reklama
 
 
18:00 • French Open • 1. kolo
0:2
6(6):7 4:6
tenis, French Open 2018, Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
tenis, French Open 2018, Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Vítejte u online přenosu z utkání 1. kola French Open mezi Barborou Krejčíkovou a Karolínou Plíškovou. Zápas začne 28. května v 18:00.

Barbora Krejčíková toho moc na tvrdém povrchu neodehrála a tato část sezóny se jí navíc příliš nepovedla. Jejím maximem se stalo první kolo na turnaji ITF v Burnie, ve kterém vypadla na raketě Číňanky Wang. V ostatních případech neprošla turnajovou kvalifikací. Ani na antuce to také zatím není ono. Ve třech podnicích totiž zůstala před branami hlavní soutěže. Vše se ale zlomilo na Rolland Garos, kde nakonec světová hráčka číslo 234 dokázala projít kvalifikačním sítem a poprvé v kariéře si zahraje v hlavní části pavouka.

Karolína Plíšková si na tvrdém povrchu v úvodu sezóny nevedla zle. Na žádný triumf ovšem nedosáhla a jejím maximem se tak stalo semifinále v Brisbane, potažmo čtvrtfinále na Australian Open, v Indian Wells či Miami. Přechod na antuku se jí ovšem vydařil na výbornou. Nejprve jedním bodem přispěla k postupu Česka do finále Fed Cupu ve Stuttgartu přes Německo a poté se ve stejném městě radovala z prvního letošního titulu. Po suverénní jízdě, při které ztratila jen jeden set proti Lotyšce Ostapenkové ji ve finále nezastavila ani Američanka Vandewegheová, která prohrála 2:0. Další finálovou účast si připsala v Madridu, když na své cestě vyřadila mimo jiné i světovou jedničku Siimonu Halepovou. Ve finále však nestačila na Petru Kvitovou, která po výhře 2:0 získala druhou trofej v řadě. V Římě se ovšem poroučela již po úvodním duelu, ve kterém i vinou špatného verdiktu sudích prohrála s Řekyní Sakkariovou 2:1 na sety. V dnešním střetnutí proti své krajance je ovšem jednoznačnou favoritkou a nic jiného, než vítězství světové šestky se tak nepředpokládá.

Vzájemné utkání

Obě hráčky se proti sobě postavily jen jednou, a sice v roce 2011 na turnaji ITF v Bratislavě. Tehdy po setech 6:1 a 6:3 slavila výhru Karolína Plíšková.

Obě aktérky nastoupí na kurt ihned po zápase Seigemundová - Vandewegheová, ve kterém aktuálně probíhá druhý set za stavu 0:1 pro americkou tenistku.

Coco Vandewegheová právě porazila Lauru Siegemundovou 2:0 na sety a za malou chvíli tedy kurt číslo 1 přivítá Barboru Krejčíkovou a Karolínu Plíškovou.

Obě tenistky jsou již přítomny na dvorci. Následovat bude los, předzápasová rozehrávka a poté již začne samotný duel servisem Karolína Plíšková.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Karolína Plíšková nezačíná duel úplně ideálně. Vyrobila první dvojchybu zápasu.

15:15

Následně ji ale soupeřka vrací její laskavost a forhend od základní lajny poslal do zámezí.

15:30

Velmi dlouhá výměna od základní čáry jde na konto Plíškové. Ta získává fiftýn díky čopu soupeřky z bekhendu do sítě.

15:40

Krejčíková posléze returnuje bekhendem do sítě a Karolína má dva gemboly.

30:40

Gem ale pokračuje. Do sítě pálila také Plíšková, která však má ještě jednu možnost, jak ukončit tuto hru.

0:1 Karolína Plíšková získává gem

Barbora ale nyní chybuje od základní čáry a míček končí v síti.

15:0

Plíšková na úvod druhé hry rovněž míří od základní čáry do sítě, čímž dává fiftýn Barboře Krejčíkové.

15:15

Série čopů nyní vyzněla lépe pro Plíškovou. Její soupeřka ten poslední totiž namířila do zámezí.

15:30

Plíšková se následně prezentovala dělovým returnem po lajně a vede 15:30.

30:30

Teď však míček z její rakety dosedl těsně za základní lajnu a máme opět srovnáno.

30:40

Posléze ale Karolína trefuje opět dobrý return, načež Krejčíková zamířila jen za postranní lajnu. Brejkbol pro Plíškovou.

0:2 Karolína Plíšková získává gem

Barbora Krejčíková vyhodila další čop do autu a ztrácí tak svůj úvodní gem na podání.

autor: Radomír Fukala | 28. 5. 2018 17:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama