Zakázaná láska v Melbourne. Známý tenisový pár se v grandslamové bublině nesmí vidět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 1. 2021 8:35
Pokud jsou na stejném tenisovém turnaji, nedají bez sebe téměř ránu. Točí společná videa na sociální sítě, chodí se navštěvovat na trénincích nebo zápasech, před Australian Open ale mají utrum. Kvůli hygienickým opatřením se nesmí zamilovaný ukrajinsko-francouzský pár Elina Svitolinová a Gaël Monfils v Melbourne ani vidět.
Elina Svitolinová a Gaël Monfils.
Elina Svitolinová a Gaël Monfils. | Foto: Instagram

Před tím, než osmého února začne australský tenisový grandslam, musí povinně všichni účastníci absolvovat v Melbourne čtrnáctidenní karanténu, během které nesmějí opustit hotelový pokoj. Pouze pokud jde o trénink, na který mají pět hodin za den, dostali výjimku. Trénovat mohou jen s předem domluveným parťákem.

"Je to tak, že dvě hodiny můžeme trénovat, dvě hodiny pracovat na kondici a hodinu jíst," uvedla rodačka z Oděsy.

Pro jedenáctého hráče Monfilse a světovou pětku Svitolinovou to ovšem znamená, že musí na dva týdny zapomenout na partnerský život a rozloučit se, i když budou ve stejném městě.

"Dostali jsme s Gaëlem dopis, kde je napsáno, že se nesmíme vídat, abychom tím nerozšiřovali počet účastníků v naší bublině," vysvětlila tenistka.

Ukrajinka tak bude až do rozběhnutí turnaje vídat jen svůj tým a domluvenou sparingpartnerku. "Je to zvláštní, budeme na stejném místě, kousíček od sebe, ale nesmíme se potkat," posteskla si tenistka.

Předsezonní přípravu přitom trávili spolu ve Španělsku. "Některá opatření nám nemusí úplně dávat smysl, ale musíme je respektovat," rezignovala Svitolinová.

Jak je vidět, umí si zamilovaná hráčka i tak poradit:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy