Z kvalifikace až na trůn. Kazašská tenistka Dijasová získala v Tokiu titul

17. 9. 2017 10:29
Kazašská tenistka Zarina Dijasová získala na turnaji v Tokiu první titul na WTA Tour v kariéře. V dnešním finále mezi hráčkami, jež do hlavní soutěže postoupily z kvalifikace, porazila třiadvacetiletá rodačka z Almaty 6:2, 7:5 domácí Japonku Miju Katóovou.
Zarina Dijasová na French Open 2016
Zarina Dijasová na French Open 2016 | Foto: Reuters

Tokio - Dijasová, která v dětství žila dlouhá léta v Praze a hrála za I. ČLTK, se dočkala premiérového vítězství v druhém finále. Aktuálně 100. hráčka světa bojovala o titul na Japan Open už v roce 2014, kdy se hrálo v Ósace, ale podlehla Australance Samantě Stosurové.

Pro 171. tenistku žebříčku Katóovou byl největším úspěchem kariéry už postup do finále. Na cestě do něj nečekaně vyřadila v druhém kole turnajovou čtyřku Kristýnu Plíškovou.

Od pondělí se v Tokiu hraje další turnaj WTA Toray Pan Pacific Open s milionovou dotací a silným obsazením, mimo jiné světovou jedničkou Garbiňe Muguruzaovou a její předchůdkyní Karolínou Plíškovou.