reklama
 
 
13:30 • Fed Cup • 1. kolo
2:1
6:2 1:6 6:3
Petra Kvitová před Fed Cupem se Švýcarskem
Petra Kvitová
Viktorija Golubicová
Viktorija Golubicová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z úvodního zápasu 1. kola Fed Cupu mezi Českou republikou a Švýcarskem, v němž poměří síly Petra Kvitová s Viktorijí Golubicovou. 

České tenistky dnes zahajují pouť dalším ročníkem Fed Cupu. V prvním kole se v pražské O2 Areně potkají se Švýcarskem, které z pozice nehrající kapitánky vede pětinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře Martina Hingisová. Kapitán českého výběru Petr Pála má k dispozici nejsilnější kvarteto, jednička týmu Karolína Plíšková ale kvůli viróze do sobotního programu nenaskočí, nahradí ji Barbora Strýcová. V prvním utkání úvodního kola se proti sobě postaví Petra Kvitová a Viktorija Golubicová.

Aktuální česká žebříčková dvojka Petra Kvitová se vrací do Fed Cupu po roční odmlce. Naposledy si dvojnásobná vítězka Wimbledonu zahrála v týmové soutěži při finále ve Francii v roce 2016, kdy ve dvou setech podlehla domácí Garciaové. V domácím prostředí se Kvitová představí poprvé po dvou a půl letech, kdy se v O2 Areně spolupodílela na finálovém vítězství nad Ruskem. Sedmadvacetiletá česká tenistka přijela do Prahy povzbuzena triumfem na turnaji WTA v Petrohradě, kde si spravila chuť po nevydařeném Australian Open. Na úvodním grandslamu sezony vypadla Kvitová v prvním kole na raketě Němky Petkovičové.

V současnosti stá hráčka žebříčku WTA Viktorija Golubicová momentálně neprožívá nejpovedenější období kariéry. Pětadvacetiletá rodačka z Curychu se musí na turnajích WTA prokousávat kvalifikacemi, a účastní se také turnajů nižších kategorií ITF. Před 1. kolem Fed Cupu si zahrála finále na podniku ITF v Burnie. Papírová outsiderka tohoto víkendu ovšem umí překvapit. Své o tom ví právě české tenistky. Při semifinále před dvěma lety mezi Českem a Švýcarskem v Lucernu Golubicová vyhrála obě dvouhry, když si ve třech sadách poradila jak s Karolínou Plíškovou, tak Barborou Strýcovou. Češky nakonec semifinálový zápas dokázaly zvládnout a vyhrát 3:2.

Aktérky tohoto fedcupového zápasu mají za sebou zahajovací ceremoniál a nyní již probíhá rozcvička před prvním utkáním mezi Petrou Kvitovou a Viktorijí Golubicovou. 

0:15

Jako první podává Švýcarka, první výměnu bere Kvitová, která si postupným útokem přišla pro fiftýn. 

0:30

Dvojchyba Golubicové. 

15:30

Kvitová přiriskovala return a z forhendu poslal míč do zámezí. 

15:40

Druhá dvojchyba Golubicové a Kvitová má hned na úvod první dva brejkboly! 

30:40

Kvitová si neodpustila nevynucenou chybu, ještě má k dispozici jeden brejkbol. 

40:40

Následně Petra trefila pásku, od níž se míč odrazil na její stranu. Ani druhý brejkbol nebyl využit. 

A: 40

Eso švýcarské tenistky. Gembol. 

0:15

Kvitová zahajuje na podání dvojchybou. 

15:15

Golubicová vyhodila return a je v tomto gemu srovnáno. 

30:15

Kvitová zaútočila po nedůrazném returnu Švýcarky a dostává se do vedení. 

40:15

Úspěšný servis a bekhendový volej a Kvitová má dva gemboly. 

Je srovnáno 1:1 na gemy. Kvitová na závěr získala přímý bod z podání. 

0:15

Golubicová zkazila rutinní forhend. 

0:30

Kvitová se nejprve ubránila útoku Švýcarky a poté zaútočila kvalitním bekhendem inside out na čáru. Golubicová následně zkazila. 

0:40

Česká hráčka returnovala přesně na základní čáru, Švýcarka vrátila krátký míč za síť, což Petra potrestala a má tři brejkboly. 

autor: Václav Petrů | 10. 2. 2018 12:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama