WTA Praha • Semifinále • 13:30

Marie Bouzková - Linda Nosková

Konec zápasu
Marie Bouzková
Marie Bouzková
2
7
6
Linda Nosková
Linda Nosková
0
6
3

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání semifinále ženského tenisového turnaje v Praze mezi Marií Bouzkovou a Lindou Noskovou. Zápas začíná v sobotu 30. července ve 13:30.

Marie Bouzková prochází domácím turnaje v rodné Praze bez ztráty kytičky. Rakušankou Krausovou, krajanku Šalkovou i Rusku Selechmetěvovou porazila ve dvou setech, sil tedy zatím příliš mnoho neztratila. Čtyřiadvacetiletá tenistka navazuje na skvělé výkony z Wimbledonu, kde došla až do čtvrtfinále, v němž vypadla s pozdější finalistkou Ons Džabúrovou. Hra aktuálně 66. hráčky světa se zakládá trpělivé hře a minimu nevynucených chyb, což často dělá soupeřkám velké problémy a samy se proti české bojovnici vyhazují.

Linda Nosková je bezesporu největším překvapením semifinále. Teprve sedmnáctiletá česká hráčka má jistotu, že poprvé v kariéře nakoukne mezi elitní stovku, a to právě zásluhou skvělých výkonů na pražském turnaji. Postupně vyřadila Rusku Vichljancevovou, Francouzku Cornetovou, proti níž zaznamenala premiérové vítězství nad soupeřkou z TOP 50 žebříčku, a Japonku Hibinovou. Rodačka z Bystřičky momentálně drží sérii už osmi vítězství v řadě, neboť před turnajem v Praze opanovala challenger v německém Versmoldu.

Tenistky se proti sobě utkají poprvé. V bitvě dvou krajanek je za velkou favoritku považována Marie Bouzková, jež může těžit hlavně z faktu, že na kurtu strávila výrazně méně času. Každopádně Linda Nosková je určitě motivovaná a má také tu výhodu, že nemá co ztratit.

Začíná první set. Na podání je Linda Nosková.

0:15

Marie Bouzková začíná zápas parádním křižným bekhendovým returnem. Její česká krajanka se za míčkem jenom podívala.

0:30

Turnajová osmička se opět o kousek přiblížila brejkbolům. Dostala se do výměny, z které se Linda Nosková vyhodila bekhendem.

15:30

Sedmnáctiletá česká tenistka získává svůj první fiftýn v utkání esem po dělovce ven z dvorce.

30:30

Rodačka z Bystřičky tlačila a došla si pro srovnání skóre v gemu. Bouzkové poslední obranný úder spadl do deblového koridoru.

40:30

Skvělá práce Lindy Noskové, jež si se soupeřkou pohrála jako kočka s myší. Její kraťas ještě Bouzková doběhla, následný volej na volnou polovinu ovšem mladší Češce nedělal žádný problém.

0:1 Linda Nosková získává gem.

Linda Nosková otočila průběh gemu ve svůj prospěch čtyřmi fiftýny v řadě. Na závěr jí Marie Bouzková pomohla, když u sítě selhala při smeči.

0:15

Bekhendová přestřelka pro Noskovou. Marie Bouzková měla po většinu času navrch, jenže na závěr zahrála pod pásku.

15:15

Tentokráte hrála páska ve prospěch turnajové osmičky, protože jejímu bekhendu pomohla na stranu soupeřky, navíc míček spadl mimo její dosah.

15:30

Dočká se brejkbolů Linda Nosková? Skvěle s připravila útok pro finální bekhend, který vypálila nechytatelně po levé lajně.

15:40

Ano, dočká a jsou dva! Nasazená osmička darovala protihráče brejkboly dvojchybou.

30:40

První hrozba ztráty podání je minulostí. Marie Bouzková po kratším returnu sokyně nezaváhala a vyslala vítězný bekhend do pravého růžku.

40:40

Shoda. Linda Nosková si neporadila s nepříjemným servisem na tělo, bekhendem returnovala pod pásku.

A:40

Výborné podání ven z dvorce, za nímž se sedmnáctiletá Češka rozběhla, ale ani tak na míček nedosáhla. Eso.

40:40

Gem pokračuje. Linda Nosková tentokráte vyslala o poznání kvalitnější return, forhendová dělovka letěla mimo dosah servírující tenistky.

A:40

Po servisu ven z dvore následoval pěkně provedený forhend na opačnou stranu kurtu. Vítězný míč a další gembol.

1:1 Marie Bouzková získává gem.

Vyrovnáno. Linda Nosková vsadila vše na jednu kartu, její bekhendový return ovšem vyletěl poměrně výrazně za základní čáru.

0:15

Po výborném returnu k základní čáře musela hrát Linda Nosková forhend brzy po odskoku, navíc v těžké pozici. Balónek spadl do autu.

0:30

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky neuspěla se zkrácením hry, po něm pouze sledovala vítězný bekhend soupeřky kros.

0:40

Tři brejkboly! Další parádní return z repertoáru Marie Bouzková k základní čáře, Nosková i v tomto případě vracela pouze do zámezí.

15:40

Turnajové osmičce se risk nevyplatil. Vyzkoušela vítězný bekhendový return po lajně, avšak jenom rozvlnila pásku.

30:40

Linda Nosková po kratším returnu vypálila forhend do pravého rohu a vydala se k síti. Prohoz konkurentky se do vymezeného prostoru nevešel.

40:40

I třetí brejkbol je minulostí. Servisem ven z dvorce si Linda Nosková otevřela levou stranu, kam neomylně napálila forhend.

A:40

Začíná lehce poprchávat, což by mohlo znamenat přerušení hry. Marie Bouzková právě na mokrém betonu podklouzla a soupeřka toho využila k vítěznému forhendu na levou stranu.

1:2 Linda Nosková získává gem.

Sedmnáctiletá Češka se vydala k síti, kde vytrvale útočila do bekhendu protihráčky. Bouzková se statečně bránila, nakonec nedosáhla na smeč.

0:15

Po krátkém returnu se Marie Bouzková musela přiblížit k síti. V tomto prostoru si nevedla vůbec dobře, místo volné části kurtu poslala míček do autu.

15:15

Nevynucenou chybu turnajová osmička okamžitě vykompenzovala esem na téčko.

30:15

Linda Nosková byla v tlaku, leč vítězný fiftýn z něj vytěžit nedokázala. Finální forhend po pravé lajně spadl do deblového koridoru.

30:30

Ano, kraťasy rodačka z Bystřičky umí. Marie Bouzková zabojovala, avšak na míček i přes velké úsilí nedosáhla.

40:30

Nyní Marie Bouzková po krátkém returnu protihráčky nezaváhala. Zkontrolovala její postavení a forhend si proto dovolila neumístit ani tak přesně, hlavně mimo dosah konkurentky.

2:2 Marie Bouzková získává gem.

I po čtvrtém gemu zůstávají tenistky na servisu stoprocentní. Nasazená osmička útočila do těla Noskové, jejíž poslední forhend skončil v síti.

0:15

Parádní výměna, v níž tahala za delší konec provazu favoritka. Doběhla kraťas a zahrála povedený bekhend po levé lajně, Nosková vzápětí v záklonu přestřelila vymezený prostor.

15:15

Vyšší return byl vodou na mlýn pro Lindu Noskovou, jež si počkala na odskok balónku a zahrála nechytatelný forhend do levého rohu.

15:30

Méně zkušenější z českých hráček si komplikuje třetí hru na podání dvojchybou.

30:30

O pár vteřin později ovšem trefila dělový servis ven z dvorce, Bouzková returnovala pod své nohy.

30:40

Jenže přichází druhá dvojchyba v gemu, a to znamená, že čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy disponuje brejkbolem.

40:40

Jdeme do shody. Linda Nosková měla štěstí, protože její bekhend přizvedla páska, její protihráčka pak v lehkém záklonu zasáhla bekhendem síť.

40:A

Forhendový return před základní čáru sklidil ovoce. Linda Nosková zariskovala, avšak forhend měl k úspěchu daleko, zastavila ho páska.

3:2 Marie Bouzková získává gem.

Brejk je na světě! Linda Nosková tlačila, jenže u síti nezvládla poslední krok a ostrý forhend dopadl za základní lajnu.

0:15

Mladší české tenistce se risk vyplatil. Odvážný bekhend z vnější strany lízl lajnu, což nakonec musela uznat i Bouzková.

15:15

Linda Nosková tlačila z bekhendu, jenže nevyplatila se jí změna rytmu, a sice zahrát sokyni do forhendu. Prim hrála síť.

30:15

Další nevynucená chyba rodačky z Bystřičky. V tomto případě hrály centimetry po křižném bekhendu v její neprospěch.

40:15

Turnajová osmička směřuje za potvrzením brejku, podání na téčko Nosková zreturnovala pod pásku.

4:2 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková potvrzuje brejk a dělá další důležitý krok směrem k zisku první sady. Podání poslala pro změnu ven z dvorce, soupeřka znovu zahrála nepřesný return.

0:15

Pěkně si Linda Nosková podáním připravila pozici pro útok, jenže hned vzápětí napálila bekhend pod pásku.

15:15

Výborný servis na téčko, na nějž sice Marie Bouzková dosáhla, ale vrátila ho jenom pod pásku.

30:15

Druhý přímý bod v řadě, sedmnáctiletá Češka míří za snížením stavu.

40:15

Do třetice se Bouzkové return podařil, ale posléze jen bezmocně sledovala vítězný forhend protihráčky do levého růžku.

4:3 Linda Nosková získává gem.

Méně zkušená z českých tenistek se vrací na rozdíl jediného gemu. Servis poslala s boční rotací ven z dvorce, return skončil v síti.

0:15

Marie Bouzková viditelně nepočítala s tak prudkým forhendovým returnem protihráčky, ze stejné strany nasměrovala míček pod pásku.

15:15

Linda Nosková měla políčeno na další fiftýn, ale nezvládla závěrečný krok, bekhend hraný po lajně skončil v těsném autu.

30:15

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy si určitě je vědoma, že zisk osmého gemu je velmi důležitý. Skvěle se ubránila prvnímu forhendu, ten druhý pustila za základní čáru.

40:15

Sedmnáctiletá Češka zkouší útočit ze všech pozic. Momentálně ovšem trefila třetí nevynucenou chybu v řadě, forhendu dala malou výšku.

40:30

Na čtvrtý pokus už se mladší z českých tenistek trefila, vítězný bekhendový return z pravé strany kros neměl jedinou chybičku.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Až do shody Marie Bouzková hru nepustila. Po podání na téčko s potěšením sledovala, jak bekhendový return končí pod páskou.

0:15

Nasazená osmička si připravila soupeřku, kterou ukončila vítězným forhendem posazeným přesně na pravou čáru.

15:15

Linda Nosková reaguje tím nejlepším možným způsobe, esem po dělovce ven z dvorce.

15:30

Na eso ovšem sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky navázala dvojchybou.

30:30

Za servisem na téčko se Mare Bouzková natáhla, leč bekhendový return nasměrovala daleko za základní čáru.

40:30

Přestože měla favoritka po většinu času navrch, tak to nakonec byla Linda Nosková, která zničehonic vypálila fantastický bekhend po levé lajně.

V Praze se hustěji rozpršelo, umpirová rozhodčí je tedy nucena zápas přerušit. Tenistky zatím zůstávají na kurtu.

Déšť ustal, zápas může pokračovat.

40:40

S bekhendovým returnem si Linda Nosková neporadila, bekhendem usměrnila míček pod pásku.

A:40

Výrazně lépe si sedmnáctiletá Češka vedla hned vzápětí, když po podání vystartovala k síti, kde zahrála vítězný bekhendový volej.

5:4 Linda Nosková získává gem.

Servis si Linda Nosková uhájila, po krátké přestávce však bude muset uspět i na returnu, pokud si chce vynutit pokračování první sady. Bouzková proti gembolu přetáhla forhend.

0:15

Podáním ven z dvorce si Marie Bouzkové otevřela pravou polovinu kurtu, ale místo jejího trefení poslala forhend do zámezí.

0:30

Linda Nosková bojuje. Kromě returnu zvládla i dva následné bekhendy, načež turnajová osmička předvedla nevynucenou chybu z forhendu.

15:30

Marie Bouzková se v nelehké situaci rozhodla vydat k síti, kde si poradila s velkým přehledem, z bekhendové strany vyprodukovala stopvolej mimo dosah sokyně.

15:30

Marie Bouzková se v nelehké situaci rozhodla vydat k síti, kde si poradila s velkým přehledem, z bekhendové strany vyprodukovala stopvolej mimo dosah sokyně.

15:40

Forhendový return k základní čáře přinesl úspěch, jsou tu dva brejkboly! Bouzková odpověděla forhendem do území pro čtyřhru.

5:5 Linda Nosková získává gem.

Vyrovnáno! Linda Nosková si dokonale připravila pozici pro útok, vítězný forhend napálila na levou stranu.

0:15

Důležité samozřejmě bude brejk potvrdit. A sedmnáctiletá Češka nezačíná ideálně, po podání přestřelila forhendem.

15:15

Servis ven z dvorce vrátila Bouzková s vypětím všech sil, za následným forhendem do protipohybu se jenom podívala.

30:15

Čtyřiadvacetiletá Češka měla ve výměně navrch, ale u sítě si nepočínala vůbec dobře, krátký bekhendový volej zastavila páska.

40:15

Potvrzení brejku je blízko, po podání ven z dvorce a přímém bodu má rodačka z Bystřičky dva gemboly.

5:6 Linda Nosková získává gem.

Opět skvělé podání, na nějž nasazená osmička nenašla přesnou odpověď. Linda Nosková získává třetí hru v řadě a na returnu se může pokusit urvat úvodní dějství ve svůj prospěch.

