reklama
 
 
17:00 • WTA Řím • Čtvrtfinále
0:2
2:6 6:7
Karolína Plíšková na J&T Banka Prague Open 2017
Karolína Plíšková
Elina Svitolinová na turnaji v Brisbane 2016
Elina Svitolinová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Římě. Na místní antuce sahá po skvělém výsledku česká tenistka Karolína Plíšková. Její soupeřkou ve čtvrtfinále bude Ukrajinka Elina Svitolinová. Zápas by měl začít přibližně v 16:50.

Začátek utkání je zatím v nedohlednu a tak si připomeňme, o co v něm půjde. Karolína Plíšková v Římě zlomila prokletí, vůbec poprvé zde vyhrála zápas a došla do čtvrtfinále. Pokud zvládne ještě jedno kolo, to dnešní, tak v pondělním vydání žebříčku poprvé vystoupá na druhou pozici, za Angelique Kerberovou a před Serenu Williamsovou.

Karolína Plíšková na J&T Banka Prague Open 2017 Karolína Plíšková na J&T Banka Prague Open 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Plíšková v Římě přešla snadno 6:1, 6:1 přes Američanku Lauren Davisovou, včera pak přehrála také Švýcarku Timeu Bacsinszkou po setech 6:1, 7:5.

"Jsem moc spokojená s postupem i s předvedenou hrou. Byl to určitě můj nejlepší letošní zápas na antuce," uvedla česká jednička po utkání se Švýcarkou.

Předchozí zápas právě skončil, Nizozemka Kiki Bertensová vyřadila Australanku Darju Gavrilovovou. Za pár chvil by tak na dvorec měly dorazit Plíšková se Svitolinovou.

Češka má s Ukrajinkou vynikající vzájemnou bilanci. Dokázala ji porazit v pěti utkáních z celkových šesti. A dvakrát rovněž na antuce.

Přesto soupeřku rozhodně nepodceňuje. Pro mě je každý zápas na antuce těžký a Svitolinová má zatím skvělou sezonu," připomněla Plíšková, že Ukrajinka letos vyhrála tři turnaje - v Tchajpeji, Dubaji a Istanbulu. "Lehké to určitě nebude, ale když navážu na výkon z osmifinále, mohla bych uspět," věří Češka.

Elina Svitolinová na turnaji v Brisbane 2016 Elina Svitolinová na turnaji v Brisbane 2016 | Foto: Reuters

Česká republika může mít svou tenistku na druhé pozici světa téměř po šesti letech. V živé paměti fanoušků zůstává skvělé tažení Petry Kvitové v roce 2011, které zakončila triumfem na Turnaji mistryň a postupem právě na stříbrný stupínek.

Obě hráčky už jsou na dvorci, za chvíli začne předzápasová rozehra. Už proběhl los - na servisu zahájí zápas Svitolinová.

Utkání začíná.

15:0

Plíšková hned zatlačila tvrdým returnem, Ukrajinka ale zahrála dobrou obranu a nakonec pro sebe výměnu rozhodla forhendem po čáře.

15:15

Dva výborné bekhendy za sebou přinesly Plíškové první fiftýn.

30:15

Svitolinová získává bod z prvního servisu.

40:15

Další vynikající servis jedenácté hráčky světa.

40:30

Vzápětí ale Ukrajinka poslala forhend do sítě.

0:1 Svitolinová získává gem

Na závěr dlouhé výměny Plíšková zaškobrtla a Svitolinová měla snadnou pozici. První gem jde za Ukrajinkou.

15:0

Plíšková po servisu stupňovala tlak a získala bod.

15:15

Ukrajinka se bránila velmi efektivně a donutila Plíškovou k nevynucené chybě.

15:30

Česká tenistka připisuje další forhendovou chybu.

15:40

Češka otráveně pozvedla oči k nebi, míček z rakety Svitolinové lízl čáru. Ukrajinka má dva brejkboly.

autor: Sport | 19. 5. 2017 16:40

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama