reklama
 
 
19:10 • US Open • 2. kolo
2:1
2:6 6:3 6:4
Karolína Plíšková na US Open 2017
Karolína Plíšková
Nicole Gibbsová na US Open 2015
Nicole Gibbsová
 • Po Wimbledonu se stala pětadvacetiletá rodačka z Loun světovou jedničkou, ale toto postavení musela od začátku tvrdě hájit. Na US Open potřebuje projít minimálně do finále.
 • Čtyřiadvacetiletá tenistka ze Cincinnati postoupila na US Open před třemi lety do třetího kola, ale teď ji najdeme až ve druhé stovce. V prvním kole vyřadila Cepedeovou.

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání druhého kola tenisového US Open mezi Karolínou Plíškovou a domácí Nicole Gibbsovou. Zápas začne ve čtvrtek 31. srpna na centrálním dvorci zhruba v 19:10.

Světová jednička Karolína Plíšková očekává své druhé vystoupení na letošním US Open. Nasazená hráčka číslo jedna a obhájkyně finálové účasti bude znovu velkou favoritkou, tentokrát se střetne s domácí tenistkou Nicole Gibbsovou. Utkání se odehraje na majestátním centrálním dvorci Arthura Ashe, a to po skončení duelu mezi Ukrajinkou Svitolinovou a Rodinovou z Ruska.

Karolína Plíšková si během posledních měsíců zvykla na postavení v nejužší špičce tenisového světa a po Wimbledonu se jako první Češka v historii posadila na trůn pro nejlepší hráčku. Rodačka z Loun má na kontě již devět turnajových vítězství, přičemž v letošní sezoně ovládla všechna tři finále, kterých se účastnila. Plíšková přidala tituly z Brisbane, Dauhá a naposled v červenci na trávě v Eastbourne, kde stejně jako v Kataru zdolala Wozniackou. Karolína hrála také čtvrtfinále Australian Open a semifinále na grandslamu v Paříži. Ve Wimbledonu už se české hráčce tolik nedařilo.

 

Vypadla totiž už ve druhém kole s Rybárikovou, ale nakonec i to stačilo na vyhoupnutí na pozici číslo jedna. Po Wimbledonu hrála Plíšková v Torontu, kde došla do čtvrtfinále, a v Cincinnati, kde vypadla v semifinále s Muguruzaovou. V Cincinnati velkolepá jízda Plíškové před rokem začala a pokračovala právě ve finále zde na US Open. Letos si Češka v prvním kole rychle poradila s Polkou Linetteovou v poměru 6:2 a 6:1.

Karolína Plíšková

Česká republika

WTA: 1.

Věk: 25 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: pravé

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Nicole Gibbsová je čtyřiadvacetiletou tenistkou ze Cincinnati, ale bydlí v kalifornské Santa Monice. Hráčka o rok mladší než Plíšková byla na světovém žebříčku nejvýše osmašedesátá vloni v červenci. Gibbsová má na kontě pět singlových a tři deblové tituly z turnajů na okruhu ITF. V roce 2015 hrála Gibbsová finále na turnaji WTA 125 v Carlsbadu a podlehla Wickmayerové, ale jindy v žádném finále prestižnějšího turnaje nenastoupila. Zatímco Plíšková skončila na US Open vloni až ve finále, Gibbsová vypadla ve druhém kole po porážce od Němky Siegemundové.

 

Svého grandslamového maxima dosáhla na US Open v roce 2014, kdy ve svých dvaceti letech dokráčela do třetího kola. Stejný výsledek zopakovala i letos na Australian Open, kde si zahrála proti S. Williamsové. V žebříčku se ale Gibbsová propadla až do druhé stovky, ve Stanfordu hrála před US Open osmifinále, v Cincinnati neprošla kvalifikací. Ve Flushing Meadows tříkolovou pouť na úvod zvládla a postupně vyřadila krajanku Di Lorenzovou, Švýcarku Schnyderovou a Broadyovou z Velké Británie. V divokém zápase prvního kola přešla Gibbsová přes lepšící se Cepedeovou z Paraguaye 6:0, 1:6, 6:1.

Nicole Gibbsová

Spojené státy americké

WTA: 127.

Věk: 24 let (3. 3. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 168 cm

Váha: 59 kg

Karolína Plíšková vydělává na US Open svými esy na charitativní účely.

Ve třech vzájemných zápasech má aktivní bilanci česká tenistka. Karolína Plíšková porazila Nicole Gibbsovou v kvalifikaci v Soulu v roce 2014 (6:3, 6:4) a také o rok později na turnaji v Sydney, kde uštědřila Američance nevídaný debakl dvakrát 6:0. Jediné vítězství Gibbsové se datuje šest let zpět na menší turnaj v Santa Fe, kde Američanka vyhrála 6:1 a 6:3.

Elina Svitolinová porazila Jevgeniji Rodinovou dvakrát 6:4 a postoupila do třetího kola. Utkání Karolíny Plíškové s Nicole Gibbsovou tak bude moci co nevidět začít. Tomáš Berdych bojuje proti Alexandru Dolgopolovovi (6:3, 1:6 a 3:3), Denisa Allertová proti Naomi Ósakaové (3:6, 6:4, 3:4). Barbora Strýcová se po drtivé porážce 1:6, 1:6 od Jennifer Bradyové s turnajem rozloučila.

Obě tenistky již nastoupily na stadion Arthura Ashe v areálu Flushing Meadows.

Utkání bude rozhodovat Emmanuel Joseph z Francie.

0:0

Utkání právě začalo, podává Karolína Plíšková.

15:0

Plíšková začala zápas druhého kola nejlépe, jak mohla. Esem.

30:0

Také podruhé šla česká tenistka přes první podání a z forhendu okamžitě zaútočila. Gibbsová nezvládla prohoz hraný v běhu a poslala balonek do autu.

30:15

Česká hráčka udělala od základní čáry svou první nevynucenou chybu.

30:30

Vzápětí přišla další. Plíšková měla nabito za síti, bohužel forhendem napálila míček jen do pásky. Gibbsová se zadarmo dostala k vyrovnanému stavu.

40:30

Karolína po prvním podání skvěle zaútočila forhendem po postranní čáře.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Druhým esem ukončila Plíšková první hru, esa ji tedy orámovala. Dobrý vstup do zápasu, po výměně stran půjde servírovat domácí tenistka.

0:15

Plíšková zahrála proti prvnímu podání soupeřky velmi aktivně a zatlačila ji k základní čáře. Gibbsova pokazila jeden z forhendových úderů.

autor: Ondřej Zoubek | 31. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama