Příšerné, zničili jste chrám. French Open má konečně střechu, ale kritika neutichla

Podívejte se na fotografie z modernizovaného areálu pařížského Roland Garros.
Francouzi to stihli, renovaci kurtu Philippa Chatriera dokončili už v první polovině roku, tak, aby byla připravená na letošní ročník Roland Garros. Kvůli koronaviru se ale nakonec turnaj v původním termínu na přelomu května a června nekonal.
Většina tenisových fanoušků považuje nový "look" slavného tenisového stánku za nevzhledný. Jde o úplně jiný kurt, zničili jste chrám, píší pořadatelům.
Pařížané přitom byli dlouhá léta kritizováni právě za to, že jako jediný ze čtyř grandslamů nemají zatahovací střechu.
Zatahovací střecha kurtu Philippe-Chatrier se skládá z jedenácti vazníků. Každý váží 330 tun.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
12. 6. 2020 9:28
Organizátoři grandslamového Roland Garros v Paříži dlouhá léta čelili tvrdé kritice za to, že nemají ani na jednom hlavním kurtu zatahovací střechu, která by zajistila pokračování tenisového turnaje v deštivých dnech. V letošním roce dlouho odkládanou renovaci centrálního kurtu Philippa Chatriera konečně dokončili. Fanoušci však nadšení nejsou, naopak. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy