reklama
 
 
11:10 • French Open • Osmifinále
0:2
2:6 4:6
Kateřina Siniaková ve 3. kole French Open 2019
Kateřina Siniaková
Nejlepší fotky US Open 2018: Madison Keysová ve čtvrtfinále
Madison Keysová

Pěkné dopoledne, vítejte u online reportáže z pařížského Roland Garros. Na antukovém grandslamu je na pořadu osmifinále a v něm budeme sledovat českou naději Kateřinu Siniakovou. Její soupeřkou bude Američanka Madison Keysová. Utkání začne krátce po 11. hodině.

Jednu čtvrtfinalistku už český tenis v Paříži má. Včera se jí po dominantím výkonu stala devatenáctiletá Markéta Vondroušová. Dnes svou krajanku může napodobit o čtyři roky starší Siniaková.

Ta se na grandslamovém turnaji na devatenáctý pokus poprvé dostala mezi šestnáct nejlepších. V osmifinále překvapila světovou jedničku Naomi Ósakaovou, kterou z turnaje vyprovodila ve dvou setech. Prohlédněte si fotky v přiložené galerii.

Nyní vkročí Siniaková znovu po dvou dnech do arény Suzanne Lenglenové. A utká se s obhájkyní loňského semifinále o životní úspěch.

"Doufám, že tohle ode mě ještě nebyl konec a svůj nejlepší tenis tady v Paříži ještě ukážu," prohlásila česká tenistka odvážně po jasné výhře nad Naomi Ósakaovou.

V cestě jí teď stojí Madison Keysová, čtrnáctá hráčka současného světového žebříčku. A tenistka s podobnou hrou, jakou disponuje Japonka. Taktika by tak měla být podobná: dostat soupeřku do delších výměn, držet ji za základní čárou, nedarovat jednoduché body, nutit ji ke stále riskantnějším úderům, ze kterých pak budou pramenit chyby.

Keysová, podobně jako Ósakaová, zatím na turnaji v žádném případě nepůsobila suverénním dojmem.

V prvním kole sice snadno vyprovodila Rusku Rodinovovou, v dalších dvou utkáních se ale na postup natrápila proti soupeřkám ze druhé světové stovky. Keysovou pořádně zaměstnaly Australanka Honová i Ruska Blinkovová.

"Určitě je ten soupeř podobný. Pokud Katka dodrží nastavenou taktiku a bude pracovat celý zápas, tak určitě může znovu vyhrát," řekl v rozhovoru pro ČTK otec a trenér v jedné osobě Dmitrij Siniakov.

Je to tady. Obě tenistky už se dostavily na druhý největší pařížský dvorec. Proběhne los a předzápasová rozehra.

Na servisu zahájí zápas Američanka.

Utkání začíná.

0:15

Keysová začíná nevynucenou chybou.

0:30

Siniaková se spolehlivě držela ve výměně a Keysová z bekhendu trefila jen síť.

15:30

Poprvé chybuje ale také Siniaková a to z forhendové strany.

30:30

Američanka srovnává skóre.

40:30

Na returnu Siniaková neuspěla.

0:1 Keysová získává gem

A další pokažený return, závěr úvodní hry bohužel česká tenistka nezvládla a Američanka si tak relativně v klidu udržela podání.

0:15

Siniakové přiletěl míč až pod nohy, reakce byla pomalejší a bekhend letěl daleko za kurt.

0:30

České tenistce se nedaří a míče jí letají do dautu.

autor: Sport | 3. 6. 2019 10:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama