6:4 6:7 5:7
Kateřina Siniaková v Šen-čenu 2018
Kateřina Siniaková
Johanna Larssonová
  • Po výborném začátku sezóny se české tenistce tolik nedaří. Naposledy se představila v Indian Wells, kde v prvním kole skrečovala.
  • Švédka se zatím stále spíše hledá. Po nevýrazné loňské sezóně se ani letos nepředvádí v nejlepším světle. Z 12 zápasů vyhrála jen šestkrát.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání prvního kola Miami Open mezi Kateřinou Siniakovou a Johannou Larssonovou. Zápas začne v úterý po 16:30.

Kateřina Siniaková měla výborný vstup do nové sezóny, ale pomalu začíná uvadat. Po finále v Šen-čenu totiž brzy vypadla v Hobartu, na Australian Open zvítězila jen proti Sakkariová a aspoň dvě utkání vyhrála až v Petrohradu.

Více se letos české tenistce daří ve čtyřhře, což potvrdilo osmifinále na Australian Open a semifinále v Dauhá. Každopádně v singlu to má Siniaková letos za 8 - 6 a naposledy v Indian Wells skrečovala utkání proti Kasatkinové.

Johanna Larssonová je aktuálně 76. ženou světového žebříčku WTA. Nejlépe zakončila rok 2016, když byla padesátá, avšak loni měla slabou bilanci. Z 54 utkání totiž vyhrála jen lehce přes polovinu soubojů, což znamenalo očekávaný propad.

Navíc ani letos devětadvacetiletá Švédka příliš nezáří. Dosud odehrála dvanáct utkání, přičemž má zatím přesně 50 % úspěšnost. Naposledy v Indian Wells dokonce ani neprošla kvalifikací, když sice porazila Rodionovovou, ale poté jí stopku ve dvou setech vystavila Kurumi Naraová.

Co se týče vzájemných zápasů, dnes se bude jednat o třetí souboj těchto tenistek Lepší bilanci má zatím Kateřina Siniaková, jež v roce 2014 zvítězila na tvrdém povrchu v Linci a o dva roky později vyhrála i na antuce v Bastadu. Obě vítězství přišla ve dvou setech.

Zajímavostí je fakt, že v Miami se Kateřině Siniakové dosud nepodařilo vyhrát ani jeden singlový zápas. V roce 2015 Siniaková vypadla ve dvou setech proti Karin Knappové, v roce 2016 ještě v kvalifikaci nestačila na Karolínu Plíškovou a loni uhrála jen jeden set s Bethanie Mattekovou-Sandsovou. Dnešním vítězstvím si tak může připsat své maximum.

Johanna Larssonová má aktuálně velké problémy na svém podání. Proti Kurumi Naraové v Indian Wells totiž v prvním setu ztratila servis hned třikrát. V druhé sadě se sice zlepšila, nicméně následný tiebreak zazdila třemi minibrejky ve prospěch soupeřky.

V letošním roce má Larssonová slabou úspěšnost proti tenistkám, které byly před utkáním výše postavené než ona. Z těchto tenistek totiž porazila jen Annu Krunićovou, dalších pět vítězství zaznamenala proti žebříčkově slabším tenistkám.

Naopak Kateřina Siniaková má ze svých osmi vítězství hned skalp tří výše postavených tenistek. K tomu ve finále v Šen-čenu dokázala vzdorovat hvězdné Simoně Halepové, které sebrala set. Ve vedení pak byla i na Australian Open, kdy trápila čtvrtou ženu žebříčku, Jekatěrinu Svitolinovou.

Kvalifikační utkání mezi Darianem Kingem a Mackenziem McDonaldem jde do třetího setu. Námi sledovaný zápas Kateřiny Siniakové je posunut na 17:10.

Předchozí utkání je konečně minulostí. Po postupu Dariena Kinga se tak na kurt pomalu může chystat dvojice Kateřina Siniaková - Johanna Larssonová. Začít by se mohlo zhruba za necelých deset minut, tedy kolem 17:20.

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

0:15

Johanna Larssonová dnešní utkání zahajuje lépe. Siniaková v krátké výměně chybovala forhendem do sítě.

0:30

Rychle je tady nepříjemný stav pro Kateřinu Siniakovou. Tentokrát šel do sítě bekhend české tenistky.

0:40

A jsou tady tři brejkboly pro Johannu Larssonovou! Siniaková si neporadila s dobrým returnem.

15:40

První brejkbol je odvrácen. Dobré podání bylo returnováno daleko do zámezí.

0:1 Johanna Larssonová získává gem.

Dvojchyba! Ani jestřábí oko teď Siniakové nepomohlo a je z toho brzká ztráta podání.

15:0

Larssonová se zatím nedopouští chyb. Naopak Siniaková teď netrefila return.

30:0

Další dobré podání a následně jednoduchý forhend do volné části kurtu pro Larssonovou.

40:0

Švédka má zaděláno na čistou hru. Return české hráčky je v síti.

0:2 Johanna Larssonová získává gem.

Tak úvod zápasu je zatím jednoznačný. Siniaková znovu chybovala a brejk Larssonové je potvrzen.