Houslová oslava vstoupila do dějin. Začíná Rogers Cup, který ukázal Štěpánka a Djokoviče v ráži

av av
6. 8. 2018 7:43
Před dvěma lety byli tenisoví fanoušci v Torontu svědky fenomenálního představení.
Radek Štěpánek a Novak Djokovič vystřihli v Torontu nezapomenutelné představení. | Video: www.youtube.com

Praha - Chlouba kanadského tenisu, legendární Rogers Cup, je tady. Mužská tenisová špička se sešla v Torontu, ženská zase v Montrealu. Právě tak je tomu vždy v sudých letech, v lichých naopak.

Když se hrál prestižní turnaj mužské série Masters 1000 v Torontu naposledy, tedy před dvěma lety, předvedli už ve druhém kole nezapomenutelnou show dva velcí kamarádi, Novak Djokovič a Radek Štěpánek.

Srb se představil ve fantastické formě a celý turnaj následně vyhrál bez ztráty jediného setu. Nejvíce se ale vzpomínalo zrovna na jeho utkání proti zkušenému Čechovi. Konkrétně na dva spektakulární momenty, které dodnes patří do sestřihů těch nejlepších výměn posledních let. Nešlo jen o krásu tenisu, ale také o nezapomenutelné oslavy.

První výjimečná chvíle přišla v prvním gemu druhého setu. Štěpánek usiloval o servis svého soupeře poté, co první sadu ztratil jednoznačně 2:6. Za stavu 40:40 si český hráč vydřel brejkbol neskutečným způsobem. Vyhrál výměnu, během níž se ocitl v hluboké defenzivě.

Štěpánek prokázal úžasnou předvídavost a favorita zaskočil dokonalým prohozem. Pak se nechal unést vlastní genialitou a jal se slavit svým typickém způsobem. Na závěr ale přidal ještě něco navíc.

Raketu použil jako housle a zahrál na ně. Ačkoli se zdálo, že si Djokovič téhle etudy nevšiml, opak byl pravdou. Ve čtvrtém gemu, kdy parádním kontra kraťasem proměnil brejkbol a vzal si ztracené podání zpět, oslavil srbský šampion svůj úspěch totožným způsobem.

Djokovič nakonec Štěpánka přehrál výsledkem 6:2, 6:4, obdiv tenisových fajnšmekrů ale získali oba protagonisté.

 

Právě se děje

Další zprávy