Trofeje nás nerozdělí. České sestry zničily konkurenci, poprvé šly proti sobě

Sport Sport
23. 11. 2021 11:28
Další skvostný týden mají za sebou sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy. Mladé české tenisové naděje si naprosto podmanily juniorský turnaj v mexické Guadalajaře. Společně ovládly čtyřhru a v singlu se po suverénních jízdách poprvé v kariéře postavily proti sobě na mezinárodním poli. A hned stylově, jak jinak, než ve finále.
Brenda a Linda Fruhvirtovy.
Brenda a Linda Fruhvirtovy. | Foto: Twitter ITF

Jednou to přijít muselo. Mexiko zažilo první kariérní souboj šestnáctileté Lindy a dva roky mladší Brendy.

Jedny z největších hvězd současného juniorského tenisu projely prestižním turnajem bez sebemenšího zaváhání, splnily role dvou nejvýše nasazených hráček a potkaly se v bitvě o vítěznou trofej.

Uspěla starší ze sester, po vyrovnaném průběhu zvítězila 6:4, 7:6. Po závěrečném mečbolu následovalo dlouhé objetí u sítě a Linda Fruhvirtová krátce poté napsala na svůj instagramový účet: "Žádná trofej se nevyrovná tomu, co mezi sebou máme."

"Po celou dobu turnaje byla znát vaše neskutečná podpora. Zažily jsme krásný tenisový týden. Moc vám děkujeme," uvedla šampionka při turnajovém vyhlášení.

Fruhvirtovy v Guadalajaře naprosto zdrtily konkurenci. Set neztratily ani ve dvouhře, ani v deblu. Výsledky sester při cestě do singlového finále jsou dostatečně vypovídající:

Linda: 6:0, 6:1 - 6:0, 6:0 - 7:5, 6:1 - 6:3, 6:0 - 6:0, 6:2.
Brenda: 6:1, 6:1 - 6:0, 6:1 - 6:0, 6:0 - 6:3, 7:6 - 6:1, 6:2.

K navýsost úspěšnému turnaji gratulovala i Akademie Patricka Mouratogloua, věhlasného trenéra Sereny Williamsové, v níž se české sesterské duo částečně připravuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Výbuch sopky v Indonésii má již nejméně 14 obětí, téměř 100 lidí utrpělo zranění

Po výbuchu sopky Semeru na indonéském ostrově Jáva zahynulo nejméně 14 lidí a 98 jich utrpělo zranění, informoval dnes podle světových agentur místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Původně hovořil o jedné oběti a nejméně čtyř desítkách raněných. Deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů, se záchranářům podařilo přesunout do bezpečí.

Semeru je nejvyšší horou na Jávě, měří přes 3600 metrů. V sobotu začala sopka chrlit lávu a popel, sopečná mračna zahalila blízké vesnice a lidé začali z oblasti prchat, píše agentura Reuters. Erupce podle úřadů zničila řadu budov a poničila rovněž důležitý most spojující okres Lumajang a město Malang.

Mezi raněnými jsou podle BNPB dvě těhotné ženy. Z obětí se zatím podařilo identifikovat pouze dvě, uvedl úřad. Většina raněných utrpěla popáleniny. Úřady musely evakuovat asi 1300 lidí.

Taufiq Ismail Marzuqi, který žije v Lumajangu, řekl Reuters, že záchranné práce postupují zoufale pomalu kvůli poničenému mostu a nedostatku zkušeností dobrovolníků. Na videu, které natočil, se policisté a vojáci pokoušeli vyhrabat těla holýma rukama.

Sopka Semeru naposledy vybuchla v lednu, erupce se tehdy obešla bez obětí na životech. V roce 2010 zemřelo při erupci sopky Merapi na ostrově Jáva více než 350 lidí a 400 tisíc lidí muselo opustit své domovy. V Indonésii, která má přes 270 milionů obyvatel, je téměř 130 aktivních sopek. Tato oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu, což je pás kolem zlomových linií v Tichém oceánu s častým výskytem zemětřesení a sopečných erupcí.

Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) dnes informovalo, že oblast severně od ostrova Halmahera zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů. Zatím nejsou zprávy o obětech či větších škodách. Halmahera leží asi 2000 kilometrů severovýchodně od Semeru. Indonéské ministerstvo dopravy dnes uvedlo, že erupce nezpůsobila žádné narušení letů, ačkoli piloti dostali upozornění, aby si dávali pozor na padající popel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy