WTA Miami • Čtvrtfinále • 21:25

Petra Kvitová - Jekatěrina Alexandrovová

Konec zápasu
Petra Kvitová
Petra Kvitová
2
6
3
6
Jekatěrina Alexandrovová
Jekatěrina Alexandrovová
1
4
6
3

Pěkný večer, vítejte u on-line reportáže z tenisového turnaje v americkém Miami. Ve čtvrtfinále velkého podniku ze série Sunshine Double se utká Češka Petra Kvitová s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou. Zápas by měl začít krátce po 21. hodině.

Jekatěrina Alexandrovová plní roli světové osmnáctky, nicméně na výraznější výsledek letos ještě čeká, tak že by nyní v Miami? Ruska vyhrála alespoň dva zápasy pouze na Australian Open, kde ve třetím kole vypadla na raketě pozdější semifinalistky Linetteové. Osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku v Miami zatím vyřadila domácí Townsendovou, Švýcarku Bencicovou a v osmifinále ji ve druhém setu za stavu 7:6, 0:2 skrečovala Kanaďanka Andreescuová.

Jekatěrina Alexandrovová

Rusko

WTA: 18.

Věk: 28 let (15. 11. 1994)

Držení rakety: pravák

Výška: 175 cm

Petra Kvitová je aktuálně dvanáctou nejlepší tenistkou světa. Česká hráčka v letošním ročníku dokráčela nejdále do čtvrtfinále předminulý týden v Indian Wells, kde ve třech setech nestačila po velkém boji na Řekyni Sakkariovou. Na turnaji v Miami bílovská rodačka postupně vyklidila z cesty krajanku Noskovou, Chorvatku Vekićovou a naposledy Rusku Gračovovou.

Petra Kvitová

Česko

WTA: 12.

Věk: 33 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levák

Výška: 182 cm

Jediný vzájemný zápas se uskutečnil před třemi lety na Australian Open, kde Petra Kvitová povolila ruské konkurentce pouhé tři gemy. Hráčky se proti sobě měly postavit tentýž rok v Petrohradu, Češka ale nakonec vzdala čtvrtfinále bez boje.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Jekatěrina Alexandrovová.

Zápas začal.

0:15

První fiftýn zamířil na konto returnující Češky, jež poslala forhendový return pod nohy soupeřky, její úder poté nechala doplachtit do zámezí.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

15:30

Jekatěrina Alexandrovová si komplikuje situaci na servisu dvojchybou.

30:30

Perfektní útok ruské tenistky, jež po servisu vytrvale útočila forhendy na pravou stranu, při tom druhém Kvitová očekávala ránu na opačnou stranu.

30:40

Brejkbol! Petra Kvitová si připravila skvělou pozici křižným forhendovým returnem zleva, načež po krátkém bekhendu sokyně vystartovala k síti, odkud vyprodukovala forhend, proti němuž Ruska neměla šanci.

40:40

S ostrým returnem na tělo si Jekatěrina Alexandrovová poradila, ba co víc, v pokleku vypálila nechytatelný bekhend do levého růžku. Shoda.

A:40

Bekhendový return páska posunula do zámezí.

40:40

Úvodní gem pokračuje. Petra Kvitová z bekhendu udržela tlak a vyrazila k síti. Ruska si na útočnou ránu sáhla, ale nezvládla míček vrátit do vymezeného prostoru.

40:A

Po dvojchybě přichází druhý brejkbol.

40:40

Brejk ale nepřichází. Jekatěrina Alexandrovová se nenechala rozhodit kratším returnem a bekhend poslala do levého rohu, konkurentka tečovala míček jenom rámem.

A:40

Přímý bod po podání ven z dvorce.

0:1 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

První gem čtvrtfinále je minulostí, nakonec jej získala servírující Jekatěrina Alexandrovová. Výborné podání na tělo vracela Češka až za zadní čáru.

15:0

Forhendový return vyletěl daleko za základní lajnu.

15:15

Petra Kvitová zapisuje do statistik premiérovou dvojchybu.

15:30

Servis na téčko vrátila Jekatěrina Alexandrovová k základní lajně, její česká soupeřka odpověděla bekhendem pod pásku.

30:30

Vysoký bekhendový return doputoval do koridoru pro debl.

40:30

Podání na tělo vracela Ruska o pár čísel vedle pravé lajny.

1:1 Petra Kvitová získává gem.

Vyrovnáno. V delší výměně tahala za pomyslný delší konec provazu Petra Kvitová, protihráčka nakonec neudržela přesnou ruku a pod tlakem usměrnila forhend do sítě.

0:15

Razantní forhendový return pod nohy slavil úspěch, Jekatěrina Alexandrovová nestihla odstoupit a balónek odehrála do středu sítě.

15:15

Přímý bod po servisu na téčko.

15:30

Po krátkém returnu osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku zaváhala a forhendem přepálila vymezený prostor.

15:40

Dvojchyba znamená dva brejkboly!

30:40

První pokus nevyšel. Petra Kvitová pod velkým úhlem zkusila vykouzlit vítězný forhend po levé lajně, leč míček poslala do autu.

40:40

Tak i druhou hrozbu ztráty podání Jekatěrina Alexandrovová odvrátila. Udržela se ve výměně, v jejímž závěru soupeřka přetáhla forhend.

A:40

Bekhendový return zastavila páska.

40:40

Není to poprvé, co agresivní delší return přinesl kýžené ovoce, ruská tenistka na něj reagovala bekhendem pod pásku.

40:A

Třetí brejkbol v průběhu jednoho gemu, tak že by se konečně poštěstilo? S returnem si ještě Ruska poradila, za forhendem kros zleva se už jenom bezmocně podívala.

2:1 Petra Kvitová získává gem.

Je tu brejk! Petra Kvitová si poradila s nelehkým returnem, načež s potěšením sledovala, jak útočný forhend sokyně míří za základní čáru.

15:0

Druhé podání Kvitové těsně lízlo lajnu. Ruska jako kdyby touto skutečností byla mírně rozhozená, v pokračující výměně nakonec přestřelila forhendem.

15:15

Tentokráte Jekatěrina Alexandrovová dostala protihráčku pod tlak a dočkala se zasloužené odměny, závěrečný bekhend nechala doletět do autu.

15:30

Nevynucená chyba české tenistky, jež přišla po kratším returnu, forhend posadila o kousek za základní lajnu.

30:30

Po podání ven z kurtu následoval bekhend na opačnou stranu. Ruská tenistka ještě míček stihla, ale v plném sprintu ho odehrála do zámezí.

40:30

Přímý bod po servisu na téčko.

3:1 Petra Kvitová získává gem.

Brejk potvrzen. Petra Kvitová získala tři fiftýny v řadě, údery zpřesnila v pravý čas. Return ještě Jekatěrina Alexandrovová zvládla, následně ale zaváhala při bekhendu.

15:0

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

30:0

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Petra Kvitová vyzkoušela zkrácení hry, balónku se postavila do cesty páska.

40:0

Krátkého returnu využila Jekatěrina Alexandrovová k náběhu k síti, kde si počínala nekompromisně, forhend napálila do protipohybu konkurentky.

3:2 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Suverénně zvládnutý gem na podání. Return znovu dopadl těsně za pásku, odtud Ruska vypálila vítězný forhend na volnou levou stranu.

15:0

První eso čtvrtfinálového klání míří za Petrou Kvitovou.

30:0

Podání na téčko Jekatěrina Alexandrovová vrátila za základní čáru.

30:15

Delší výměna zamířila na konto Rusky, jež po sérii úderů do bekhendu zaútočila do forhendu soupeřky, překvapená Češka slabě ztlumila balónek před sebe.

40:15

Pokus o vítězný forhendový return skončil vedle levé lajny.

40:30

Skoro to vypadalo, jako kdyby Petra Kvitová chtěla naběhnout k síti, ale brzy zamrzla, míček navíc dostala pod nohy a odpálila ho výrazně pod pásku.

4:2 Petra Kvitová získává gem.

Druhý gembol využit. Třiatřicetiletá rodačka z Bílovce vyslala levácký servis ven z dvorce, aby následně forhendem snadno umístila míček do volné levé části dvorce.

15:0

Sedmý gem potřebuje světová osmnáctka nutně zvládnout. Začíná dobře, soupeřka jí pomohla nevynucenou bekhendovou chybou.

30:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

40:0

Forhendový return vyletěl za zadní lajnu.

40:15

Skvěle připravený útok Petry Kvitové od začátku do konce. Forhendy od základní čáry nejprve dostala soupeřku pod velký tlak, proti kratšímu čopu ve finále zahrála nedostižitelný kraťas.

40:30

Agresivní bekhendový return k základní čáře nadělal rusé tenistce velké problémy, v záklonu balónek usměrnila do území pro čtyřhru.

40:40

Také třetí gembol je minulostí! Znovu slavil úspěch delší return, po němž rodačka z Čeljabinsku zkazila forhend.

A:40

Čtvrtý získaný fiftýn v řadě nepřišel. Dva bekhendy Petra Kvitová zvládla, ten třetí umístila do těsného zámezí.

4:3 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Přestože promarnila tři gemboly, tak Jekatěrina Alexandrovová nakonec získala gem a zůstává ve ztrátě jediného brejku. Podání ven z dvorce odvrátila Češka za zadní čáru.

0:15

Returnem získala ruská tenistka tlak na svou stranu. Při následném bekhendu se neunáhlila, počkala na pohyb soupeřku a míček poslala na volnou polovinu.

15:15

Češka se hecuje a má k tomu pádný důvod. Znovu pustila sokyni do výměny, ovšem tu měla pod kontrolou a uzavřela ji světovým bekhendovým winnerem po pravé lajně.

30:15

Přímý bod po servisu na téčko.

40:15

Důležité dva gemboly. Po kvalitním returnu udržela Petra Kvitová pozici útočící hráčky, aby v koncovce výměny poslala forhend do pravého růžku, na nějž protihráčka nenašla přesnou odpověď.

5:3 Petra Kvitová získává gem.

Petra Kvitová se trefila do podání ven z dvorce, za nímž se sice soupeřka natáhla, ovšem míček poslala daleko za zadní čáru.

0:15

Delší return zase slavil úspěch, Jekatěrina Alexandrovová odpověděla bekhendem do sítě.

0:30

Konec první sady je zase o kousek blíž. Důležitým byl bekhend k levé lajně, po kterém Ruska vyběhla mimo ideální pozici, načež se zvládla vrátit na střed, ale balónek odpálila bekhendem pod pásku.

15:30

Eso na téčko.

15:40

Dvojchyba a dva setboly!

30:40

Servis ven z kurtu Češka vrátila za zadní lajnu. Ještě zbývá jedna možnost.

40:40

Ale ani ta není využita. Servis ven z dvorce Jekatěrina Alexandrovová doplnila o forhend na opačnou stranu, protihráčka v těžké pozici neposlala míček přes síť.

A:40

Eso na téčko, druhé v průběhu jediného gemu.

5:4 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

A vzápětí přichází třetí! Jekatěrina Alexandrovová odvrátila dva setboly suverénním způsobem a zůstává v první sadě, po výměně stran ovšem potřebuje uspět ještě na returnu.

15:0

Po podání na téčko následoval vysoký return těsně za pásku, Petra Kvitová forhendem v jasné pozici nezaváhala.

30:0

Po kvalitním returnu vypálila česká tenistka dokonalý bekhend pod nohy sokyně, Ruska nestihla ustoupit a míček odpálila jenom do sítě.

40:0

Eso z druhého podání, třiatřicetiletá rodačka z Bílovce disponuje třemi setboly!

6:4 Petra Kvitová získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Petra Kvitová se znovu trefila do prvního podání, za míčkem vypáleným na téčko Alexandrovová natahovala raketu marně.

Začíná druhý set.

0:15

Za fantastickým bekhendovým returnem po pravé čáře se ruská hráčka jenom smutně podívala.

15:15

Eso na téčko.

15:30

Kratšího forhendu Rusky potrestala Petra Kvitová bez servítek. Počkala si na odskok balónku a odpálila jej nechytatelně na levou stranu.

30:30

Bekhendový return skončil v síti.

40:30

Po kratším returnu Jekatěrina Alexandrovová vystartovala k síti. Forhend ještě Češka vrátila, po forhendovém voleji již hrála jenom do zámezí.

40:40

Shoda. Vysoký return překvapivě slavil úspěch, rodačka z Čeljabinsku se nachystala a hrací předmět odehrála za základní čáru.

A:40

Velmi pěkně zvládnutá výměna od servírující hráčky, jež diktovala tempo výměny, aby ve finále usměrnila forhend do soupeřčina protipohybu.

0:1 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Jekatěrina Alexandrovová odstartovala druhý set přesně tak, jak si představovala, po podání na tělo sokyně returnovala za zadní lajnu.

15:0

Risk ruské tenistce nevyšel. Osmadvacetiletá tenistka viděla odkrytou levou polovinu, leč balónek odehrála o kousek vedle lajny.

15:15

Kvalitním prvním podáním si Petra Kvitová vytvořila dobrou pozici pro útok. Forhend chtěla chytře poslat soupeřce do protipohybu, jenže míčku se do cesty postavila páska.

30:15

Přímý bod po podání na téčko.

40:15

Servis ven z kurtu Jekatěrina Alexandrovová odehrála do koridoru pro debl.

1:1 Petra Kvitová získává gem.

Po dvou přímých bodech následovalo eso. Není co řešit, Petra Kvitová bez větších komplikací srovnává stav druhé sady na 1:1.

0:15

Po podání Jekatěrina Alexandrovová zůstala v tlaku. První forhend Kvitová vrátila, ten druhý zamířil těsně, ale přece pod pásku.

15:15

Po vysokém a krátkém returnu vystartovala ruská tenistka k síti, odkud vyprodukovala vítězný forhend do levého růžku.

30:15

Přímý bod po servisu na téčko.

30:30

První podání vrátila Petra Kvitová k základní lajně, osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku reagovala bekhendem hraným v podřepu do sítě.

40:30

Bekhendový return zastavila páska.

1:2 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

V důležitý okamžik Jekatěrina Alexandrovová vypálila nechytatelné podání ven z dvorce. Znovu to tak bude česká hráčka, která půjde dorovnávat.

15:0

Petra Kvitová odstartovala čtvrtý gem přímým bodem po podání ven z kurtu.

15:15

Ruská tenistka v defenzivě poslala obranný bekhend přesně na základní čáru, což soupeřku viditelně rozhodilo, její forhend se nevešel do vymezeného prostoru.

30:15

Dvěma forhendovým dělovkám do vlastního forhendu se Jekatěrina Alexandrovová ubránila. Do stejného prostoru přiletěl i bekhend sokyně, na něj už byla čeljabinská rodačka krátká.

30:30

S returnem na tělo si Petra Kvitová neporadila, v pokleku odpálila balónek daleko za zadní lajnu.

30:40

Tak pozor, po dvojchybě tu máme premiérový brejkbol pro Rusku!

40:40

Zaváhání okamžitě vykompenzováno, kvalitní první servis ven z dvorce Jekatěrina Alexandrovová zreturnovala do autu.

A:40

Výborná práce české tenistky. Po forhendu ven z kurtu na pravou stranu poslala míček do opačného růžku, Ruska na dlouhou ruku pouze tlumila balónek před sebe.

40:40

Za kvalitním bekhendovým returnem po lajně se česká tenistka musela hodně natahovat, v mírném záklonu trefila síť.

A:40

S kvalitním podáním na tělo si ještě Jekatěrina Alexandrovová poradila, proti následnému forhendu pod nohy hrála bekhendem do středu sítě.

40:40

Dvojchyba znamená další shodu.

40:A

To je nepříjemnost. Po druhé dvojchybě v řadě  Jekatěrina Alexandrovová další možnost k zisku brejku.

40:40

Razantní podání na téčko odvrátila Ruska do výrazného zámezí.

40:A

Ne, tohle není dobrý gem na podání, o to důležitější je ho urvat. Další dvojchyba a další brejkbol pro Alexandrovovou.

40:40

Osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku velkou možnost zahodila sama, po druhém podání umístila forhendový return do sítě.

40:A

Jekatěrina Alexandrovová bojuje. V delší výměně byla nakonec ona tou úspěšnější, odvážný forhend po pravé lajně umístila dokonale na zadní čáru. Brejkbol.

40:40

Ale Petra Kvitová ukazuje, že pod tlakem dokáže hrát skvělý tenis. Nenechala se rozhodit kvalitním returnem, naopak na něj odpověděla vítězným bekhendem po levé čáře.

A:40

Důležitý gembol přichází poté, co Jekatěrina Alexandrovová returnovala bekhendem do deblového koridoru.

2:2 Petra Kvitová získává gem.

Výborně. Petra Kvitová při gembolu dostala míček do výměny a dočkala se kýženého fiftýnu, který jí Ruska darovala nevynucenou chybou při křižném bekhendu.

15:0

Skvěle se Jekatěrina Alexandrovová dostala po kratším čopovaném returnu pod balón, bekhend napálila nechytatelným způsobem do pravého rohu.

30:0

Přímý bod po servisu na téčko.

30:15

Jekatěrina Alexandrovová zapisuje svou pátou dvochybu.

40:15

Osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku odpověděla proti výbornému returnu bekhendem na volnou levou stranu. Kvitová byla u míčku pozdě a bekhendem ho poslala do autu.

2:3 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Podání na téčko bylo dobrou volbou, Petra Kvitová returnovala za základní lajnu. Ve druhém setu tak nadále marně čekáme na první brejk.

15:0

Forhendový return doputoval těsně za základní čáru.

15:15

Tentokráte vyšel return z forhendu o poznání lépe, Petra Kvitová se za míčkem jenom bezmocně ohlédla.

30:15

Přímý bod po servisu na téčko.

30:30

Po podání ven z kurtu měla Petra Kvitová celou volnou levou polovinu, leč v pokleku zahrála míček mimo vymezené území.

30:40

Důležitý fiftýn míří na konto Rusky, ta tedy disponuje brejkbolem! Klíčové bylo zkrácení hry, u nějž Češka byla pozdě a na dlouhou ruku trefila síť.

2:4 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Proti parádnímu podání ven z kurtu vykouzlila Ruska ještě lepší return, proti balónku dopadnuvšímu těsně za pásku neměla Češka žádný nárok, poprvé v utkání tak ztrácí servis.

15:0

Bekhendový return vyletěl do koridoru pro debl.

30:0

Přímý bod po servisu na téčko.

40:0

Return z forhendové strany doletěl do velkého autu.

2:5 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Suverénně potvrzený brejk. Jekatěrina Alexandrovová poslala první podání na téčko, return posléze nechala doletět za zadní lajnu.

15:0

Ruská tenistka si věřila, ale bekhendový útok í nevyšel, páska přizvedla balónek do zámezí.

30:0

Forhendový return skončil těsně vedle levé lajny.

40:0

Přímý bod po podání ven z kurtu. Tři gemboly.

40:15

Čistá hra se nekoná. Jekatěrina Alexandrovová nejprve dostala soupeřku pod tlak returnem pod její nohy, ze stejné strany pak poslala míček do protipohybu sokyně.

40:30

Proti forhendovému returnu po pravé čáře byla Petra Kvitová bezmocná, zbývá poslední gembol.

3:5 Petra Kvitová získává gem.

První ze tří krůčku pro udržení se v setu Petra Kvitová zvládla. Ruská protihráčka se dostala do výměny, ale uzavřela ji příliš dlouhým forhendem.

15:0

Forhendový return skončil za zadní lajnou.

15:15

Výborně. Petra Kvitová si poradila s těžkým returnem, načež na Rusku přitlačila a donutila ji chybovat z bekhendové strany.

30:15

Kvalitního returnu se Jekatěrina Alexandrovová vůbec nezalekla, pod těžkým úhlem naopak umístila bekhend dokonale na levou lajnu.

40:15

Dva setboly! Osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku po podání zaútočila forhendem do levého rohu, česká konkurentka odpověděla čopem pod pásku.

40:30

První setbol je minulostí. Ruská tenistka sice viděla odkrytou levou stranu, avšak v nelehké situaci míček poslala jen do autu.

3:6 Jekatěrina Alexandrovová získává gem a set.

O poslední semifinalistce turnaje v Miami rozhodne třetí set! Petra Kvitová se rozhodla zariskovat, return dopadl těsně za základní čáru.

Začíná třetí set.

15:0

Petra Kvitová zahajuje třetí sadu bez respektu. Soupeřku si rozběhala, aby ji nakonec ukončila vítězným forhendem kros zleva.

30:0

Přímý bod po podání ven z dvorce.

40:0

Servis na téčko Jekatěrina Alexandrovová odvrátila za základní čáru.

40:15

Proti kvalitnímu returnu k zadní lajně česká hráčka natáhla pravou ruku a míče odvrátila do těsného autu.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

Točený levácký servis na téčko byl pro Jekatěrinu Alexandrovovou neřešitelnou záležitostí, return doputoval do těsného zámezí.

0:15

Výměna od základních čar pro Kvitovou. Lehce navrch měla Ruska, ta však ve finále selhala při forhendu.

0:30

Za křižným forhendovým returnem z levé strany se osmadvacetiletá rodačka z Čeljabinsku jenom ohlédla. Brejkboly visí ve vzduchu.

15:30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:30

Petra Kvitová bojovala jako lvice, ale soupeřka ji vytrvale držela v defenzivě, až nakonec Češka vyslala příliš nízký čop.

40:30

Return z bekhendové strany doputoval za základní čáru.

1:1 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Jekatěrina Alexandrovová se trefila do prvního podání, které soupeřka zreturnovala pod pásku. Ruska v potřebnou chvíli dokázala vyhrát čtyři fiftýny za sebou.

15:0

Za dělovým servisem ven z dvorce se světová osmnáctka jenom ohlédla.

30:0

Bekhendový return nepustila na stranu soupeřky páska.

40:0

Druhé eso v průběhu jednoho hemu přináší tři gemboly.

2:1 Petra Kvitová získává gem.

Za podáním na téčko se Jekatěrina Alexandrovová natáhla, ovšem balónek odvrátila do poměrně výrazného autu.

15:0

Dlouhou výměnu chtěla Petra Kvitová zklidnit bekhendovým čopem, ale ten jí vůbec nevyšel, balónek pomalým tempem doputoval do zámezí.

30:0

Eso na téčko.

30:15

Za bekhendovým returnem po pravé lajně vrhla Jekatěrina Alexandrovová smutný pohled.

30:30

Bude se hrát o brejkbol. Češka se kvalitním returnem dostala do hry, v pokračující výměně Ruska přetáhla forhend.

40:30

Rychlejší druhý servis odvrátila třiatřicetiletá rodačka z Bílovce za zadní čáru.

2:2 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Jekatěrina Alexandrovová si nepřipustila tíhu okamžiku, nebála se zariskovat a v tlaku vypálila parádní forhend do levého růžku, proti němuž sokyně neměla žádnou šanci. Je srovnáno.

0:15

Za bekhendovým returnem ještě světová dvanáctka natáhla raketu a míček poslala těsně za síť, proti dobře provedené smeči Rusky už neměla žádnou šanci.

15:15

Forhendovému returnu vystavila stopku páska.

15:30

Se solidním křižným forhendovým returnem zprava si Petra Kvitová neporadila, nedostala se včas pod balónek a poslala ho za zadní čáru.

30:30

Světová osmnáctka bezpochyby cítila, že má možnost získat dva brejkboly, ale připravila se o ni lacinou forhendovou chybou.

40:30

Těsně, ale přece vyletěl bekhendový return o kousek vedle levé lajny. Gembol.

3:2 Petra Kvitová získává gem.

Pověstný hlasitý křik Petry Kvitová přišel po využitém gembolu. Bílovská rodačka útočila, ale Ruska statečně bránila, přesnou odpověď nenašla až na dobře umístěný prudký forhend do pravého rohu.

15:0

Return z forhendové strany nepřeletěl pásku.

30:0

Tentokráte už se Petra Kvitová dostala do výměny, ale nebylo jí to nic platné, protože v závěru chybovala křižným forhendem do sítě.

40:0

Eso na téčko.

40:15

Za výborným returnem musela ruská tenistka pořádně natahovat raketu, míček se zastavil v síti.

3:3 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Drama pokračuje, obě hráčky jsou znovu na stejné úrovni. Petra Kvitová se nebála zariskovat, snaha o vítězný forhendový úder skončila ránou do zámezí.

