Zkolaboval jí telefon, nemohla spát. Tenisová popelka v Paříži pobláznila Mexičany

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 9. 2020 17:54
Dvacet let se žádné hráčce z Mexika nepovedlo vyhrát zápas na tenisovém grandslamu. Není divu, že Renatě Zarazúové v Paříži na letošním French Open úplně zkolaboval telefon, když po úspěšné kvalifikaci prošla i do druhého kola antukového svátku.
Renata Zarazúová.
Renata Zarazúová. | Foto: Reuters

"Senzace! Bude vzorem pro všechny," takové titulky se šíří mexickými médii poté, co Zarazúová prošla už do druhého kola French Open.

V open éře tenisu se to povedlo jen čtyřem Mexičankám a od poslední takové výhry uběhly hned dvě dekády.

"Moc to pro mě znamená, není to jen výhra, je to mnohem víc. Já tady v Paříži žiju svůj sen. Chci si užít každý den, který tady strávím," nechala se slyšet Mexičanka.

Už po jejím postupu z kvalifikace se v Mexiku strhla pořádná mediální mela. "Měla jsem v telefonu tolik zpráv, že se úplně zasekl a vypnul. V noci jsem pak vůbec nemohla spát," přiznala Zarazúová.

Přesto původně 178. hráčka světa úvodní duel proti domácí Francouzce Else Jacquemotové vyhrála hladce ve dvou setech a v den svých 23. narozenin si zahraje proti ukrajinské hvězdě Elině Svitolinové.

Mexičané berou její zápis do historie jako důkaz, že i z téhle země může vzejít skvělý tenista.

"Je to složité, není to sport, který by tu měl velkou podporu, a podmínky tu jsou bídné. Renata by ale mohla být inspirací pro všechny mladé hráče," věří Angélica Gavaldónová, poslední mexická tenistka, která před dvaceti lety vyhrála utkání na Australian Open.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy