Turecká rallye

Ogier vyhrál v Turecku a vrátil se do hry o sedmý titul mistra světa po sobě
Rallye

Ogier vyhrál v Turecku a vrátil se do hry o sedmý titul mistra světa po sobě

Sébastien Ogier v Citroënu vyhrál Tureckou rallye a zdramatizoval tak boj o titul mistra světa v automobilových soutěžích.

Tänak odstoupil z Turecké rallye a zdramatizoval MS

Největší favorit Estonec Ott Tänak kvůli technickým problémům odstoupil ve druhé etapě z Turecké rallye a zdramatizoval boj o titul mistra světa. Před devátou rychlostní zkouškou totiž nenastartoval vůz. Jeho náskok tak mohou výrazně ztenčit Belgičan Thiery Neuville, jenž ztrácí na Tänaka 33 bodů, i úřadující šampion Francouz Sébastien Ogier (40).

 

Tänak v posledních měsících šampionátu dominoval. Od května vyhrál čtyři z pěti rallye a do Turecka přijel nejen jako lídr MS, ale i jako obhájce loňského prvenství. Po páteční úvodní etapě však byl až osmý a dnes absolvoval jen jednu erzetu.

 

"Seděli jsme v autě, začali zapínat přilby a nic. Nenastartovali jsme. Asi bude něco s elektrikou," posteskl si estonský jezdec. Z deseti soutěží letos vyhrál polovinu, z Turecka si však může odvézt maximálně pět bodů, pokud by v neděli vyhrál závěrečnou power stage.

 

Ogier je zatím druhý o deset sekund za finským kolegou z Citroënu Esapekkou Lappim, Neuville zaostává. Dnes při vyjetí z trati ztratil čtyři minuty a je na průběžné osmé pozici.

Tureckou rallye vyhrál Tänak, Kopecký je krůček od titulu ve WRC2
Rallye

Tureckou rallye vyhrál Tänak, Kopecký je krůček od titulu ve WRC2

Tovární jezdec Toyoty Ott Tänak završil v Turecku vítězný hattrick.