1
6
6
3

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola ženského tenisového turnaje v San Jose mezi Karolínou Plíškovou a Katie Boulterovou z Velké Británie. Zápas začne v pondělí 1. srpna ve 21:18.

Začátek srpna znamená v tenisovém kalendáři počátek zámořské šňůry "betonových" turnajů a počátek přípravy na US Open. V ženské dvouhře v San Jose má český tenis jedinou zástupkyni, svou žebříčkovou jedničku Karolínu Plíškovou. Ta v prvním kole vyzve Britku Katie Boulterovou, s níž má čerstvé a neblahé zkušenosti. Zápas začne po skončení duelu mezi Američankami Amandou Anisimovovou a Ashlyn Kruegerovou.

Zkraťte si čekání na zápas listování v tenisových žebříčcích WTA a ATP. Marie Bouzková se po triumfu v Praze posunula o dvacet míst nahoru.

Karolína Plíšková neprožívá dobrou sezonu. Kvůli zlomené ruce vynechala její začátek včetně Australian Open a dosud nedokázala naskočit na správnou vlnu. Jejím sezonním maximem na jednom turnaji jsou tři vyhrané zápasy z antuky ve Štrasburku.

Po vypadnutí ve druhém kole Wimbledonu oznámila konec spolupráce s německým trenérem Saschou Bajinem a nově ji povede Leoš Friedl. V Londýně Plíškovou vyřadila právě dnešní soupeřka Boulterová (6:3, 6:7, 4:6), na kterou nestačila ani o týden dříve v Eastbourne (6:1, 4:6, 4:6).

Karolína Plíšková na French Open. | Foto: Reuters

Na turnaji v Praze nezářila jen Bouzková, ale také další mladé české hráčky v čele s Lindou Noskovou. A tenisový svět se nestačí divit.

Katie Boulterová je šestadvacetiletá tenistka z anglického Leicesteru. Na první titul na okruhu WTA stále čeká, nejvýše jí patřilo 82. místo v žebříčku v roce 2019. Nyní najdeme Britku na 127. pozici rankingu. Na trávě měla letos velmi pozitivní bilanci 9:4, po měsíci bez zápasu se tedy přesouvá na tvrdý povrch.

Po zmíněném vyřazení Plíškové na turnaji v Eastbourne následně Boulterová nestačila na Kvitovou. Také ve Wimbledonu po výhře nad českou jedničkou skončila hned v dalším kole, a to na raketě Francouzky Tanové, přemožitelky Sereny Williamsové. Přesto bylo třetí kolo na domácím grandslamu pro Boulterovou životním výsledkem. Letos vyhrála jeden turnaj nižší kategorie ITF v Grenoblu.

Katie Boulterová na Wimbledonu.
Katie Boulterová na Wimbledonu. | Foto: Reuters

Velká Británie

WTA: 127.

Věk: 26 let (1. 8. 1996)

Výška: 182 cm

Včera v Praze se s kariérou definitivně rozloučila Andrea Sestini Hlaváčková.

Vloni Plíšková na turnaji v San Jose nehrála, nejúspěšnější zde byla před sedmi lety, kdy až ve finále podlehla Angelique Kerberové. Boulterová se představí na tomto podniku v Kalifornii vůbec poprvé.

Anisimovová porazila v prvním utkání na turnaji mladší krajanku Kruegerovou 6:2, 7:6 a postupuje do druhého kola. Za chvilku už přijde na řadu duel Plíškové s Boulterovou, jehož vítězka pak narazí právě na Anisimovovou.

V mezidobí před americkou šňůrou turnajů nabírala Plíšková formu také v posilovně.

Hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. Dnes půjde o jejich čtvrté vzájemné utkání. Dvě zmiňovaná letos ve Wimbledonu a Eastbourne ovládla ve třech setech Boulterová, Češka proti ní uspěla před necelými čtyřmi lety ve čtvrtfinále turnaje v čínském Tchien-ťinu. Na tvrdém povrchu zvítězila 5:7, 6:0, 6:3.

0:0

Utkání právě začíná, podává Karolína Plíšková.

15:0

Po dobrém prvním podání získala Češka brzy první fiftýn.

15:15

Vzápětí se Boulterová blýskla nechytatelným returnem.

30:15

Return po druhém podání Plíškové už rodačce z Leicesteru nevyšel. Bekhendem hrála do deblového koridoru.

30:30

Plíšková musela proti returnu soupeřky zakleknout u základní čáry a přetáhla svůj bekhendový úder.

40:30

Češka si pomáhá přímým bodem z podání a má gembol.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Výborná koncovka prvního gemu. Plíšková vykouzlila zatáčku z podání přesně na téčko a zapsala premiérové eso.

15:0

Na příjmu začíná Plíšková nepřesně po solidním servisu Boulterové.

30:0

Britka zatlačila soupeřku na základní čáře, Plíšková si neporadila s bekhendem, který musela lovit zpod noh.

40:0

Plíšková se prezentovala dobrou obranou, nicméně Boulterová zvládla i údery navíc a přeji jen dovedla výměnu do vítězného konce.

1:1 Katie Boulterová získává gem.

Druhé podání spadlo Boulterové na čáru a Plíšková brzy poté útočila do autu. Angličanka, která dnes slaví 26. narozeniny, si podržela servis čistou hrou.

15:0

Perfektním bekhendovým útokem k lajně si Plíšková připravila pozici u sítě. Potom byla u balonku včas a bezpečně zakončila.

15:15

Boulterová dobrými údery rozběhala Češku a Plíšková pokazila jeden z nelehkých úderů v běhu.

30:15

Nevynucená forhendová chyba Boulterové od základní čáry.

30:30

Britka přečetla druhý servis Plíškové a nekompromisním bekhendem na kříž jí nedala šanci. Boulterová může uvažovat o brejkbolu.

30:40

Bohužel pro českou hráčku je první brejkbol zápasu realitou. Plíšková vůbec nezvládla forhendový útok z relativně slušné pozice.

1:2 Katie Boulterová získává gem.

Tohle se vůbec nepovedlo. Plíšková si špatně nadhodila míček při druhém podání a poslala míček hluboko do sítě. Boulterová využívá první brejkbol a v prvním setu odskakuje.

15:0

Skvělá výměna ze strany Boulterové. Rozhodila Plíškovou přesným útokem po čáře a u sítě zahrála zkušeně do správného místa.

15:15

Vynikající return Plíškové. Boulterová byla od té doby pod tlakem a další defenzivní úder už nezvládla.

30:15

Ani dobrá obrana Plíškové nestačila na útoky Britky. Výměnu zakončila forhendovým winnerem do rohu.

40:15

Přímý bod z podání, Boulterová disponuje dvěma gemboly.

1:3 Katie Boulterová získává gem.

Dlouhý úder Plíškové od základní čáry. 127. hráčka světa předvádí zatím velmi stabilní výkon a má oproti Češce výhodu brejku.

0:15

Třetí gem dvojchybou ukončila, pátou hru Plíšková bohužel zahajuje stejným způsobem.

0:30

Bekhend, který hrála Češka příliš před sebou, se do kurtu nevešel.

0:40

Boulterová hraje výborně, skoro nekazí. Zato na Plíškovou teď padla deka, po zkaženém forhendu čelí třem brejkbolům.

1:4 Katie Boulterová získává gem.

Plíšková už ztrácí dva brejky. Znovu zakončila gem dvojchybou, už třetí v prvním setu. Britka má sadu nyní zcela pod kontrolou.

0:15

Boulterová útočila forhendem tentokrát do autu.

0:30

Přichází další chybička z rakety Britky. Plíšková usiluje o brejkboly, tento gem potřebuje nutně získat v zájmu zachování šancí v prvním setu.

0:40

Po dobrém returnu má Češka skutečně tři brejkboly.

15:40

Co nejvíce míčků teď Boulterová poslala do bekhendové strany soupeřky a nakonec výměnu urvala. První brejkbol odvrácen.

30:40

Plíšková zahrála pro soupeřku nepříjemný křižný forhend, ale Boulterová byla u míčku včas a skvěle ho zametla po lajně. Výstavní winner.

40:40

Ani třetí brejkbol rodačka z Loun neproměnila. Boulterová šla přes druhé podání, přesto Plíškovou přetlačila.

A:40

Přímý bod z podání pro Angličanku. Plíšková si šla ještě prohlédnout stopu, míček spadl nejspíš přesně na čáru.

40:40

Po čtyřech fiftýnech v řadě pro Britku to Češka ještě nebalí. Dobrým forhendem si vynutila pokračování gemu.

A:40

Boulterová je jen o pět centimetrů menší než Plíšková, a tak je servis i pro ni velkou zbraní. Češka teď returnovala daleko do autu.

1:5 Katie Boulterová získává gem.

Výborná práce od Boulterové. Trpělivě přetlačila Plíškovou a dohrála výměnu na síti. Češka nevyužila tři brejkboly a první set už je zřejmě rozhodnutý.

0:15

Plíškové to na podání nejde, vyrobila už čtvrtou dvojchybu.

0:30

Boulterové naopak vychází skoro všechno. Po kratším úderu Plíškové zvolila ostrý úhel z forhendu a trefila se přesně na postranní čáru.

15:30

Plíšková odpovídá přímým bodem ze servisu.

30:30

Útok Boulterové od základní čáry byl dlouhý.

30:40

Dnešní oslavenkyně se dobře srovnala na základní čáře a přesným bekhendem do růžku si zajistila první setbol.

1:6 Katie Boulterová získává gem a set.

Britka hraje sebevědomě, opřela se do returnu a proměnila hned první setbol. Boulterová vzala Plíškové už třikrát servis a naprosto v pohodě dokráčela k výhře v úvodním setu.

První set trval jen 28 minut. Boulterová v něm získala 28 fiftýnů, Plíšková naproti tomu jen třináct. Zatím jde o jednoznačný zápas.

15:0

Boulterová podává do druhé sady s novými míči. Plíšková si s prvním returnem nedokázala poradit.

15:15

Turnajová osmička hrála return s velkou razancí a Boulterová odpověděla pouze přetaženým úderem.

15:30

Plíšková diktovala hru v této výměně a dočkala se další nepřesnosti ze strany Britky.

30:30

Škoda pro Češku. Páska zabrzdila její return po druhém podání Boulterové.

30:40

Plíšková se natáhla po pomalejším servisu soupeřky a křižným forhendem si došla pro winner. Hned na startu druhé sady má Češka brejkbol.

Boulterová zahrála do sítě a poprvé v zápase pouští servis soupeřce. To je dobrý vstup Plíškové do druhé sady, teď ještě brejk potvrdit.

15:0

Začátek dobrý, Plíšková zapsala přímý bod z podání.

30:0

Vzápětí dává eso. Úvod druhého dějství zastihl Plíškovou už v mnohem lepší pohodě.

30:15

Boulterová se však připomněla nechytatelným forhendem k postranní čáře.

30:30

Plíšková si neporadila s returnem soupeřky, který měl ideální délku. Ani jestřábí oko Češce nepomohla, její úder byl skutečně v autu.

40:30

Boulterová se držela ve výměně, nicméně o možnost brejkbolu se připravila sama. Po jejím nepřesném forhendu může Plíšková naopak stvrdit brejk.

2:0 Karolína Plíšková získává gem.

To se také děje, poprvé dnes vede Plíšková o dva gemy. Na začátku druhé sady jde do trháku a může se v poklidu pokusit o další brejk.

15:0

Return Plíškové spadl těsně za síť, ale Britka se nenechala rozhodit. Uklidila míček forhendem.

15:15

První dvojchyba Boulterové v dnešním střetnutí.

15:30

Češka si poradila v obraně na základní čáře a pak přinutila hrát Boulterovou nelehký volej na síti. Angličanka kazí a znovu se strachuje o servis.

15:40

Plíšková se fantasticky srovnala na returnu a trefila bekhendový winner. Míček jí šel na tělo, ale skvěle si poradila. Má dva brejkboly.

3:0 Karolína Plíšková získává gem.

Po prvním setu hrůzy zažívá Plíšková naprosto odlišnou druhou sadu. Už podruhé bere Boulterové podání a vede 3:0.

15:0

Boulterová teď není vůbec v pohodě, returnovala do zámezí.

30:0

Výborný servis Plíškové zajišťuje rychle bezpečné vedení.

40:0

Nepovedený forhend Britky od základní čáry. Plíšková má tři gemboly. Zdá se, že i čtvrté vzájemné utkání těchto hráček půjde do třetího setu.

4:0 Karolína Plíšková získává gem.

Eso číslo tři pro Plíškovou. Češka potvrzuje i druhý brejk v druhé sadě, má ji zatím zcela ve své moci.

15:0

První eso v utkání trefuje také Boulterová.

15:15

Plíšková hned vyrovnala zásluhou povedeného returnu.

15:30

A najednou to jde! Druhý set nabízí úplně jiný obrázek hry, Plíšková byla včas u balonku v rohu a sebevědomě zahrála bekhendový winner po čáře.

30:30

Škoda. Po druhém podání Boulterové si Plíšková věřila na další vítězný úder. Forhend ale skončil v síti.

40:30

Rodačka z Leicesteru kontrolovaným útokem otáčí průběh gemu. Bojuje také o to, aby druhý set neskončil kanárem.

4:1 Katie Boulterová získává gem.

Kanár nebude, Boulterová snižuje. Udržela se ve výměně a dočkala se forhendové chyby od Plíškové. Po výměně stran bude podávat Češka.

0:15

Po returnu Boulterové k základní čáře Plíšková svůj úder přetáhla.

15:15

Míček z bekhendu Britky skončil daleko v zámezí.

15:30

Útok po lajně teď nevyšel ani Plíškové. Balonek dopadl do koridoru pro čtyřhru.

30:30

Češka si pomohla přímým bodem z podání a alespoň zatím nenabízí žádný brejkbol.

40:30

Také nyní těžila Plíškové z dobrého podání. Zametla míček forhendem a má na dosah vedení 5:1 v druhém setu.

40:40

Pátá dvojchyba Plíškové v zápase však gem ještě prodlužuje.

A:40

Boulterová chtěla výměnu rychle ukončit, jenže pálila do autu.

40:40

V pokleku u základní čáry hrála Plíšková jen do sítě. Boulterové vyšel dobře return a pořád bojuje o zisk gemu.

40:A

Tak pozor, po další dvojchybě má Boulterová první brejkbol v druhé sadě.

40:40

Česká hráčka si poradila, defenzivní úder Angličanky dopadl do autu.

A:40

Trpělivá hra přinesla Plíškové ovoce. Boulterová se vyhodila z bekhendu a Češka má další gembol.

40:40

Další dvojchyba. Už třetí v tomto gemu, sedmá celkově od Plíškové.

A:40

Vzápětí má třicetiletá hráčka z Loun gembol zpátky. Boulterová returnovala jen do sítě.

40:40

Gem ještě nekončí, Boulterová poslala do kurtu parádní return z bekhendu. Plíšková se za míčkem jen ohlédla.

40:A

Forhendový úder Plíškové od základní čáry byl dlouhý a Boulterová se přeci jen dostává k druhému brejkbolu.

40:40

Eso proti brejkbolu. Přináší šestou shodu v této hře.

40:A

To snad není pravda. Po esu znovu dvojchyba, čtvrtá v tomto gemu. Boulterová má třetí brejkbol.

40:40

Britka měla na raketě rozhodnutí, forhendem ale poslala míček do autu. Nejdelší gem zápasu tak pokračuje.

A:40

Return Boulterové byl dlouhý, Plíšková má další gembol.

5:1 Karolína Plíšková získává gem.

Plíšková dělá důležitý krok na cestě za vyrovnáním. Vyrobila v gemu sice čtyři dvojchyby, ale také odvrátila tři brejkboly a přímým bodem nakonec odskakuje do vedení 5:1.

15:0

Přímý bod z podání také pro Boulterovou.

30:0

A další. Bekhendový return Plíškové neměl šanci na úspěch.

30:15

Zásluhou dobré obrany se Plíšková dočkala fiftýnu. Její soupeřka pokazila slajsovaný forhend.

40:15

Znovu výborný servis od Boulterové.

5:2 Katie Boulterová získává gem.

Češka napálila return do autu, a tak Boulterová snižuje. Nicméně za chvilku půjde Plíšková podávat na zisk setu, zápas se přehoupnul do druhé hodiny.

15:0

Boulterová si neporadila s podáním na tělo.

15:15

Britka si počkala na pomalejší druhý servis Plíškové a nechytatelně poslala balonek bekhendem po čáře.

15:30

Po dobrém returnu Boulterové hrála Češka do autu.

15:40

Ani další výměna se Plíškové nepovedla a po nepřesném bekhendu nabízí soupeřce dva brejkboly.

5:3 Katie Boulterová získává gem.

Plíšková hrála z výborné pozice těsně do autu, což potvrdilo i jestřábí oko. Jasný set se tak může ještě zamotat, podávat jde Boulterová.

15:0

První útok Boulterové ještě Češka ubránila, ale vzápětí se vyhodila do autu.

30:0

Angličanka se vrací do pohody, což pro Plíškovou není dobrá zpráva.

40:0

Navíc se na stranu narozeninové oslavenkyně postavila i páska. Míček spadl těsně za ni, tři gemboly pro Boulterovou.

5:4 Katie Boulterová získává gem.

Eso Boulterové a čistá hra. Angličanka se vyhrabala ze stavu 1:5 až na 4:5. Češka bude po přestávce ještě jednou podávat na zisku setu.

15:0

Ještě jedna šance v druhém setu pro Plíškovou. Začíná dobře, Boulterová hrála na returnu bekhendem do sítě.

30:0

Prasátko teď bylo spravedlivé a štěstí měla pro změnu Plíšková. Britka neměla šanci nijak zareagovat.

30:15

Výborným forhendovým returnem se Boulterová ještě vrací do gemu. Byl z toho winner.

30:30

Plíšková zariskovala při druhém servisu, ale nevyplatilo se to. Dvojchyba a ztracené vedení, teď se hraje o hodně.

30:40

Britka zvládla return v nouzi a ubránila se i dalším atakům Plíškové. Češka nakonec zahrála bekhendem do sítě a Boulterová má brejkbol.

5:5 Katie Boulterová získává gem.

To je věc. Vedení 30:0 v gemu, ale hlavně 5:1 v druhém setu je pryč. Boulterová se blýskla senzačním returnem a vyrovnává na 5:5. Jazýček na vahách se opět překlápí na její stranu.

0:15

Plíšková se musí rychle otřepat. Na příjmu začíná dobře.

0:30

Boulterová teď pomohla soupeřce nepřesností od základní čáry.

15:30

Britka se povzbuzuje po přímém bodu z podání.

30:30

Plíšková neodolala konstantnímu tlaku Boulterové do bekhendu. Obranný úder končí v zámezí.

30:40

V nevhodný moment dává Britka druhou dvojchybu v zápase. Plíšková tak má přeci jen brejkbol na vedení 6:5.

6:5 Karolína Plíšková získává gem.

Boulterová neustála situaci a udělala lacinou forhendovou chybu. Plíšková tak za okamžik dostane třetí šanci na to, aby v druhém setu dopodávala.

0:15

Plíšková vstupuje do gemu už desátou dvojchybou.

0:30

Pokažený forhend v běhu, Boulterová vede už o dva fiftýny. Přibližuje se tak tiebreaku.

15:30

Češka ovšem odpovídá potřebným esem a zatíná pěst.

30:30

Britka není spokojená s bekhendovým úderem od základní čáry. Měla šanci na brejkboly, ale zahrála pouze do saka.

30:40

Plíšková trefila servis, ale Boulterová se vytasila s ještě lepším returnem. Skvělý forhendový winner do rohu opravdu přináší brejkbol.

40:40

Zbytečně Boulterová obíhala míček na forhend a hrála daleko do autu. Plíšková odvrací brejkbol a usiluje o setbol.

40:A

Dvojchyb je strašně moc, už jedenáctou předvedla Plíšková. Proto má Boulterová druhý brejkbol.

6:6 Katie Boulterová získává gem.

Ani třetí možnost na dopodávání setu Plíškové nevyšla. Bekhendem zahrála do autu a bude bojovat o pokračování zápasu v tiebreaku.

1:0

Vítězný forhendový return Plíškové v úvodu zkrácené hry.

2:0

Plíšková potvrzuje získaný minibrejk při vlastním podání. Boulterová returnovala jen do autu.

2:1

Další bod už však směřuje na stranu Britky. Využila slabšího podání Plíškové, tlačila na ni a dohrála výměnu u sítě.

2:2

Eso na téčko z rakety Boulterové.

2:3

Angličanka zatlačila na Plíškovou po dobrém servisu, zahrála pak odvážně na forhendu a obrací průběh tiebreaku.

3:3

Také Plíšková ovšem zapisuje ve zkrácené hře eso, a dost důležité. Po výměně stran půjde Češka na podání ještě jednou.

3:4

Plíšková se dobře bránila útokům Boulterové, ale ta si výborně rozehranou výměnu pohlídala. Zakončila ji chladnokrevným kraťasem a disponuje minibrejkem.

4:4

Plíšková se pořádně obula do returnu, při dalším úderu jí lehce pomohla páska. Boulterová proto minibrejk ztrácí, ještě jednou podává.

4:5

Teď se hrálo o hodně, Plíšková toho dost oběhala a držela se ve výměně. Jenže Boulterová zakončila forhendem nechytatelně do kříže.

5:5

Důležitý první servis padl do kurtu a Plíšková si znovu zahraje o setbol. Pokud selže, bude z toho mečbol.

6:5

Další přímý bod pro Plíškovou, která má poprvé v zápase setbol.

7:6 Karolína Plíšková získává tiebreak a set.

Plíšková se ubránila proti servisu i následnému úderu Boulterové. Ten další už Britka vyhodila do autu, Češka tak přeci jen vyrovnává na 1:1.

Druhý set se pořádně protáhl. Když Plíšková zvládla dlouhý šestý gem a vedla 5:1, zdál se být rozhodnutý. Jenže Boulterová se vrátila do hry čtyřmi získanými gemy v řadě, pak vzala Češce podání i za stavu 5:6. Vyrovnaný tiebreak však zvládla lépe světová patnáctka a i čtvrtý vzájemný souboj obou hráček tak rozhodne třetí sada.

15:0

Třetí set začal po krátké prodlevě, kdy Boulterová na chvilku opustila kurt. Po návratu pokazila první return.

15:15

Plíšková dělá už dvanáctou dvojchybu v zápase.

30:15

Vzápětí hraje do sítě Boulterová.

30:30

Opět přichází dvojchyba z rakety Plíškové. Češka se v dnešním zápase převážně trápí, pozitivem je, že se stále drží ve hře o postup.

30:40

Tři dvojchyby v jednom gemu! Boulterová má brejkbol.

0:1 Katie Boulterová získává gem.

Britka se šance chopila a výměnu rozhodla rychle pro sebe. Plíšková ztratila na startu třetí sady gem, v němž udělala tři dvojchyby.

15:0

Přetažený bekhend od někdejší světové jedničky.

15:15

Zřejmě pracují nervy, také Boulterová udělala dvojchybu, ale teprve třetí v zápase. Oproti čtrnácti od Plíškové.

15:30

Vzápětí chybovala rodačka z Leicesteru i v rozehrané výměně.

30:30

Na vyrovnaný stav se Boulterová vrací zásluhou přímého bodu.

30:40

Po vyšším returnu od Plíškové útočila Boulterová daleko do autu. Češka má tak brejkbol a může si vzít ztracený servis hned zpátky.

1:1 Karolína Plíšková získává gem.

To se také děje, Plíšková vytloukla Boulterovou u sítě, tam si Britka není příliš jistá. Ztráta jednoho brejku je tedy smazána.

15:0

Boulterová se nedokázala srovnat na bekhendu a poslala return mimo kurt.

30:0

Napodruhé hrála jen do sítě. Plíšková po hrozivém prvním gemu na podání teď servíruje velmi jistě.

40:0

Boulterová v jednoznačné pozici na síti chybovala. Hrála forhendem do autu a Plíšková má zaděláno na čistou hru.

2:1 Karolína Plíšková získává gem.

Na základě dobrého podání získává Plíšková i další výměnu, a tedy celý gem opravdu čistým způsobem. Vítané povzbuzení pro Češku.

0:15

Čopovaný bekhend od základní čáry se Boulterové hrubě nepovedl.

15:15

Přímý bod z podání pro Britku, Plíšková hrála míček hodně před sebou.

15:30

Výborný return od Plíškové přispěl k tomu, že Boulterová poslala vzápětí balonek jen do autu. A Češka je ve hře o brejkboly.

30:30

Velká škoda. Boulterová musela jít přes druhý servis a Plíšková pořádně praštila do returnu. Jenže s razancí to přehnala.

40:30

Obě hráčky si za tuto výměnu zaslouží pochvalu. Nicméně Boulterová udržela pevné nervy a na konci se trefila přesně na lajnu.

40:40

Teď už agresivní return Plíškové po druhém podání soupeřky vyšel. A máme tady shodu ve velmi důležitém gemu.

A:40

Boulterová si poradila zkušeně. Vyrobila technické podání ven z kurtu a posléze zahrála do odkryté poloviny dvorce.

2:2 Katie Boulterová získává gem.

Boulterová si podání uhájila, zahrála k základní čáře a Plíšková jako první chybovala. V třetím setu to vypadá na velké drama.

15:0

Forhendový return ulétl Angličance do zámezí.

30:0

Povedený bekhend po čáře zajistil lounské tenistce další fiftýn. Boulterová se v obraně neudržela.

30:15

Plíšková si neporadila s bekhendem od základní čáry v lehkém pokleku.

30:30

Nebude to gem bez dvojchyby. Je už patnáctá pro Plíškovou.

40:30

Naštěstí pro Češku Boulterová pokazila docela jednoduchý forhend od základní čáry. Plíšková tak má gembol.

40:40

Plíšková si věřila na útok z rohu kurtu po vyšším odskoku míčku. Jenže forhendem hrála do zámezí. Boulterová se burcuje k boji o brejkbol.

A:40

Plíšková ji však k takové šanci nepouští. Připisuje si přímý bod z druhého servisu.

3:2 Karolína Plíšková získává gem.

Vysoký return Boulterové spadl k základní čáře, s dalším útokem Plíškové už si ale Britka neporadila. Češka se drží v třetí sadě o krůček vpředu.

0:15

Boulterová podává s novými míči a po returnu od Plíškové přetáhla úder od základní čáry.

0:30

Výborný útok Plíškové. Forhendový úder přišpendlila možná přesně na základní čáru. Boulterová se neubránila a je na podání v problémech.

0:40

Dvojchyba teď sráží Britku ještě hlouběji. Tři brejkboly Plíškové.

4:2 Karolína Plíšková získává gem.

Boulterová neunesla situaci psychicky a udělala druhou dvojchybu za sebou. Plíšková utíká na rozdíl dvou gemů, což by mohlo být klíčové v rozhodující sadě.

0:15

Česká tenistka ale nezačíná zrovna dobře. Druhé podání trefila do čtverce, pak ovšem pokazila lehký forhend.

15:15

Eso na téčko je skvělá odpověď.

15:30

Místo esa dává Plíšková dvojchybu. První podání bylo o chlup v autu, což ukázalo jestřábí oko, druhé poslala Češka do sítě.

15:40

Útok z forhendu končí v autu a Boulterová má dva brejkboly.

30:40

Gem ještě nekončí, Britka nezvládla úder od základní čáry.

4:3 Katie Boulterová získává gem.

Ne, Plíšková nezvládla potvrdit brejk a Boulterová se vrací do hry. Češka hrála bekhend hluboko do sítě.

0:15

Boulterová vstupuje do osmé hry třetího setu dlouhým bekhendem.

0:30

Skvělý return Plíškové, také další úder od základní čáry pak Češce vyšel nadstandardně. Boulterová naopak chybovala.

0:40

Po útoku Plíškové trefila Britka míček rámem a znovu prohrává 0:40 na podání. Plíšková má další tři brejkboly.

5:3 Karolína Plíšková získává gem.

Útok po lajně z bekhendu Boulterové vůbec nevyšel. Podruhé za sebou ztrácí servis čistou hrou a Plíšková může zápas dopodávat.

15:0

Osmé eso, to je naprosto ideální začátek.

30:0

Také další servis se vlezl do čtverce a Boulterová vrátila razantní míček jen do sítě. Plíšková je dva míčky od postupu.

30:15

Forhendový útok Češky tentokrát zastavila síť.

40:15

Po dalším přímém bodu z podání už má rodačka z Loun dva mečboly.

6:3 Karolína Plíšková získává gem, set a zápas.

Boulterová poslala míček forhendem do sítě a zápas končí. Plíšková ho po dvou hodinách a čtrnácti minutách zvládá poměrem 1:6, 7:6, 6:3.

2:1

Karolína Plíšková postoupila do druhého kola.

Plíšková nevstoupila do prvního zápasu pod trenérem Leošem Friedlem vůbec dobře. V úvodní sadě schytala výprask 1:6. Rychle se otřepala a zdálo se, že druhý set získá podobným způsobem. Jenže Boulterová se zmátořila ze stavu 1:5 a dovedla set až do tiebreaku. Ten už si Plíšková pohlídala.

Nervózní začátek rozhodujícího dějství nepřinesl výhodu nakonec ani jedné hráčce. Potom už zkušenější Češka odskočila do trháku, nejlepší gem na podání si schovala na samotný závěr a na třetí pokus v sezoně konečně udolala britskou soupeřku.

Ve druhém kole v San Jose změří Plíšková síly s domácí Amandou Anisimovovou.

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.