reklama
 
 
15:00 • French Open • osmifinále
0:2
4:6 3:6
tenis, French Open 2018, Barbora Strýcová, 2. kolo
Barbora Strýcová
Australian Open: Julia Putincevová
Julia Putincevová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání osmifinále French Open mezi Barborou Strýcovou a Ruskou Julií Putincevovou. Duel začne v neděli po poledni, přesný čas bude záviset na délce předchozího zápasu mezi Němcem Zverevem a Rusem Kačanovem.

Česká tenistka Barbora Strýcová je poslední českou zástupkyní na druhém letošním grandslamu. Po rozpačitém úvodu sezóny na antukovou část roku vyladila formu a v Paříži bude dnes útočit na postup do čtvrtfinále. Na turnaji zatím postupně vyřadila Japonku Naraovou, Rusku Makarovovou a ve 3. kole v souboji krajanek také Kateřinu Siniakovou.

To její soupeřka, rodačka z Ruska, nicméně hájící barvy Kazachstánu Julia Putincevová vyladila své výkony na druhý grandslam sezóny podle svých představ. Světová osmadevadesátka v sezóně zatím také paběrkovala, v Paříži ale kosí jednu soupeřku z druhou. Postupně vyřadila Kontaovou z Velké Británie, Bradyovou z USA a po velké bitvě v pátek také Číňanku Wangovou.

Obě tenistky se v kariéře dosud potkaly dvakrát, a to v letech 2012 a 2017. V obou případech byla úspěšnější Strýcová, která vždy zvítězila 2:0 na sety.

Obě tenistky už jsou již na kurtu, nyní probíhá rozcvička a duel začne během pěti minut.

Podávat začne česká tenistka.

Utkání začíná.

0:15

Bára se nebála hned v úvodu útočit, ale Kazaška velmi dobře vybrala její volej po lajně, a česká tenistka poté returnovala do sítě.

15:15

Znovu kvalitní forhendové údery Strýcové k čarám, na ten druhý Putincevová neměla nárok dosáhnout.

15:30

Tentokrát byla ale aktivnější soupeřka, která si ji rozhýbala, a poté ze středu zakončila přesným volejem do protipohybu k pravé čáře.

30:30

Strýcová nechce pustit protivnice k brejkbolům, zahrála další tvrdý forhend k čáře, a return ruské rodačky našel útočiště jen v pásce.

40:30

První eso české tenistky, ta trefila servis s rotací ven z kurtu a má první gembol.

1:0 zisk gemu Strýcová

Dobré druhé podání české tenistky, která okamžitě přešla do útoku, předvedla dobrý volej a také vítěznou smeč do volné části dvorce.

0:15

Na úvod druhé hry chyba kazašské tenistky, Barbora se navíc nebála útočit.

15:15

Následně útočila ale také soupeřka, ta si vše připravila a zakončila naprosto přesně na čáru.

15:30

V tomto trendu chtěla pokračovat, zakončila forhendem skoro stejně, jenže tentokrát se její úder snesl těsně za čáru.

30:30

Brejková šance ale zatím nepřichází, Putincevová výborně vybrala smeč, okamžitě otočila do útoku a zakončila volejem do protipohybu soupeřky.

40:30

Zkrácením hry donutila kazašská tenistka Strýcovou k náběhu na síť, následný stopvolej české tenistky šel jen do pásky.

40:40

Putincevová dobře zkrátila hru, poté lobovala a vše mohla zakončit přesnou smečí, ale tu nasměrovala nepochopitelně do autu. Shoda.

A:40

A Strýcová nebyla blízko od brejkbolu, jenže během výměny ji praskal struna, a tak musela jít na síť, ovšem těžký volej příliš dobře netrefila.

autor: Daniel Kinc | 3. 6. 2018 14:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama