Adam Pavlásek na turnaji Prosperita Open 2017
Adam Pavlásek
Novak Djokovič na pařížském Masters
Novak Djokovič
  • Dvaadvacetiletý tenista z Bílovce se podruhé v kariéře probojoval do druhého kola na grandslamovém turnaji. Hráč ze druhé stovky vyřadil na úvod turnaje Američana Escobeda.
  • Třicetiletý fenomén z Bělehradu letos neprožívá nejlepší sezonu, ale Wimbledon vyhrál už třikrát. Po debaklu od Thiema na French Open zvítězil na turnaji v Eastbourne.

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z druhého kola Wimbledonu mezi Adamem Pavláskem a Novakem Djokovičem ze Srbska. Utkání začne ve čtvrtek 6. července ve 14:13.

Středeční den českým tenistům na Wimbledonu nevyšel a nezbývá jen doufat, že to ve čtvrtek bude lepší. Nicméně jako první vyráží do boje Adam Pavlásek a ten může v souboji se Srbem Novakem Djokovičem jen a jen překvapit. Dvaadvacetiletý český hráč prošel podruhé v kariéře do druhého kola grandslamového turnaje a poprvé v životě si zahraje proti srbské hvězdě. Utkání zahájí program na kurtu číslo jedna.

Adam Pavlásek je dvaadvacetiletým tenistou z Bílovce, který vstoupil na okruh ATP v roce 2011. Byl považován za velký talent, avšak ve světovém žebříčku to dotáhl nejvýše na dvaasedmdesáté místo letos v lednu. Během půlroku ovšem nastal velký propad a nyní najdeme Pavláska až ve druhé stovce. Český tenista získal tři tituly v kategorii challenger a šest triumfů z turnajů Futures. V nejvyšší kategorii ATP ale na turnajový vavřín, ba i na finále ještě čeká. Postup do druhého kola je pro Pavláska vyrovnáním nejlepšího grandslamového výsledku z loňského French Open. Na Wimbledonu hraje v hlavní fázi poprvé, vloni vypadl v posledním kole kvalifikace s Rusem Kudrjavcevem.

V letošní sezoně neuspěl Pavlásek v prvním kole Australian Open a ani na větších turnajích v Dubaji a Miami. Dále startoval jen na challengerech, vynechal French Open a logicky šel v žebříčku hodně dolů. Maximem jsou semifinále z challengerů v Ostravě a Popradu před Wimbledonem. Tam prohrál Pavlásek s Němcem Stebem a první utkání na trávě odehrál až v prvním kole v All England Clubu. Američana Escobeda zdolal za dvě hodiny a osm minut poměrem 6:7, 6:1, 6:3 a 6:1.

Česká republika

ATP: 136.

Věk: 22 let (8. 10. 1994)

Držení rakety: pravé

Výška: 185 cm

Váha: 76 kg

Novak Djokovič zažívá po fenomenálních sezonách a úspěších trochu ústup ze slávy. Poslední grandslamový titul získal třicetiletý rodák z Bělehradu vloni na French Open a od té doby utrpěl mnoho bolestivých porážek. I tak má Djokovič na kontě neuvěřitelných osmašedesát turnajových titulů včetně dvanácti grandslamů. Wimbledon ovládl Srb v letech 2011, 2014 a 2015. Před rokem se Djokovič jako obhajující šampion v All England Clubu loučil překvapivě už ve třetím kole po porážce od Američana Querreyho.

Novou sezonu začal Djokovičem triumfem v Dauhá, nicméně na Australian Open podlehl ve druhém kole Uzbekovi Istominovi, neuspěl ani na dalších turnajích a v žebříčku se propadl na aktuální čtvrté místo. Návrat na trůn se nekonal ani na antuce, kde bylo Djokovičovým maximem prohrané finále s A. Zverevem v Římě. Na French Open prohrál ve čtvrtfinále s Rakušanem Thiemem 0:3, přičemž ve třetím setu musel dokonce skousnout kanára. Před Wimbledonem se naladil vítězstvím v Eastbourne, kde neztratil ani set, a v prvním kole anglického grandslamu narazil na Slováka Kližana. Ten za stavu 6:3 a 2:0 pro Djokoviče po necelé třičtvrtěhodince skrečoval.

Srbsko

ATP: 4.

Věk: 30 let (22. 5. 1987)

Výška: 188 cm

Váha: 80 kg

Adam Pavlásek a Novak Djokovič odehrají první vzájemné utkání, přičemž Srb je samozřejmě obrovským favoritem. Vítěz tohoto duelu narazí ve třetím kole na lepší z dvojice Ernests Gulbis z Lotyšska a Juan Martín del Potro z Argentiny.

Podívejte se v přehledné grafice, s kým změří síly zbylí Češi na Wimbledonu.

Oba tenisté přicházejí na dvorec číslo jedna, utkání začne po krátké rozcvičce.