0:15

Sedmý gem načíná lépe tenistka z Ruska, jež těžila z výborného returnu, soupeřka odpověděla vysokým bekhendem za zadní čáru.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

15:30

Bekhendový return k základní čáře proletěl těsně nad páskou, česká hráčka musela jít do předklonu a bekhendem rozvlnila síť.

30:30

Výborný první servis klíčem ke srovnání skóre v gemu. Ruska správně odhadla, kam bude protihráčka forhendem útočit, na následný stopvolej už však neměla nárok.

30:40

Fantastický bekhendový return lízl levou lajnou, a to znamená, že Petra Kvitová musí odvracet brejkbol!

40:40

A úspěšně, protože forhendový return světové osmnáctky vyletěl za zadní čáru.

A:40

Další příležitost k brejku zatím Ruska nezískává. Pod tlakem bojovala statečně, nakonec nezvládla usměrnit přes pásku bekhend.

4:3 Petra Kvitová získává gem.

První těžší chvilku třetí sady Petra Kvitová ustála. Třiatřicetiletá rodačka z Bílovce odvrátila brejkbol, při gembolu zaznamenala přímý bod po servisu ven z dvorce.

15:0

Přímý bod po servisu na téčko.

15:15

Po kvalitním returnu sokyně se Jekatěrina Alexandrovová dostala pod tlak, třetí úder ve výměně umístila o kousek, ale přece za základní čáru.

30:15

Bekhendový return zastavila páska.

30:30

Kvalitním podáním si světová osmnáctka připravila solidní pozici pro útok, jenže bekhend napálila jenom do sítě.

30:40

První dvojchyba v dosavadním průběhu třetí sady znamená brejkbol!

40:40

Avšak odvrácen ve velkém stylu, po servisu ven z dvorce Jekatěrina Alexandrovová napálila forhend do stejného prostoru a do protipohybu Češky.

40:A

Jenže vzápětí přichází další dvojchyba, a tedy i další brejkbol.

5:3 Petra Kvitová získává gem.

Výborně! Petra Kvitová dostala balónek do výměny a klíčový moment umístila forhend na pravou lajnu, Jekatěrina Alexandrovová odpověděla křižným bekhendem do autu. Češka míří podávat za postupem do semifinále.

15:0

Returnem sice světová osmnáctka zatlačila protihráčku pod tlak, jenže poté předvedla nevynucenou chybu z bekhendové strany, načež zlostí hodila raketou o zem.

30:0

Přímý bod po podání na téčko.

30:15

Mírně uspěchaný forhendový útok v podání Petry Kvitové, která zaútočila forhendem do pravého koridoru pro debl.

40:15

Bekhendový return doputoval do zámezí, ruská tenistka proto musí odvracet dva mečboly!

40:30

O první se třiatřicetiletá rodačka z Bílovce připravila dvojchybou.

6:3 Petra Kvitová získává gem, set a zápas.

Je konec! Petra Kvitová musela o závěrečný fiftýn pořádně zabojovat, ale udržela postavení aktivnější tenistky ve výměně a kýžený efekt se dostavil, Jekatěrina Alexandrovová ukončila střetnutí pod tlakem hraným bekhendem pod pásku.

Petra Kvitová po velkém boji poprvé v kariéře postoupila do semifinále některé z amerických "tisícovek", ve čtvrtfinále turnaje v Miami zdolala Jekatěrinou Alexandrovovou po setech 6:4, 3:6 a 6:3.

Úvodní dějství přineslo jediný brejk, o nějž se postarala Petra Kvitová. Také ve druhé sadě byla k vidění jediná ztráta podání, ale v šestém gemu si jej pro změnu prohrála Češka. V závěrečném setu nejprve Ruska nevyužila v sedmé hře brejkbol, aby následně při podání jedinou možnost soupeřky k brejku neodvrátila a na returnu následně nezvládla zvrátit druhou soupeřčinu příležitost k ukončení utkání.

V semifinále se Petra Kvitová utká s Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 6 - 7

Dvojchyby: 6 - 7

Úspěšnost 1. podání: 65 % - 60 %

Body po 1. podání: 75 % - 70 %

Body po 2. podání: 53 % - 53 %

Ubráněné brejkboly: 5/6 - 7/9

Vítězné údery: 19 - 26

Nevynucené chyby: 19 - 26

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy