Trenér Barcelony Vilanova tvrdí: Fábregas chce zůstat u nás

Sport Sport
17. 7. 2013 7:30
Španělský fotbalista Cesc Fabregas nejspíš i přes lákavou nabídku Manchesteru United zůstane v Barceloně.
Cesc Fábregas ve španělském reprezentačním dresu
Cesc Fábregas ve španělském reprezentačním dresu | Foto: Reuters

Barcelona - Byla to lákavá nabídka. 30 milionů eur a příslib, že si španělský fotbalista Cesc Fábregas zahraje v základní sestavě Manchesteru United.

Hráči Barcelony se prý ale ze současného klubu nechce. Alespoň to tvrdí kouč katalánského mužstva Tito Vilanova.

"Vím jaké má nabídky, ale Cesc chce zůstat tady. Sám mi řekl, že je jeho snem být v Barceloně. Nemá důvod odcházet kvůli penězům nebo kvůli tomu, že nehraje," citoval Vilanovu britský server BBC.

Vážný zájem United o Fábregase trenéra Barcelony prý nijak neznepokojil. "Jsem nad věcí. Naopak jsem rád, že takové kluby projevují zájem o naše hráče. Znamená to, že máme hráče, po kterých jiné týmy touží," dodal Vilanova.

Španělský mistr světa a Evropy přestoupil do svého mateřského klubu Barcelony už před dvěma lety z Arsenalu za 40 milionů eur. Ve Španělsku získal trofeje pro mistra ligy, vybojoval evropský i domácí Superpohár, ale nikdy se nastálo neusadil v základní sestavě.

Smlouvu má v Barceloně ještě na tři roky a chce ji dodržet.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy