Když Jágr mluvil o titulu, měl jsem temno, tvrdí kouč Kladna

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 9. 2013 8:00
Trenér Zdeněk Vojta souhlasí s Jágrem. Kladno by mělo hrát o titul, a proto hned vyjmenovává největší soupeře: Slavia, Sparta a možná Liberec.
Kladno letos nezajímá nic jiného než titul. Napoví už první kolo, Rytíři v pátek doma hostí dalšího favorita - Slavii.
Kladno letos nezajímá nic jiného než titul. Napoví už první kolo, Rytíři v pátek doma hostí dalšího favorita - Slavii. | Foto: CPA

Kladno - Když Jaromír Jágr začal na tiskové konferenci Kladna mluvit o titulu, zatmělo se mu před očima. Hrklo v něm tak, že krátce na to novinářům v pravé poledne řekl dobrý večer.

Ne. Kladno papírově rozhodně nepatří k favoritům, spíše naopak. Trenér Zdeněk Vojta ale i tak tyhle vysoké ambice přijímá a jednohlasně přitakává svému šéfovi. Když už se má něco dělat, tak ať se to dělá pořádně!

"S Jardou souhlasím. Člověk by měl mít opravdu jen ty nejvyšší cíle," říká v rozhovoru Vojta a vyjmenovává největší soupeře v boji o pohár: Slavia, Sparta a kdo ví, třeba i Liberec.

Jaromír Jágr vyhlásil boj na titul, jak vám bylo, když to zaznělo?
Měl jsem úplně temno před očima, taky jsem vám řekl dobrý večer místo dobrý den (směje se). Ale ne, teď už vážně. Já si stejně jako on myslím, že by měl mít člověk ty největší cíle. Tahle soutěž bude letos zase opravdu vyrovnaná a může se stát cokoliv. Samozřejmě se nejprve musíme dostat do play off a pak vhodně posílit, ale já znovu navážu na to, co jsem říkal i na tiskovce. Jarda tady před dvěma lety řekl, že bude hrát play off, nikdo tomu nevěřil a povedlo se to. 

Věděl jste před tou tiskovkou, že má Jágr takhle smělé plány?
Vůbec. Taky pak ve mně pořádně hrklo. 

Když teda budete hrát o ten titul, koho považujete za své největší soupeře?
Chcete vyjmenovat všech 13 dalších týmů? (směje se)

Ne. Mně bohatě stačí, když to shrnete na tu, podle vás, opravdovou špičku ligy.
Začínáme se Slavii, tu jsme loni dokázali porazit jen jednou v play off a to 1:0. Už to zaznělo mnohokrát, kdokoliv může hrát dobře, v play off záleží jen na momentální formě a štěstí. Když se ale podíváte na skladbu týmů a zkušenosti hráčů, vychází mi z toho Slavia, Sparta a možná Liberec. To jsou mužstva, které by měly diktovat tempo soutěže.

Slavia je opravdu jeden z favoritů a vy s ní začínáte doma sezonu. Takže hned první kolo napoví, jak na tom Kladno opravdu je?
Napoví - nenapoví. V jednom zápase to je taky o štěstí. Loni jsme tady v prvním kole porazili Spartu a mužstvo se skvěle nastartovalo. Takže to je spíš o psychice, jedna prohra totiž nic zásadního neřeší. 

Váš tým nicméně přes léto prošel velkou obměnou. Jak jste spokojený?
Já jsem spokojený, protože mám pocit, že se nám povedlo posílit útok. Už loni se tady objevil Miloš Hořava a teď v létě se nám povedl příchod Petra Tenkráta. To jsou moc kvalitní útočníci a já myslím, že jejich spojení s Pavlem Paterou bude hrát prim.

Jenže jste zase neudrželi třeba Kobu Jasse, který se v play off ukázal jako velice dobrý hokejista.
To je pravda. O něj a třeba o Valského jsme moc stáli. Ukázali totiž, že jsou přínosem. Když srovnáte tyhle plusy a mínusy, tak mám pocit, že tohle mužstvo bude stejné, možná o malinko lepší, než to loňské. K tomu je ale další věc, náš herní styl. Bude založený na pracovitosti, bojovnosti, bruslení a kondici.  

Kladno tedy letos vsadí na jednoduchost?
Přesně tak. Navážeme na to, co jsme hráli loni po odchodu hráčů z NHL. Žádné vysloveně velké nacvičování, chceme zlepšit akorát přesilovky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy