Příšerné, zničili jste chrám. French Open má konečně střechu, ale kritika neutichla

Podívejte se na fotografie z modernizovaného areálu pařížského Roland Garros.
Francouzi to stihli, renovaci kurtu Philippa Chatriera dokončili už v první polovině roku, tak, aby byla připravená na letošní ročník Roland Garros. Kvůli koronaviru se ale nakonec turnaj v původním termínu na přelomu května a června nekonal.
Většina tenisových fanoušků považuje nový "look" slavného tenisového stánku za nevzhledný. Jde o úplně jiný kurt, zničili jste chrám, píší pořadatelům.
Pařížané přitom byli dlouhá léta kritizováni právě za to, že jako jediný ze čtyř grandslamů nemají zatahovací střechu.
Zatahovací střecha kurtu Philippe-Chatrier se skládá z jedenácti vazníků. Každý váží 330 tun.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
12. 6. 2020 9:28
Organizátoři grandslamového Roland Garros v Paříži dlouhá léta čelili tvrdé kritice za to, že nemají ani na jednom hlavním kurtu zatahovací střechu, která by zajistila pokračování tenisového turnaje v deštivých dnech. V letošním roce dlouho odkládanou renovaci centrálního kurtu Philippa Chatriera konečně dokončili. Fanoušci však nadšení nejsou, naopak. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy