Záchrana ještě není jistá. Debutant Jebavý s Pavláskem ve čtyřhře podlehli Nizozemcům

Aktualizováno 16. 9. 2017 21:24
Český tým vede v baráži světové skupiny Davis Cupu nad Nizozemskem po sobotě 2:1. Robin Haase a Matwe Middelkoop totiž ve čtyřhře zdolali český pár ve složení Roman Jebavý a Adam Pavlásek poměrem 3:1.
Roman Jebavý neprožil v Davis Cupu vítěznou premiéru. Spolu s Adamem Pavláskem podlehli v Haagu nizozemskému páru Haase a Middelkoop. | Foto: ČTK

Haag - Čeští tenisté nepřidali ve čtyřhře vítězný bod v baráži Davisova poháru proti Nizozemsku. Roman Jebavý a Adam Pavlásek prohráli na antuce v Haagu s domácím párem Robin Haase, Matwe Middelkoop 6:4, 4:6, 6:7 a 4:6.

V neděli mají svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila k dispozici dvě dvouhry, aby získali třetí bod a zachránili se ve Světové skupině. Od 12:00 nastoupí Jiří Veselý proti Haasemu a po nich Lukáš Rosol proti Thiemovi de Bakkerovi.

"Kluci mě nezklamali, byl to velice vyrovnaný debl," řekl Navrátil Radiožurnálu a k vedení 2:1 doplnil: "Takový stav je po sobotě pořád dobrý."

Jebavý nastoupil v sedmadvaceti letech k daviscupové premiéře a pral se se servisem, o který přišel v utkání třikrát, zatímco Pavlásek ani jednou. V prvním setu ale Češi využili nervózního začátku od Middelkoopa a ujali se vedení.

"Pocity ze zápasu jsou smíšené. Byl to solidní debl, ale prohráli jsme. Teď budeme doufat, že kluci přidají třetí bod - a bude to zase veselejší," řekl Jebavý serveru iDnes.cz. "Oni neudělali chybu. My si museli všechno uhrát a oni měli výpadků přece jenom o něco míň," citoval Jebavého web tenisovysvet.cz

Ve druhé sadě zažil Jebavý nezvyklou hru - dal tři dvojchyby v řadě, lajnová rozhodčí mu pískla chybu nohou a od hlavní dostal varování za delší pauzu. Přesto game získal na 1:1, ale v desáté hře podání ztratil, čímž přišli Češi i o set. "Ve druhém setu se přenesly váhy na stranu Holanďanů a začali být lepší," uvedl Navrátil.

V důležité třetí sadě si český pár vybojoval dva brejkboly při podání Haaseho, ale Jebavý poslal jeden volej kousek do autu a druhý do sítě. Cestou na lavičku pak kroutil hlavou. V tie-breaku se Pavlásek s Jebavým zmohli na jeden bod. "Od té doby se hlavně Middelkoop hrozně zlepšil a Romanovi přestal jít return," řekl kapitán. V tie-breaku se Pavlásek s Jebavým zmohli jen na bod.

Jediná ztráta servisu Jebavého, čistou hrou ve třetím gamu, rozhodla i čtvrtou sadu. České dvojici se nedařilo zatlačit returnem při podání domácích. Nejlepší hráč na dvorci Haase v posledním gamu nezaváhal a utkání ukončil.

V pátečních dvouhrách Veselý zdolal 408. hráče světa De Bakkera 4:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 a Rosol překvapil Haaseho výhrou 6:7, 6:3, 6:2, 3:6 a 7:5.

Baráž tenisového Davisova poháru v Haagu (antuka):

Haag: Nizozemsko - ČR 1:2

Haase, Middelkoop - Jebavý, Pavlásek 4:6, 6:4, 7:6 (7:1), 6:4.

Edmonton: Kanada - Indie 1:1

Schnur - Ramanathan 7:5, 6:7 (4:7), 5:7, 5:7, Shapovalov - Bhambri 7:6 (7:2), 6:4, 6:7 (6:8), 4:6, 6:1.

Ósaka: Japonsko - Brazílie 1:1

Čtyřhra byla kvůli dešti odložena na neděli.

Astana: Kazachstán - Argentina 2:1

Chabibulin, Nědovjesov - González, Molteni 5:7, 6:4, 7:5, 6:4.

Biel: Švýcarsko - Bělorusko 1:2

Bodmer, Margaroli - Mirnyj, Vasilevskij 6:7 (6:8), 6:7 (4:7), 6:7 (3:7).

Budapešť: Maďarsko - Rusko 2:1

Balázs, Fucsovics - Kravčuk, Medvěděv 7:6 (7:4), 6:4, 7:6 (6:4).

Oeiras: Portugalsko - Německo 1:2

J. Sousa, Elias - Struff, Pütz 2:6, 6:4, 7:6 (7:5), 4:6, 4:6.