Markéta Vondroušová na Australian Open 2018
Markéta Vondroušová
Plíšková vs. Halepová, Fed Cup, Česko vs. Rumunsko
Simona Halepová

Pěkný úterní večer, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Indian Wells. Markéta Vondroušová došla už do osmifinále velkého amerického podniku a v jednom z největších osmifinále kariéry vyzve světovou dvojku Simonu Halepovou. Zápas začne přibližně ve 21:20.

Na druhém největším kurtu v Indian Wells se ještě hraje předchozí zápas. Japonec Nišikori sice vyhrál první set nad Polákem Hurkaczem, ovšem ten druhý prohrál. Je tedy srovnáno, před chvílí začala rozhodující třetí sada.

Zatím si můžete přečíst o úspěšné jízdě Markéty Vondroušové. Devatenáctiletá Češka potvrdila, že se jí ve Spojených státech daří a vyhrála tři zápasy v řadě, mimo jiné nad loňskou finalistkou Ruskou Kasatkinovou a grandslamovou šampionkou Lotyškou Ostapenkovou.

V ženské dvouhře už je známá první čtvrtfinalistka. Stal se jí nový kanadský supertalent, osmnáctiletá Bianca Andreescu.

Ta je jednou z pěti náctiletých hráček v elitní stovce. Další z nich je právě Vondroušová. Napodobí svou kanadskou vrstevnici?

Kromě turnaje v Indian Wells momentálně hýbe tenisovým světem také kontroverzní změna v čele ATP. Ve sporu jsou kvůli ní Novak Djokovič na jedné straně a Roger Federer s Rafaelem Nadalem na straně druhé. Přečtěte si víc.

Hurkacz a Nišikori se zřejmě budou bít hodně dlouho. Nyní je jasné, že zápas Vondroušové s Halepovou nezačne dřív než ve 21:30.

Simona Halepová je momentálně světovou dvojkou, Markéta Vondroušová figuruje na 61. příčce světového žebříčku. O favoritce dnešního zápasu tak nemůže být pochyb.

Podívejme, dvaadvacetiletý Polák Hurkacz získal ve třetím setu brejk a nad favorizovaným Nišikorim vede 4:2. Že by se blížil konec zápasu?

Hubert Hurkacz skutečně dokonal senzaci a vyřadil Nišikori 6:3 ve třetím setu. Znamená to, že během několika minut nastoupí na dvorec Vondroušová s Halepovou.

Připomeňme, že se devatenáctiletá tenistka ze Sokolova dosud v kariéře s Rumunkou neutkala. Nedávno jí ale mohla na vlastní oči sledovat v Ostravě během Fed Cupu. Halepová tam porazila jak Siniakovou, tak Plíškovou.

Obě hráčky už se rozcvičují na dvorci. Los určil, že na podání začne Halepová.

Utkání začíná.

15:0

Opatrná rozehrávka od základní čáry skončila bekhendovou chybou Vondroušové.

15:15

Bekhend vzápětí pokazila i Rumunka po zvláštním vysokém returnu od Češky.

15:30

První skvostný moment od Vondroušové - return, který mohla Halepová jen sledovat.

15:40

Výborně Vondroušová anticipovala zakončení Halepové, byla u míče včas a soupeřku prohodila. První dva brejkboly.

0:1 Vondroušová získává gem

Mladá česká tenistka začíná nejlépe, jak to jen jde. Brejkem.