Anastasija Sevastovová
2
6
6
Česká tenistka si v Charlestonu vede skvěle. Po třech vítězstvích jí čeká osmá nasazená tenistka turnaje.
Lotyška jde do zápasu v pozici favoritky. V prvním kole se docela trápila, avšak Bartyovou už v pohodě přehrála.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z tenisového turnaje v Charlestonu. Čtvrtfinále mezi Kristýnou Plíškovou a Anastasijí Sevastovovou je na programu v pátek jako třetí zápas dne, začít by se tedy mělo kolem 20:00.

Kristýna Plíšková letos nemá zrovna ideální formu a až do turnaje v Charlestonu měla zápornou bilanci 4 - 7. Na americkém turnaji však česká tenistka chytila slinu a postupně vyřadila Siniakovou, Kvitovou a naposledy si ve třech setech poradila i s Jelenou Vesninovou. Jako 77. žena žebříčku WTA sice nebude v pozici favoritky, ale zdá se, že v Charlestonu ji taková pozice plně vyhovuje.

Kristýna Plíšková v Eastbourne 2017
Kristýna Plíšková v Eastbourne 2017 | Foto: Reuters

Anastasija Sevastovová je šestnáctou tenistkou žebříčku WTA, avšak v Charlestonu je dokonce osmou nasazenou. Cestou do čtvrtfinále se sice poměrně trápila s Dolehideovou, nicméně pak v pohodě ve dvou setech přehrála Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Celková bilance letošního roku je pak v případě Sevastovové 14 výher a 8 porážek.

Anastasija Sevastová na US Open 2017
Anastasija Sevastová na US Open 2017 | Foto: Reuters

Co se týče vzájemných zápasů, tenistky spolu odehrály zatím jen jedno střetnutí. Stalo se tak v lednu 2017 na turnaji v Šen-čenu, kde po setech 1:6, 6:3 a 7:6 vyhrála Kristýna Plíšková.

Námi sledovaný zápas bude zahájen několik minut po konci střetnutí mezi Bernardou Peraovou a Madison Keysovou. V souboji dvou Američanek má zatím navrch Keysová, která jasně ovládla první set a ve druhém vede 2:1. Zatím je to však bez brejku.

Českou tenistku od čtvrtfinále dělí možná jen několik minut. Zatím se však pouze rozcvičuje.

Kristýna Plíšková warming up in Charleston #VolvoCarOpen

Zveřejnil(a) Czech Tennis Stars dne 06. April 2018

Kristýna Plíšková se letos v Charlestonu představila také ve čtyřhře. S Tatjanou Mariovou však uhrála pouze devět gemů a po dvou setech tato dvojice padla proti duu Arruabarrenová - Erraniová.

Bernarda Pera ve druhém setu proti Madison Keysové úspěšně vzdoruje. Začátek zápasu Kristýny Plíškové se posouvá na 20:30.

Antuka u Kristýny Plíškové nikdy nebyla zrovna oblíbeným povrchem, nicméně již loni měla sestra bývalé světové jedničky kladnou bilanci 9:5! Sevastovová loni na antuce skončila s bilancí 15:7.

Pokračuje dramatická koncovka druhého setu zápasu mezi Keysovou a Peraovou. Aktuální stav je 5:5 a podává favorizovaná Madison Keysová.

Bernarda Pera za stavu 5:6 ubránila mečboly a nakonec v tiebreaku vítězí! Zápas Kristýny Plíškové je posunut na 21:00.

Vyrovnaný souboj mezi Bernardou Peraovou a Madison Keysovou pokračuje také ve třetí sadě. Po čtyřech gemech je vyrovnáno a nevypadá to na příliš jasnou záležitost ve prospěch některé z tenistek.

Konečně se Madison Keysové podařilo vyhrát třetí set! Za stavu 5:5 totiž prolomila podání Bernardy Peraové a následně již zápas dotáhla do v vítězného konce. Za několik minut se tak na kurtu objeví dvojice Plíšková - Sevastovová.

Za pár minut začne utkání mezi Kristýnou Plíškovou a Anastasijí Sevastovovou. Je jisté, že podávat bude česká tenistka.

15:0

Plíškové se podání podařilo až na třetí pokus, ale nakonec slaví zisk prvního fiftýnu.

15:15

Sevastovová dobře přitlačila z forhendu. Plíškové se na úder do strany nedokázala srovnat.

30:15

Return české tenistky letěl příliš daleko.

40:15

A jsou tady dva gemboly ve prospěch Plíškové. Tentokrát Sevastovová vůbec nereturnovala.

40:30

První gembol není využit. Forhend po lajně se nevlezl do kurtu.

1:0 Kristýna Plíšková získává gem.

Kristýna Plíšková dopodávala úvodní gem zápasu. Z forhendu se totiž trefila přesně do volné části kurtu.

0:15

Plíšková dobře diktovala tempo výměny a nakonec soupeřku donutila k chybě.

15:15

Tentokrát Kristýna Plíšková chybovala z bekhendové strany.

30:15

Česká tenistka se opět dostala do výměny, nicméně poté nedosáhla na přesný bekhend do strany.

40:15

Return Kristýny Plíškové končí v síti.

1:1 Anastasija Sevastovová získává gem.

Poměrně jednoduchý gem pro Sevastovou. Srovnáno!

15:0

Kristýna Plíšková začíná přímým bodem z podání.

30:0

Bekhendem si Plíšková otevřela kurt a poté se trefila do odkryté části.

40:0

Hned proti returnu soupeřky se Plíšková vytáhla zkrácením hry.

40:15

Tentokrát ale česká tenistka nestačila na kvalitní return.

40:30

Bekhend Kristýny Plíškové se zastavil na pásce.

40:40

Vypadalo to na jasnou záležitost, ale nyní je tady shoda. Přišel další aut.

40:A

A dokonce je tady brejkbol ve prospěch lotyšské tenistky. Plíšková šla k síti, ale tam nepředvedla dobré údery. Lotyška to dokázala potrestat.

1:2 Anastasija Sevastovová získává gem.

Kristýna Plíšková trefila z forhendu síť! Zbytečná chyba znamená ztrátu podání.

15:0

Lotyšská tenistka vykročila za potvrzením brejku. V dlouhé výměně těžila z nečistě trefeného úderu Kristýny Plíškové.

30:0

Plíšková od základní čáry dobře tlačila, ale lotyšská hráčka vytáhla skvělý prohoz křížem. Míček dopadl do rohu.

30:15

První dvojchyba zápasu přichází z rakety Sevastovové.

30:30

Stopball Anastasije Sevastovové dopadl do deblového kurtu.

40:30

Zbytečná chyba Plíškové. Bekhend po lajně doputoval pouze do sítě.

40:40

Teď ale přišel vynikající return Kristýny Plíškové.

A:40

Brejkbol zatím nepřichází. Sevastovová trefila eso.

1:3 Anastastija Sevastovová získává gem.

Dlouhý forhend Plíškové. Předchozí brejk je potvrzen.

15:0

Další gem je zahájen esem Kristýny Plíškové.

15:15

Znovu přichází poměrně zbytečná nepřesnost. Plíšková měla nahráno u sítě, ale míček poslala do autu.

30:15

Po vysokém odskoku míčku se Sevastovová netrefila do kurtu.

40:15

Další chyba z rakety Anastasije Sevastovové. Zdá se, že tento gem už Plíšková zvládne.

2:3 Kristýna Plíšková získává gem.

Přímý bod z podání pro Kristýnu Plíškovou. Tentokrát komplikace nepřicházejí.

15:0

Sevastovová si poradila s těžkým míčkem. Další gem při svém podání začíná dobře.

15:15

Kristýna Plíšková přešla k síti, kde zaznamenala vítězný volej.

15:30

Sevastovová byla u sítě, ale soupeřka dobře přečetla její postavení a zahrála mimo dosah lotyšské tenistky.

30:30

Na perfektní kraťas teď Plíšková nedosáhla.

40:30

Od základní čáry česká tenistka chybuje forhendem do sítě.

2:4 Anastastija Sevastovová získává gem.

Plíšková teď return trefila rámem rakety. Sevastovová si nadále drží výhodu brejku.

15:0

Přímý bod z podání pro Plíškovou.

15:15

Nyní to ale česká tenistka odflákla. Vypracovala si jasnou pozici u sítě, avšak poté zahrála slabý míček.

30:15

Chyby se ale dopouští také Sevastovová. Od sítě vůbec netrefila kurt.

40:15

Druhé eso české tenistky.

40:30

Gem ještě není ukončen. Bekhend Plíškové uletěl příliš do strany.

40:40

Hodně jemná záležitost. Prasátko Sevastovové nyní Plíškové znemožnilo vrácení míčku na druhou stranu kurtu.

A:40

Přesně na lajnu se z forhendu trefila Kristýna Plíškové.

3:4 Kristýna Plíšková získává gem.

Na závěr tohoto gemu si Plíšková pomáhá kvalitním podáním.

15:0

Tenistky se dostaly do výměny, ale Sevastovová pak šikovně zahrála do strany a na to již česká tenistka nedokázala odpovědět.

30:0

Vůbec se Plíškové nepodařil pokus o lob. Výsledkem byl jednoduchý volej ve prospěch Lotyšky.

30:15

Česká hráčka si však pomáhá kvalitním returnem.

40:15

Sevastovová dobře přitlačila, čímž soupeřku donutila k bekhendové chybě.

3:5 Anastasija Sevastovová získává gem.

Return Plíškové letí do zámezí. Plíšková bude podávat na odvrácení konce první sady.

15:0

Jen do autu letěl forhend Sevastovové, která byla v těžké pozici.

30:0

Třetí eso Kristýny Plíškové.

40:0

Sevastovová byla přikovaná k základní čáře a na výborně trefený forhend ven z kurtu nedokázala reagovat.

4:5 Kristýna Plíšková získává gem.

Sevastovová se pokusila o kraťas hned z returnu, ale tento pokus nebyl úspěšný.

0:15

Skvělý forhendový return Kristýny Plíškové.

15:15

Znovu to Plíšková zkusila hned z returnu, ale o pár centimetrů přestřelila.

30:15

Znovu těsný aut z rakety Plíškové. Tentokrát se jednalo o bekhend k boční lajně.

40:15

Druhé eso teď Sevastovové přináší dva setboly.

4:6 Anastasija Sevastovová získává gem a set.

Další eso a první sada je u konce. Z jejího zisku se raduje Anastasija Sevastovová.

15:0

Hodně nepovedený return lotyšské tenistky.

30:0

Znovu přímý bod z podání pro Plíškovou.

30:15

Tentokrát však zbytečně chybuje Plíšková, která dává forhend do sítě.

30:30

Lotyšská tenistka si pomohla kvalitním returnem.

30:40

Tak pozor. Sevastovová dokonale otáčí nepříznivý vývoj tohoto gemu.

0:1 Anastasija Sevastovovová získává gem.

Stejně jako v prvním setu se Sevastovovová dostává k prvnímu brejku! To není ideální vstup do druhé sady od české tenistky.

15:0

Aut z returnu české tenistky.

15:15

Tentokrát je aut zahlášen po forhendu Anastasije Sevastovové.

30:15

Dlouhá výměna končí chybou Plíškové. Ta nebyla dostatečně trpělivá a poslala bekhend do sítě.

40:15

Sevastovová v pohodě doběhla stopball soupeřky a technickým úderem Plíškové nedala šanci.

0:2 Anastastija Sevastovová získává gem.

Pohodový gem pro Sevastovovou. Zakončen je přímým bodem z podání.

0:15

Skvělý return přesně do rohu od Sevastovové.

0:30

Plíšková trefila dobrý druhý servis, ale poté naprosto nepochopitelně chybovala při smeči u sítě.

15:30

Další brejkboly zatím nepřichází. Tentokrát si Plíšková volej u sítě pohlídala.

30:30

Příliš dlouhý byl křížný forhend lotyšské tenistky.

30:40

Přeci jenom se Sevastovová díky výbornému returnu dostává k brejkbolui!

0:3 Anastasija Sevastovová získává gem.

Kristýna Plíšková dala příliš slabý forhend do strany a nechala tak Sevastovovou vytáhnout skvělý prohoz po lajně.

15:0

Return Kristýny Plíškové dolétl až za základní čáru.

15:15

Nyní však chybuje lotyšská tenistka. Bekhendový úder byl příliš nízký.

30:15

Kristýna Plíšková už vypadá trochu odevzdaně. Po forhendu k lajně se pouze ohlédla.

30:30

Proti druhému podání soupeřky Plíšková dobře zatlačila. Následně v klidu zabila nepovedený lob.

40:30

Jenže brejkbol ani teď nepřichází. Sevastovová má místo toho šanci na potvrzení brejku.

0:4 Anastastija Sevastovová získává gem.

Je to 0:4! Plíšková se u základní čáry hodně natahovala, avšak poslední míček dolétl až do autu.

15:0

Forhend k lajně Sevastovové skončil těsně v autu.

15:15

Dobrým returnem si Lotyška připravila pozici pro vítězný forhend k čáře.

15:30

Slabý bekhend Plíškové zamířil poměrně výrazně do autu.

30:30

Kraťas sice Sevastovová doběhla, ale poté už nevrátila volej soupeřky.

30:40

Další brejkbol pro Sevastovovou. Forhend Kristýny Plíškové dopadl výrazně za základní čáru.

0:5 Anastasija Sevastovová získává gem.

Máme zaděláno na kanára. Na kvalitní return Plíšková vůbec nedosáhla.

15:0

Příliš dlouhý obranný úder Kristýny Plíškové.

30:0

A teď pro změnu přetažený return.

30:15

Sevastovová si u sítě neporadila s úderem pod nohy.

40:15

Dva mečboly! Plíšková nereagovala na vítězný forhend soupeřky.

0:6 Anastasija Sevastovová získává gem, set a zápas.

Sevastovová zápas zakončuje esem!

Dnešní utkání je tedy u konce a z postupu do semifinále se raduje Anastasija Sevastovová. Lotyšské tenistce v prvním setu stačil jeden jediný brejk, díky kterému úvodní sadu ovládla v poměru 4:6. O přestávce sice vypadala naštvaně, ale na hře to nebylo znát. Naopak Kristýny Plíšková nadále kazila, což vyústilo ve tři ztráty podání v řadě. Sevastotová soupeřce za celý zápas nenabídla ani jeden brejkbol a po kanáru v druhé sadě slaví vítězství.