Tomáš Berdych v semifinále Wimbledonu 2017 proti Federerovi
Tomáš Berdych
Ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov na turnaji v Brisbane
Alexander Dolgopolov

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého kola tenisového US Open, ve kterém se Tomáš Berdych utká s Alexandrem Dolgopolovem. Utkání začne ve čtvrtek po 17. hodině.

Český tenista byl nucen odehrát utkání prvního kola teprve včera, program se jak známo nahustil po úterním celodenním dešti, který skrápěl ulice New Yorku. Příliš sil ale v utkání s Ryanem Harrisonem neztratil.

Amerického soupeře potkal letos na grandslamu už potřetí a znovu dominoval. Berdychovo vítězství bylo sebejisté, Čech neztratil set a zvítězil 6:4, 6:2, 7:6.

Tomáš Berdych v prvním kole US Open Tomáš Berdych v prvním kole US Open | Foto: ČTK

Není divu, že Berdychovo sebevědomí šlo po prvním utkání poměrně strmě nahoru. "Tenisově to bylo super, teda s lehkým zaváháním ve třetím setu," řekla nasazená patnáctka v rozhovorech po utkání. Zápas s Harrisonem trval dvě hodiny a šest minut.

Berdychovi nadále ubývají soupeři, v prvních třech dnech přineslo US Open velkou řadu překvapení. Můžete si je prohlédnout v přiložené fotogalerii.

O postup do třetího kola se tedy Berdych střetne s Alexanderem Dolgopolovem, Ukrajincem, který momentálně obývá 64. místo světového žebříčku. Čech bude samozřejmě jasným favoritem.

Berdych se s Dolgopolovem utkal už pětkrát v kariéře. První čtyři vzájemné duely ovládl, ten dosud poslední, před dvěma lety v Cincinnati, ovšem celkem jasně opanoval osmadvacetiletý Ukrajinec.

Dolgopolov momentálně není, ani nemůže být, v absolutní psychické pohodě. Jeden z jeho předchozích zápasů je totiž vyšetřován kvůli podezřelým sázkám. Po svém vítězství v prvním kole kvůli tomu ukrajinský tenista dokonce vyjel na jednoho z novinářů.

Oba tenisté jsou na dvorci, proběhne los a krátká příprava na samotné utkání.

Mince padla na Berdychem zvolenou stranu, český hráč si vybral, že zápas zahájí na servisu.

Utkání právě začíná.

15:0

Na začátek poslal Berdych na druhou stranu kurtu první eso.

30:0

Po dalším prvním servisu si naběhl k síti, Dolgopolov pod tlakem pálil do sítě.

30:15

Na druhé podání odpověděl Ukrajinec pěkným bekhendovým returnem, získal tlak a Berdych nakonec udělal chybu.

40:15

Vynikající servis.

40:30

Znovu se hrálo přes druhý servis a Dolgopolov toho znovu skvěle využil. Připsal vítězný forhend.

40:40

Bitva čopů pro Dolgopolova, Berdych chyboval.

40:A

První dvochyba zápasu znamená brejkbol pro Dolgopolova.

40:40

Berdych to sehrál fantasticky, neustále trpělivě stupňoval tlak a v závěru výměny si došel na síť pro vítězný volej. Shoda.