WTA Moskva • 1. kolo • 11:33

Kateřina Siniaková - Donna Vekičová

Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková
2
6
6
Donna Vekičová
Donna Vekičová
0
0
2
Jednadvacetiletá hráčka z Hradce Králové neprožívá příznivé období. V červenci sice ovládla turnaj v Bastadu, ale od té doby zvládla z jedenácti duelů vítězně pouze tři.
Stejně stará rodačka z Osijeku letos triumfovala na trávě v Nottinghamu a na US Open došla do třetího kola. Z asijské šňůry turnajů si však přivezla tři porážky v řadě.

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání prvního kola ženského tenisového turnaje v Moskvě mezi Kateřinou Siniakovou a Donnou Vekičovou z Chorvatska. Zápas začne v pondělí 16. října v 11:33.

Tenisová sezona se pomaličku chýlí ke konci, ale několik turnajů stále ještě zbývá odehrát. Dnešním dnem startuje v Moskvě hlavní fáze Kremlin Cupu, kde má český tenis v pavouku dvě želízka. Kateřina Siniaková změří v prvním kole síly s vrstevnicí Donnou Vekičovou z Chorvatska. Zápas začne na centrálním kurtu po mužském utkání mezi Čoričem a Selou.

Kateřina Siniaková v Bastadu 2017
Kateřina Siniaková v Bastadu 2017 | Foto: Reuters

Kateřina Siniaková se nedávno dozvěděla nepříjemnou zprávu o zranění kolena své deblové parťačky Lucie Hradecké, se kterou měly jistou účast na Turnaji mistryň. Takhle ale obě Češky o možnost startu v Singapuru přišly. Siniaková s Hradeckou hrály letos ve čtyřhře finále na pěti turnajích včetně US Open, ale titulu se nedočkaly. Zato ve dvouhře jednadvacetiletá tenistka z Hradce Králové zazářila na turnajích v Šen-čenu a Bastadu, kde získala své první dva vavříny na okruhu WTA.

 

V dubnu se Siniaková probojovala do čtvrté desítky světového žebříčku, ale ve druhé polovině sezony se jí vyjma turnaje v Bastadu moc nedařilo. Na všech čtyřech grandslamových turnajích skončila hned v prvním kole a nedokázala prorazit ani na větších podnicích americké či asijské šňůry na podzim. Z posledních deseti zápasů vyhrála jen dvakrát v Tokiu a ve Wu-chanu. Nyní má v zádech tři porážky v řadě od Linettové ve Wu-chanu, Stosurové v Pekingu a Golubicové v Linci. Švýcarce podlehla před pěti dny 7:6, 2:6 a 3:6.

Kateřina Siniaková na US Open 2017
Kateřina Siniaková na US Open 2017 | Foto: Reuters

Kateřina Siniaková

Česká republika

WTA: 52.

Věk: 21 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 69 kg

Kateřina Siniaková na turnaji v Torontu 2017
Kateřina Siniaková na turnaji v Torontu 2017 | Foto: Reuters

Donna Vekičová je jednadvacetiletou tenistkou z chorvatského Osijeku, o měsíc mladší než Siniaková. Svůj první turnaj vyhrála už v roce 2014 v Malajsii a druhý zářez přidala letos v létě na trávě v Nottinghamu. Na US Open došla letos do třetího kola, vyrovnala svůj nejlepší výsledek na grandslamu a v žebříčku poskočila na pětačtyřicátou pozici, čímž si vytvořila nové maximum.

 

Přítelkyně švýcarského tenisty Wawrinky hrála po US Open turnaj nižší kategorie ITF v Petrohradu, ale v semifinále proti Jastremské skrečovala. Asijské turné pak Chorvatce vůbec nevyšlo. Ve Wu-chanu prohrála v prvním kole s domácí Šuaj Čang, v Pekingu nestačila na Vandewegheovou a překvapivě podlehla také Brazilce Haddad Maiové v Tchien-ťinu. Jihoameričanka zvítězila 6:7, 6:4 a 6:2.

Hráčská party před Wimbledonem 2017: Donna Vekičová a Stan Wawrinka
Hráčská party před Wimbledonem 2017: Donna Vekičová a Stan Wawrinka | Foto: ČTK

Donna Vekičová

Chorvatsko

WTA: 47.

Věk: 21 let (28. 6. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 179 cm

Váha: 64 kg

Druhé kolo Wimbledonu 2017: Donna Vekičová
Druhé kolo Wimbledonu 2017: Donna Vekičová | Foto: Reuters

Kateřina Siniaková a Donna Vekičová odehrály na okruhu WTA jediné vzájemné utkání loni v kvalifikaci v Birminghamu. Češka tehdy zvítězila jasně 6:3 a 6:0

Dudi Sela si poradil s Bornou Čoričem ve dvou setech, a tak už se nyní v moskevské hale rozehrávají Siniaková s Vekičovou. Česká tenistka hraje v Rusku vždy velmi ráda, neboť tam má mnoho rodinných příslušníků z otcovy strany.

Vekičová vyhrála los a zvolila si pro první gem servis.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Vekičová přizvedla míček o pásku, ale výrazně tím svůj úder zpomalila. Siniaková se vydala na síť, zaútočila a ukončila výměnu bekhendovým volejem.

15:15

Chorvatská hráčka musela jít přes druhý servis a následně bojovat s křižným returnem Siniakové. Zvládla to, zato Češka už další bekhend netrefila čistě.

15:30

Výborně. Siniaková byla ve výměně aktivnější a úderem po čáře do bekhendu donutila soupeřku k chybě. Češka není daleko od brejkbolů.

30:30

Vekičová však reaguje prvním esem zápasu.

30:40

Vekičové se příliš nepovedl kraťas a Siniaková zahrála po čáře. Chorvatka v obraně zvedla míček nad síť, odkud už Češka smečovala. Je tu brejkbol.

1:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková využívá první brejkbol a hned v první hře bere soupeřce podání. Vekičové nevyšel ani druhý bekhendový kraťas, míček skončil v síti.

0:15

Rodačka z Hradce Králové začíná na podání dvojchybou.

15:15

I podruhé musela Siniaková podávat dvakrát, ale tentokrát už se do čtverce trefila. Vekičová returnovala bekhendem do sítě.

15:30

Chorvatská hráčka byla v delší výměně trpělivější a dočkala se chyby Siniakové. Češka útočila forhendem po čáře, jenže balonek spadl do deblového koridoru.

30:30

Siniaková se pustila okamžitě po vyšším returnu Vekičové do útočení a zatloukla soupeřku bekhendem. Vekičová hrála v tuhé defenzivě do autu.

30:40

V prvním gemu páska Vekičové nepomohla, teď už ano. Chorvatka měla výměnu dobře rozehranou, ale při zakončení jí pomohlo štěstí. Vekičová má brejkbol.

40:40

Vekičová si oběhla druhé podání Siniakové a forhendovým returnem se snažila výměnu ukončit. Míček ale spadl těsně za postranní čáru.

A:40

Siniaková roztočila druhý servis a poslala míček přesně na téčko. Vekičová returnovala bekhendem do autu, gem teď může ukončit Češka.

2:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Skvěle! Siniaková odvrátila brejkbol a následně si parádním servisem došla pro zisk gemu. Vekičová nevrátila její první podání a prohrává už 0:2.

0:15

První dvojchyba přichází také z rakety Vekičové.

0:30

Chorvatka dobře podala, ale vzápětí pokazila forhendový útok. Míček skončil daleko v zámezí a Siniaková je opět na nadějném skóre.

15:30

Chorvatská hráčka přešla po dobrém servisu na síť a podařilo se jí snížit.

15:40

Siniaková dostala soupeřku pod tlak skvělým returnem k postranní čáře a Vekičová zahrála pouze do sítě. Češka má dva brejkboly na vedení 3:0.

3:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Chorvatka zatím pomáhá Siniakové velkým množstvím chyb. Po returnu Češky hrála znovu do sítě a už podruhé v prvním setu ztrácí servis.

15:0

Přímý bod pro Siniakovou na začátek dalšího servírovacího gemu.

30:0

Vekičová returnovala k základní čáře, ale česká hráčka se odhodlala dokonce odtud rovnou zaútočit. Byl z toho úžasný bekhendový winner do rohu kurtu.

40:0

Kateřina je teď v pořádné euforii! Eso ven z kurtu znamená tři gemboly.

40:15

Po druhém podání Siniakové ale ukázala svou sílu také Vekičová. Její return byl hodně razantní a Češka pod tlakem nedokázala míček vrátit.

4:0 Kateřina Siniaková získává gem.

S dalším takovým returnem už se Siniaková popasovala velmi dobře a přehodila balonek zpět. Vekičová hrála do sítě, a tak vede Češka 4:0.

0:15

Chorvatka vůbec není ve své kůži. Po returnu Siniaková vyhodila míček do autu.

0:30

Zato Siniaková uhraje snad všechno. Return přetavila v další vítězný balonek.

0:40

Siniaková vytáhla další nechytatelný úder z forhendu a míček dopadl přesně do růžku. Vekičová si na něj sáhla, ale neměla šanci na udržení. Tři brejkboly.

15:40

Chorvatská tenistka odvrací první brejkbol esem.

5:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková získává třetí brejk a může si dělat naděje na kanára. Vekičová napálila balonek po jejím returnu znovu do sítě, vůbec se jí zatím nedaří.

15:0

Siniaková začíná na podání znovu přímým bodem.

30:0

Vekičová už se určitě těší, až začne druhý set zase od nuly. Bekhendový úder poslala pokrčenýma rukama jen do sítě.

40:0

Po další nevynucené chybě Chorvatky má Siniaková tři setboly!

40:15

Siniakové se nepovedl forhend od základní čáry a míček skončil v zámezí. To ale Češce nemusí tolik vadit, stále jí zbývají dva setboly.

6:0 Kateřina Siniaková získává gem a set.

Po dvaceti minutách získává Siniaková první sadu poměrem 6:0. Vekičová se musela natahovat a zahrála poslední forhend v setu jen do autu.

0:15

Druhou sadu otevírá Vekičová svou druhou dvojchybou v zápase.

0:30

Výborná obrana Siniakové! Češka teď měla trochu štěstí, ale všechny balonky poctivě oběhala. Vekičová ji pak odměnila úderem těsně do zámezí.

0:40

Siniaková takřka nekazí a chorvatská tenistka to má opravdu těžké. Češka se ubránila, sama přešla do útoku a smečí si došla pro tři brejkboly.

15:40

Vekičová odvrací první brejkbol přesným útokem do rohu kurtu.

1:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková pokračuje ve vynikajícím výkonu. Doběhla kraťas a poslala míček neomylně po čáře. Vekičová znovu hned na startu setu přišla o servis.

15:0

Siniaková podává s novými míči a začíná dobře. Po servisu zaútočila přesně na základní čáru a Vekičová odrazila balonek jen do autu.

30:0

Přímý bod z prvního podání pro českou tenistku.

40:0

Česká tenistka nedává o měsíc mladší Chorvatce vůbec žádnou šanci. Útok po čáře znamená další fiftýn na stranu Siniakové.

2:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Vekičová se opřela do returnu vší silou, jenže bekhendem napálila balonek jen do saka. Siniaková potvrzuje brejk na začátku druhé sady čistou hrou.

15:0

Tenhle obrázek není častý. Siniaková udělala chybu od základní čáry.

15:15

Vekičová si připravila pozici dobrým kraťasem, ale nedokázala výměnu na síti ukončit. Siniaková se pak blýskla těžkým lobem přímo z voleje.

15:30

Tohle musí být pro Chorvatku pořádně k vzteku. Siniaková se skvěle pohybuje a všechny údery trefuje do kurtu. Bekhendový winner po čáře je toho příkladem.

30:30

Druhé eso v zápase pro Vekičovou. Chorvatka se trefila na téčko.

30:40

Bekhendový úder vkleče Vekičové po returnu Siniakové vůbec nevyšel. Míček vynesla daleko do zámezí a opět musí čelit brejkbolu.

3:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Vekičová měla soupeřku dvakrát na raketě, ale napoprvé se Siniaková ubránila a podruhé to byl aut. Chorvatka je hodně dole, prohrává 0:6 a 0:3.

15:0

Siniaková zahrála po returnu Vekičové míček do protipohybu soupeřky.

30:0

Znovu se česká tenistka hned po returnu Vekičové pustila do útoku. Poslala míček na základní čáru a odpovědí byl dlouhý forhend od Chorvatky.

30:15

Siniaková si servisem připravila pozici pro útok, ale tentokrát hrála mimo kurt.

40:15

Česká tenistka je dnes skvělá na nohách. Doběhla další kraťas Vekičové a poslala balonek po čáře. Vekičová hrála pouze do autu.

4:0 Kateřina Siniaková získává gem.

Přímý bod z podání pro Siniakovou na konec gemu! Češka vede ve druhém setu 4:0 a kráčí za postupem. Ještě v tomto zápase neztratila jedinou hru.

0:15

Vekičová zahrála po returnu Siniakové do zámezí.

15:15

Přímý bod pro chorvatskou tenistku z Osijeku.

15:30

Po přímém bodu však udělala Vekičová dvojchybu.

15:40

Vekičová si rozběhala Siniakovou, ale pak poslala slabý bekhend pokrčenýma rukama jen do pásky a míček se vrátil zpět. Jsou tu další dva brejkboly.

30:40

Bekhendový return Siniaková končí těsně za základní čárou. Chorvatka teď zkusí zabojovat alespoň o jednu čestnou hru.

40:40

Je tady teprve druhá shoda v zápase. Vekičová zaútočila po dobrém podání a Siniaková nedokázala míček dostat přes pásku.

A:40

Znovu si Vekičová pomohla dobrým podáním a ukončila výměnu forhendem ven z kurtu. Vítězným balonkem se Chorvatka dostává na výhodu.

4:1 Donna Vekičová získává gem.

Dva kanáry to nebudou. Vekičová získává první gem v zápase po dlouhém returnu Siniakové. Česká hráčka ale stále drží otěže zápasu pevně v rukách.

15:0

Vekičová se dlouho držela ve výměně, ale takovému tlaku nemohla odolávat věčně. Siniaková přišpendlila bekhend cross přímo na postranní čáru.

30:0

Další vítězný bekhend pro českou tenistku! Tentokrát hrála Siniaková hned po returnu Chorvatky po čáře. To byla nádhera.

40:0

Zato Vekičové bekhendový útok nevyšel, balonek skončil v zámezí.

5:1 Kateřina Siniaková získává gem.

Vekičová nemá žádnou šanci na příjmu. Vrátila míček k základní čáře, ale na útok Siniakové do rohu kurtu nereagovala. Češka je gem od postupu.

15:0

Return Siniakové nepustila na druhou stranu síť.

30:0

Vekičová přidává další přímý bod z podání a poprvé v zápase vede 30:0.

30:15

Po dalším returnu od Siniakové hrála Chorvatka pouze do sítě.

40:15

Páska přizvedla a zpomalila úder od Siniakové, přičemž Vekičové tuto šanci využila. Zaútočila bekhendem po čáře a Češka už se do hry nevrátila.

5:2 Donna Vekičová získává gem.

Chorvatská tenistka se ještě drží v zápase, ale šance jsou z jejího pohledu mizivé. Siniaková půjde po přestávce podávat na postup do druhého kola.

15:0

Siniaková začíná osmý gem druhého setu přímým bodem z prvního podání.

30:0

Vzápětí je tu eso! Siniaková chce zřejmě dohrát utkání ve velkém stylu.

30:15

Tohle bylo moc pěkné od Vekičové. Chorvatka šikovně změnila rytmus hry křižným bekhendovým kraťasem a Siniaková balonek nedoběhla.

40:15

Siniaková si po dobrém servisu vypracovala skvělou útočnou pozici a poslala míček forhendem po čáře. Bekhendová odpověď Vekičové se do kurtu nevešla. Česká tenistka má dva mečboly.

6:2 Kateřina Siniaková získává gem, set a zápas.

Neuvěřitelné představení Siniakové je u konce! Česká tenistka postoupila na svém oblíbeném turnaji v Moskvě do druhého kola za padesát minut. Vekičová ukončila zápas bekhendovou chybou a odchází hodně zklamaná.

2:0

Utkání skončilo, Kateřina Siniaková zvítězila 6:0 a 6:2.

Kateřina Siniaková i ve druhém vzájemné utkání jasně porazila Donnu Vekičovou a zvládla to za mimořádně krátkou dobu. Ve druhém kole změří česká tenistka síly s jednou z domácích hráček. Její soupeřkou bude buď Darja Kasatkinová, anebo Anastasija Pavljučenková.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký den.

Právě se děje

Další zprávy