové NHL pustil pěstmi do Joshe Doana a komentáře fanoušků se shodují: Rozhodčí zachránili mladíka z Utahu před pořádnou nakládačkou.
Kapitán Anaheimu Radko Gudas (vpravo) v utkání NHL proti Utahu
Kapitán Anaheimu Radko Gudas (vpravo) v utkání NHL proti Utahu | Foto: Reuters

V 8. minutě závěrečné třetiny za vyrovnaného stavu 3:3 si Gudas vyšlápl tvrdým zákrokem na Claytona Kellera a Doanovi budiž ke cti, že se nerozpakoval parťáka mstít, byť jeho protivníkem byl známý drsňák.

Dvaadvacetiletý americký forvard ovšem záhy poznal, že přece jen poněkud přecenil síly.

Gudas, letošní mistr světa ze šampionátu v Praze, mu srazil helmu a uštědřil pár ostrých ran na tělo. Rozhodčí však bitku ukončili ještě před tím, než mohli rivalové spadnout na led, a oba hokejisty od sebe oddělili.

"Rozhodčí právě zachránili Doana před pořádnou nakládačkou," shodli se fanoušci v komentářích na sociálních sítích.

Oba zápasníci dostali trest na 2 + 2 minuty a při jejich pobytu na hanbě se Utah dostal do vedení.

Anaheim však stihl vyrovnat a po 54 vteřinách prodloužení získal i bod navíc.

V brance vítězů se činil další letošní český mistr světa Lukáš Dostál, zneškodnil 26 střel soupeře a získal ocenění pro třetí hvězdu zápasu.

Jeho gólmanský protějšek Karel Vejmelka zůstal jen na střídačce Utahu.

Výsledek NHL:

Anaheim - Utah 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 37. a 55. Mintjukov, 5. Terry, 29. Fabbri, 61. Carlsson - 9. McBain, 14. Hayton, 46. Kesselring, 51. Keller. Střely na branku: 34:30. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, z 30 střel inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zákroků měl 86,7 procenta. Diváci: 17.245. Hvězdy zápasu: 1. Carlsson, 2. Mintjukov, 3. Dostál (všichni Anaheim).