reklama
 
 
17:10 • WTA Miami • 3. kolo
2:1
6:4 3:6 6:4
Petra Kvitová na turnaji v Miami 2019
Petra Kvitová
Osmifinále Wimbledonu 2018: Donna Vekičová
Donna Vekičová

Vítejte u online reportáže z utkání třetího kola turnaje WTA v Miami mezi Petrou Kvitovou a Donnou Vekičovou. Utkání se odehraje v sobotu 23. března od 17:00.

Petra Kvitová bude v dnešním souboji jako favorizovaná hráčka. Aktuálně druhá žena světového žebříčku WTA si tuto pozici vysloužila především díky velmi povedenému vstupu do nové sezóny. Kromě účasti ve finále Australian Open se totiž česká tenistka dostala také do finále v Dubaji a v Sydney dokonce celý turnaj ovládla. Aktuální bilance Kvitové v roce 2019 tak činí osmnáct vítězství a jen pět porážek. 

Nicméně přes úspěšný úvod roku 2019 si Kvitová už několikrát vybrala poněkud slabší chvilku. Stalo se tak například v Indian Wells, kde česká tenistka padla na raketě Venus Williamsové hned ve svém prvním utkání turnaje. O moc lépe si navíc nevedla ani hned po Australian Open v Petrohradu, když sice vyhrála nad Azarenkovou, avšak poté podlehla své dnešní soupeřce.

Donna Vekičová je na turnaji v Miami až šestadvacátou nasazenou, nicméně v žebříčku ji patří o jednu pozici lepší umístění. Letošní sezóna jí však zatím vychází velmi dobře. Ve dvaceti utkáních totiž chorvatská kráska jen šestkrát prohrála a v Petrohradě například došla až do finále. To jí navíc jen o kousek uteklo v Brisbane a Acapulcu, kde shodně skončila v semifinále. Celkově tak Vekičová dosavadní učinkování v roce 2019 musí považovat za úspěšné.

Na tomto turnaji si zatím Donna Vekičová poradila se Sarou Sorribes Tormovou. Dvaadvacetiletá Španělka uhrála proti Chorvatce šest gemů, avšak začátky obou setů zahájila brejkem. To napovídá o tom, že koncentrace Vekičové není v úvodu zápasu stoprocentní.

Co se týče vzájemných zápasů, ty jsou po dvou střetnutích vyrovnané. Petra Kvitová vyhrála nad Vekičovou v poměru 2:0 již před pěti lety a bylo to právě v Miami. Jenže poslední vzájemné střetnutí Petry Kvitové s Donnou Vekičovou se datuje k 1. únoru letošního roku a Kvitová po setech 4:6, 1:6 v Petrohradu padla. Má tak soupeřce, co oplácet.

Zdá se, že začátek zápasu se tradičně o nějakých těch deset patnáct minut posune.

V případě dnešního vítězství se jedna z tenistek může těšit na souboj s francouzskou nebo německou hráčkou. Na cestě do čtvrtfinále totiž bude stát Caroline Garcíaová nebo Julia Görgesová. Nutno ale říci, že blíže k souboji s vítězkou námi sledovaného duelu má Garcíaová, která kanárkem ovládla první sadu.

Tenistky už jsou na kurtu a probíhá předzápasové rozehrání. Jisté je, že jako první půjde na podání Petra Kvitová.

UTKÁNÍ BYLO ZAHÁJENO.

15:0

První fiftýn zápasu získává Petra Kvitová. Šlo se sice přes druhé podání, ale poté česká tenistka potrestala slabý return soupeřky.

15:15

Tentokrát už přes druhý servis Kvitová neslaví, neboť return Vekičové byl o poznání razantnější.

15:30

Ani na třetí pokus Kvitová netrefila dobrý první servis. Vekičová se dostává do blízkosti úvodních brejkbolů.

15:40

A první dva brejkboly pro Chorvatku jsou na světě. Kvitová hned po returnu zahrála do sítě.

0:1 Donna Vekičová získává gem.

A hned první brejkbol Vekičové je úspěšný. Kvitová po další nevynucené chybě ztrácí první gem na svém servisu.

15:0

Vekičová šla rovněž přes druhý servis, ale Kvitová jí pomohla již čtvrtou nevynucenou chybou v zápase.

15:15

Vítězný forhend po kratším úderu pro Petru Kvitovou.

15:30

Dvojchyba. Tak také Kvitová může zabojovat o brejkboly.

30:30

Šance na prolomení podání zatím nepřichází. Vekičová si pomohla razantním servisem na tělo.

40:30

Donna Vekičová si vyžádala jestřábí oko a hned při svém prvním pokusu o challenge byla úspěšná. Dobře viděla, že bekhend Kvitové přizvednutý páskou skončil v autu.

autor: Lukáš Podleśný | 23. 3. 2019 16:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama