WTA Tallinn • Čtvrtfinále • 11:30

Barbora Krejčíková - Beatriz Haddadová Maiaová

Konec zápasu
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
2
6
6
Beatriz Haddadová Maiaová
Beatriz Haddadová Maiaová
0
3
4

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu ze čtvrtfinále tenisového turnaje v Tallinnu, v němž se utkají Barbora Krejčíková a Beatriz Haddadová Maiaová. Zápas by měl začít v pátek 30. září po 11:50.

Barbora Krejčíková se na turnaji v Talinnu prezentuje velmi dobrými výkony. Ještě neztratila ani set, když v prvním kole porazila mírně favorizovanou Australanku Ajlu Tomljanovicovou (6:1 a 7:6), aby následně ve dvou vyrovnaných sadách porazila i ukrajinskou reprezentantku Martu Kosťukovou (7:5, 6:3).

Brněnská rodačka se po zranění lokte nemůže dostat do té formy, která jí přinesla titul na Roland Garros a post světové dvojky. Po návratu na kurty je Talinn teprve druhou zastávkou, v němž se Češka probila až do čtvrtfinále. Ta první byla v Hamburku, kde jí stopku vystavila Ruska Anastasija Potapovová.

Beatriz Haddadová Maiaová prožívá skvělou sezónu. Přitom ještě v květnu hrála na turnaji kategorie challenger ve francouzském Saint Melo, kde dominovala. Nicméně Brazilka sbírá tituly už i na půdě WTA. Má na kontě dva, oba z travnatého povrchu. Nejprve opanovala turnaj v Nottinghamu, aby o týden později kralovala i podniku v Birminghamu. K tomu všemu musíme přidat ještě dva finálové účasti, a to na antuce v Paříži a na tvrdém povrchu v Torontu.

Světová patnáctka se v prvním kole turnaje v Talinnu pořádně zapotila, ale nakonec si s čínskou soupeřkou Wang Sin-jü poradila ve třech setech (6:3, 1:6, 6:4). Dva sety brazilské tenistce stačily ve druhém kole na mladičkou Češku Lindu Noskovou (6:1, 7:5), která ovšem předvedla nebojácný výkon, za nějž se rozhodně nemusela stydět.

Tenistky proti sobě sehrají první vzájemný zápas. Mírnou favoritkou je Brazilka Haddadová Maiaová, avšak Barbora Krejčíková zatím v Talinnu předvádí velmi dobré výkony a rozhodně není bez šance na proniknutí mezi nejlepší čtyři hráčky turnaje.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Beatriz Haddadová Maiaová.

0:15

První fiftýn zápasu patří české tenistce. Brazilka se hned v první výměně vydala na síť, avšak na křižný bekhendový prohoz zleva nedosáhla.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce, return české hráčky vyletěl těsně za základní čáru.

30:15

Po kratším returnu zaútočila Beatriz Haddadová Maiaová forhendem do pravého kruhu, Krejčíková vracela bekhend pod pásku.

40:15

Eso na téčko přináší Brazilce dva gemboly.

0:1 Beatriz Haddad Maiaová získává gem.

Úvodní gem střetnutí získala servírující Brazilka. Za dobře umístěným servisem ven z dvorce se Krejčíková natáhla, return ovšem vyprodukovala znovu příliš dlouhý.

0:15

Delší výměna pro světovou patnáctku. Barbora Krejčíková musela hrát v závěru forhend rychle po odskoku míčku, trefila jen deblový koridor.

15:15

V tlaku se šestadvacetiletá rodačka z Brna vydala k síti, kde si nechala balónek skočit a smečí pak nekompromisně zabila výměnu.

30:15

Opět výborný útok české tenistky, jež byla v náběhu na síť a zhruba ve středu cesty k ní vypálila nechytatelný forhend do levého růžku.

40:15

Beatriz Haddadová Maiaová se rozhodla přiostřit return, jenže neumístila jej do kurtu, míček spadl za základní lajnu.

1:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Vyrovnáno. Po skvěle provedeném forhendu po pravé lajně se Barbora Krejčíková vydala k síti, kde zahrála bekhendový stopvolej mimo dosah konkurentky.

0:15

Takhle by to rozhodně šlo. Česká hráčka vyvinula tlak na soupeřku už z returnu. Posléze sázela údery ze strany na stranu, až se dočkala chyby sokyně z bekhendu.

15:15

Bára Krejčíková se znovu dostala do výměny, ale vítězný fiftýn tentokráte nevybojovala, forhendem namířila balónek za základní lajnu.

30:15

Servisem si Beatriz Haddadová Maiaová vytvořila skvělou pozici pro útok, krátkou výměnu završila forhendovým winnerem po pravé lajně.

40:15

Bekhendový return skončil v síti, světová patnáctka disponuje dvěma gemboly.

40:30

Gem ještě pokračuje. Přestřelku od základní čáry ovládla Barbora Krejčíková, sokyně jí pomohla nevynucenou chybou z forhendu.

1:2 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Druhý gem už brazilská tenistka využila. Její česká soupeřka se po bekhendovém returnu vydala k síti, následný forhend ovšem trefila nečistým způsobem.

15:0

Do čtvrtého gemu vstupuje lépe česká hráčka, ta brazilská přetáhla forhendový return.

30:0

Beatriz Haddadová Maiaová rozběhala soupeřku, ve finále výměny ovšem usměrnila křižný bekhend zprava do území pro čtyřhru.

40:0

Krátký return potrestala nasazená sedmička bez servítek. Bekhend napálila do levého rohu mimo dosah protihráčky.

2:2 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková přiriskovala druhý servis, což se vyplatilo, míček spadl do téčko. Haddadová Maiaová returnovala bekhendem do zámezí.

0:15

Výborně. Barbora Krejčíková dávala úderům výbornou délku, aby posléze změnila rytmus bekhendem inside out, jemuž se ještě Brazilka ubránila, ale za bekhendem na opačnou stranu již běžela marně.

15:15

Šestadvacetiletá rodačka ze São Paula si zatím poměrně výrazně pomáhá kvalitním prvním servisem. Češka returnovala pod pásku.

30:15

Barbora Krejčíková nebyla spokojená s přestřelkou od základní čáry, proto vyzkoušela bekhendový čop. Míček se vykroutil mimo vymezené území.

40:15

Nyní si Beatriz Haddadová Maiaová počínala s velkým přehledem. U sítě zkontrolovala postavení sokyně a zahrála nedostižitelný kraťas.

40:15

Nyní si Beatriz Haddadová Maiaová počínala s velkým přehledem. U sítě zkontrolovala postavení sokyně a zahrála nedostižitelný kraťas.

2:3 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Šestadvacetiletá brazilská tenistka si i potřetí udržela podání. Po kvalitním podání vyslala ostrý forhend po levé lajně, Krejčíková odpověděla příliš dlouhým obranným forhendem.

15:0

Nejdelší výměna dosavadního průběhu patřila Barboře Krejčíkové, která se po většinu času bránila, aby na závěr Haddadová Maiaová napálila forhend pod pásku.

30:0

Brazilka chce až příliš. Dva forhendy ještě spadly těsně před základní lajnu, ten třetí těsně za ni.

40:0

Po krátkém returnu musela česká hráčka k síti. S forhendem si ještě sokyně poradila, za následnou smečí se jenom ohlédla.

40:15

Čistá hra se nekoná, brněnská rodačka zapisuje premiérovou dvojchybu.

3:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Dvojchyba vykompenzována výborným servisem ven z dvorce, po němý Beatriz Haddadová Maiaová returnovala bekhendem daleko za základní čáru.

0:15

Slibný start do sedmé hry střetnutí. Barbora Krejčíková se z defenzivy postupně dostala do ofenzivy, při pohybu směrem k síti nakonec vypálila forhend do protipohybu Brazilky.

15:15

To je škoda. Brněnská rodačka si věřila na zkrácení hry, jenže raketu musela natahovat příliš před sebe, balónku se do cesty postavila páska.

15:30

Ve vzduchu vsí první brejkboly. Nasazená sedmička si s čopem konkurentky poradila brilantně, bekhend posadila naprosto dokonale na levou lajnu.

15:40

Brejkboly přichází a jsou rovnou dva! Beatriz Haddadová Maiaová neudržela přesnou ruku a útočný forhend napálila do středu sítě.

4:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Skvěle! Barbora Krejčíková si poradila s bekhendvým returnem, načež s potěšením sledovala, jak Haddadová Maiaová poslala forhendem míček jenom do pásky.

15:0

Výborný servis na tělo, Beatriz Haddadová Maiaová returnovala bekhendem do sítě.

30:0

Posléze přichází dokonale trefený servis na téčko, return v tomto případě vyletěl za základní čáru.

40:0

Přímý bod i do třetice. Zatím to vypadá na snadné potvrzení brejku.

5:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou! Barbora Krejčíková se i napočtvrté trefila do prvního podání a Brazilka si opět neporadila s returnem.

0:15

Bekhendový return na tělo přinesl kýžené ovoce. Beatriz Haddadová Maiaová se nestihla k míčku nastavit a forhendem výrazně minula vymezený prostor.

0:30

Češka hraje v obrovské pohodě. Zase jsme měli možnost vidět dostatečně rychlý return na tělo protihráčky, jež odpověděla dlouhým bekhendem.

15:30

Eso na téčko, na setboly si ještě nasazená sedmička bude muset počkat.

15:40

Dva setboly! Beatriz Haddadová Maiaová si rozběhala konkurentku, ale finální forhend po levé lajně poslala za základní čáru.

30:40

Brazilka bojuje. Využila nečistě trefeného bekhendu soupeřky, po němž míček spadl těsně za pásku, u sítě vypálila vítězný forhend do pravého růžku.

40:40

Shoda. Beatriz Haddadová Maiaová z bekhendové strany útočila odvážně, v jednom případě trefila základní čáru. Krejčíková nezvládla vrátit bekhend po pravé čáře.

40:A

Tak že by do třetice? Nejen, že česká tenistka doběhla dobře provedený bekhendový stopvolej soupeřky, ale ještě zvládla zahrát křižně za tělo Brazilky, jež neměla šanci na odpověď.

6:3 Barbora Krejčíková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Bára Krejčíková správně odhadla, kam bude soupeřka směřující k síti útočit. Vyslala jí nepříjemný bekhend na tělo, nasazená trojka nezpevnila ruku dostatečně a volej nedokázala přehodit přes síť.

Začíná druhý set.

15:0

Barbora Krejčíková otevírá druhý set esem, svým prvním v celém utkání.

30:0

Vzápětí následoval dobře umístěný servis ven z dvorce, Beatriz Haddadová Maiaová returnovala za základní čáru.

40:0

Tentokráte return zastavila páska, nasazená sedmička si na podání počíná s obrovskou jistotou.

1:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Brněnská rodačka si kraťasem přitáhla konkurentku k síti, načež zkontrolovala její postavení a z levé strany ji prohodila křižným bekhendem.

0:15

Beatriz Haddadová Maiaová si vzala challenge, která jí nebyla nic platná, protože prudký bekhend protihráčky spadl ještě před základní čáru.

15:15

Kvalitní podání na téčko vracela Barbora Krejčíková forhendem pod pásku.

30:15

Česká tenistka vyzkoušela útok z returnu po pravé lajně, znovu rozvlnila jenom síť.

40:15

Po servisu ven z dvorce následoval útočný forhend na opačnou stranu, Barbora Krejčíková trefila míček pouze rámem rakety.

1:1 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Rodačka ze São Paula zdárně srovnává. Za bekhendem soupeřky po lajně by se nejspíše jenom podívala, naštěstí pro ni sehrála prim páska.

15:0

Po podání ven z kurtu následoval bekhend do stejného prostoru. Překvapená Brazilka pokračovala v pohybu na střed.

30:0

Precizní útok v podání rodačka z Brna. Haddadová Maiaová bojovala, ale na dlouhou ruku vracela forhend hraný po pravé lajně daleko za základní čáru.

40:0

Servis na téčko returnovala Brazilka za základní čáru, ani v tomto gemu se nejspíše nedočká premiérových brejkbolů.

40:15

Nasazená sedmička zkusila sokyni zaskočit bekhendovým kopcem. Protihráčka ale naopak vypálila perfektní kratší bekhendový winner zprava.

2:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Teď už ale chtěla světová patnáctka příliš. Bekhend tlačila až příliš k levé čáře, balónek dopadl o kousek vedle ní.

15:0

Na prudký servis musela Krejčíková reagovat brzy po odskoku míčku od země, forhendem hrála těsně za základní čáru.

30:0

Česká tenistka měla ve výměně navrch, jenže v závěru nečekala nepříjemný úder pod nohy, forhend usměrnila do deblového koridoru.

40:0

Beatriz Haddadová Maiaová směřuje za poklidným srovnáním stavu, po přímém bodu má k dispozici tři gemboly.

2:2 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Brazilka zapsala na závěr čtvrtého gemu druhého setu své třetí eso v utkání, vyslala nechytatelnou ránu na téčko.

0:15

Na úvod páté hry trefuje Bára Krejčíková svou druhou dvojchybu.

15:15

Vzápětí se trefila do prvního podání, jemuž se Brazilka ubránila, za forhendem po levé lajně už ovšem běžela bez úspěchu.

15:30

Světová patnáctka cítí šanci a hlasitě se hecuje. V přestřelce od základní čáře měla tvrdší údery, sokyni přiměla k nečistě trefenému bekhendu.

15:40

Další nečistě trefený úder v podání české tenistky, nasazené trojka má premiérové dva brejkboly!

30:40

První hrozba ztráty servisu je minulostí. Brazilka si neporadila s druhým podáním sokyně, forhendový return odpálila za základní čáru.

2:3 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Bohužel, druhý brejkbol už brazilská tenistka využila. Po celou dobu si držela aktivnější roli ve výměně, kterou udržela až do konce, když vypálila forhend na volnou levou polovinu.

15:0

Barbora Krejčíková se dostala z defenzivy, jenže přechod do útoku jí vůbec nevyšel, forhend napálila za základní čáru.

15:15

Tohle je o poznání lepší. Česká tenistka si konkurentku rozběhala, aby ve finále vyprodukovala vítězný bekhend po levé lajně.

30:15

V dlouhé výměně se Bára Krejčíková pokusila překvapit soupeřku kraťasem, páska ovšem ponechala míček na straně české hráčky.

30:30

Slabší druhé podání Barbora Krejčíková nekompromisně potrestala vítězným bekhendovým returnem po levé lajně.

30:40

Šance na rebrejk! Šestadvacetiletá rodačka z Brna odhadla, kam sokyně napálí forhendový volej, načež ji prohodila křižným bekhendem!

30:40

Šance na rebrejk! Šestadvacetiletá rodačka z Brna odhadla, kam sokyně napálí forhendový volej, načež ji prohodila křižným bekhendem!

40:40

Shoda. Brazilka si nepřipustila tíhu okamžiku a údery sázela ze strany na stranu, vítězným byl forhend do levého rohu.

40:A

Další brejkbol. Beatriz Haddadová Maiaová se bránila parádně, jenže byla pod čím dál tím větším tlakem a na druhou smeč protihráčky už prostě nemohla dosáhnout.

3:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Brejk nepotvrzen, Barbora Krejčíková vyrovnává na 3:3! U kratšího bekhendu Brazilky byla včas, aby ji ke všemu prohodila milimetrově přesným forhendovým úderem po pravé lajně.

15:0

Zdá se, že na okamžik ztracená jistota je zpět. Brněnská rodačka měla výměnu pod kontrolou, uzavřela ji skvěle provedeným bekhendem inside out na pravou stranu.

30:0

Podání na téčko bylo pro Brazilku příliš prudké, bekhendový return vyletěl za základní čáru.

40:0

Konečně vyšlo zkrácení hry! Beatriz Haddadová Maiaová byla zaskočená a míče doběhla pozdě.

40:15

Čistá hra se nekoná. Barbora Krejčíková musela mírně zacouvat proti returnu, forhend nasměrovala o pár čísel za základní čáru.

40:30

Tak pozor, nasazená trojka odvrací i druhý gembol. Její soupeřka chtěla rychle uzavřít výměnu ve svůj prospěch, jenže forhend hraný hned po servisu spadl do území pro čtyřhru.

4:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Skvěle. Do třetice už Barbora Krejčíková gembol potvrdila a ve druhém setu je o krok napřed. Brazilka doplatila na nečistě trefený úder z forhendu.

0:15

S výborným bekhendovým returnem sokyně si brazilská tenistka neporadila, její forhend posunula páska do deblového koridoru.

15:15

Další útok už provedla světová patnáctka o poznání lépe. Servis ven z dvorce doplnila o dlouhý bekhend na druhou stranu, Češka jen lehce ztlumila balónek před sebe.

30:15

Přímý bod po podání ven z dvorce, Brazilka by určitě nerada dopustila další brejkboly.

40:15

Barbora Krejčíková se dostala do výměny, jenže ve snaze o vítězný forhend po pravé lajně trefila území pro čtyřhru.

40:30

Páska znovu pomohla Krejčíkové, jež doběhla úder protihráčky a u sítě pak zahrála vítězný bekhend na levou stranu.

4:4 Beatriz Haddadová Maiaová získává gem.

Až do shody Haddadová Maiaová gem dojít nenechala. Poradila si s kratším čopem sokyně, forhendem ven z kurtu hraným z pravé strany zaznamenala vítězný úder.

15:0

Výborně. Barbora Krejčíková se nenechala rozhodit vysokým returnem soupeřky, naopak sama vypálila parádní forhendový winner po pravé čáře.

15:15

Teď to nevyšlo. Česká tenistka vyzkoušela stejnou variantu jako před malou chvílí, v tomto případě vyletěl forhend až za základní čáru.

30:15

Až na druhý pokus si Krejčíková dobře nadhodila míček. Možná lehce rozhozená Brazilka returnovala forhendem do sítě.

40:15

S ostatečně prudkým podáním ven z dvorce si světová patnáctka neporadila, return vyletěl za vymezené území.

5:4 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková dostává soupeřku do nepříjemné situace! Při gembolu měla ve výměně navrch od začátku, uzavřela ji na jedničku provedeným forhendem na volnou levou stranu. Češka se po krátké přestávce může pokusit uzavřít zápas na returnu.

15:0

Brazilka ovšem začíná sebevědomě, dobře trefený servis ven z dvorce nezvládla Češka přesně zreturnovat.

30:0

Světová patnáctka si vůbec nepřipouští tíhu okamžiku. V delší výměně neriskovala, aby ve finále vyslal vítězný bekhend po pravé lajně.

40:0

Skvělá výměna z obou stran, ale zvítězit mohla jen jedna. Brazilka si vítězným křižným bekhendem zprava vypracovala tři gemboly.

40:15

Nebude to čistá hra. Beatriz Haddadová Maiaová opět riskovala, závěrečný forhend spadl o kousek za základní čáru.

40:30

Barbora Krejčíková stále cítí šanci na ukončení zápasu na příjmu. Skvěle provedený útok završila na síti, odkud vyslala dělový forhend do dvorce.

40:40

Je tu shoda! Světová patnáctka si neporadila s nepříjemným returnem pod nohy, forhendem odpálila balónek za základní čáru.

40:A

Mečbol! Beatriz Haddadová Maiaová se vydala na síť, kde zahrála ne příliš sebevědomý forhend. Krejčíková byla u míčku včas, její prohoz sokyně pouze ztlumila pod vlastní nohy.

6:4 Barbora Krejčíková získává gem, set a zápas.

Je konec! Brazilská tenistka se znovu vydala k síti, ale ani v tomto případě nebyla úspěšná. Bára Krejčíková doběhla míček, ba co víc, z levé strany vykouzlila parádní křižný bekhendový prohoz!

Ano, takové výkony se nám líbí. Barbora Krejčíková se v Tallinnu rozehrála k výborným výkonům a stopku jí nevystavila ani Beatriz Haddadová Maiaová. Češka porazila světovou patnáctku po setech 6:3 a 6:4, díky čemuž postoupila už do semifinále.

Šestadvacetiletá rodačka z Brna dnes hrála opravdu skvěle. Hráčky si do šestého gemu úspěšně držely servis, načež v sedmé hře získala brejk na svou stranu Krejčíková, potvrdila ho, aby vzápětí set uzavřela dalším úspěchem na příjmu. Ve druhé sadě si Češka vybrala jedinou slabší chvilku, kdy ztratila podání a prohrávala 2:3, ale potvrzení brejku nepovolila. Za stavu 5:4 mohla Krejčíková uzavřít utkání na returnu, čemuž dlouho nic nenasvědčovalo, ale od stavu 40:0 pro servírující hráčku uhrála česká tenistka pět fiftýnů v řadě a mohla začít slavit postup.

V semifinále se Barbora Krejčíková utká se Švýcarkou Belindou Bencicovou.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 1 - 3

Dvojchyby: 2 - 0

Úspěšnost 1. podání: 64 % - 68 %

Body po 1. podání: 79 % - 54 %

Body po 2. podání: 75 % - 63 %

Ubráněné brejkboly: 1/2 - 3/7

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Právě se děje

Další zprávy