15:0

Marie Bouzková se výborně ubránila a odměnou jí byl získaný fiftýn. Linda Nosková neudržela přesnou ruku a chybovala forhendem za základní čáru.

30:0

První set je zase o kousek blíže tiebreaku, za podáním na téčko se sedmnáctiletá Češka jenom ohlédla.

40:0

V tomto případě Linda Nosková na servis dosáhla, avšak bekhendový return nasměrovala až za základní čáru.

6:6 Marie Bouzková získává gem.

Čistá hra, první set rozhodne zkrácená hra. Pražská rodačka si s nelehkou smečí dál od sítě poradila skvěle, míček s boční rotací nasměrovala do levého rohu.

0:1

Linda Nosková si na úvod úspěšně podržela servis. Po podání se vydala k síti, kde vykouzlila vítězný forhend do pravého růžku.

0:2

Marie Bouzková si určitě všimla, že na ni zívá odkrytá pravá polovina kurtu, čehož však nevyužila a balónek napálila až za základní čáru.

1:2

Další útok vyšel favoritce zápasu o poznání lépe. Dokonale si připravila soupeřku a napodruhé forhend zvládla umístit na odkrytou pravou polovinu dvorce.

1:3

Linda Nosková napálila parádní servis na téčko. Konkurentka natáhla raketu, načež returnovala mimo vymezené území.

2:3

Další výborné podání, po němž ovšem Nosková neudržela přesnou ruku a forhend umístila do území pro čtyřhru.

3:3

Forhendový kopec Marie Bouzkové Noskovou viditelně rozhodil. Sedmnáctiletá Češka výrazně přestřelila a dovolila srovnání skóre.

4:3

A turnajová osmička je o krok navrch. Pěkně střídala strany, čímž soupeřku rozběhala, ta ve finále dala přílišnou délku forhendu.

5:3

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy disponuje výhodou minibrejku! Bekhendovou přestřelku Linda Nosková ukončila ránou do středu sítě.

5:4

Druhý bod při podání si sedmnáctiletá česká hráčka uhájila. Smečovala na tělo protihráčky, jež odpověděla bekhendem do sítě.

6:4

Dva setboly! Turnajová osmička se skvěle ubránila třem těžkým úderům, čtvrtý útok soupeřky doplachtil do autu.

7:6 Marie Bouzková získává set.

Úvodní dějství je minulostí! Marie Bouzková využila hned první ze dvou setbolů, když vypálila nechytatelné podání ven z kurtu.

15:0

Druhý set zahajuje Marie Bouzková na podání vítězným fiftýnem. V delší výměně chybovala Nosková forhendem do deblového koridoru.

30:0

Eso na téčko. Sedmnáctiletá Češka je nespokojená, ale se situací nic neudělá, protože jestřábí oko není k dispozici.

30:15

Velmi pěně umístěný bekhendový return po lajně. Marie Bouzková musela zacouvat, v lehkém záklonu poslala bekhend za základní čáru.

40:15

Další výborné podání na téčko, Linda Nosková se za míčkem znovu jen smutně podívala.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Tři esa v jednom gemu, taková statistika se v ženském tenise příliš často neobjevuje. Marie Bouzková vyslala i o třetice nechytatelné podání na střed kurtu.

15:0

Turnajová osmička tlačila na pilu až příliš. První bekhend ještě do kurtu vměstnala, ten druhý nikoliv.

30:0

A další nevynucená chyba Marie Bouzkové. Tentokráte zatlačila až příliš na forhend, balónek znovu spadl za základní čáru.

40:0

Přímý bod po podání ven z dvorce, sedmnáctiletá Češka míří za hladkým srovnáním stavu.

1:1 Linda Nosková získává gem.

Je vyrovnáno. Linda Nosková pěkně zkrátila hru. Bouzková ještě míček vrátila, ale odkryla prakticky celý kurtu, který pak soupeřka forhendem trefila.

15:0

Na servis ven z kurtu Linda Nosková ještě dosáhla, avšak return usměrnila o kousek za základní lajnu.

15:15

Pražská rodačka měla výměnu znovu ve své režii, ale do vítězného konce ji nedovedla, přestřelila bekhendem.

15:30

Nasazená osmička má v posledních minutách problémy s délkou úderů, po přetaženém bekhendu se jí podobná situace stala s forhendem.

30:30

Favoritka si pomáhá podáním, ránu na téčko returnovala mladší z Češek bekhendem pod pásku.

30:40

Brejkbol! Marie Bouzková dostala nalito na forhend, s nímž si ovšem neporadila vůbec dobře, rozvlnila síť.

40:40

Nyní si čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy vedla o poznání jistěji. Počkala si na odskok míčku po vysokém returnu a zapsala vítězný křižný forhend do pravého rohu.

40:A

Sebevědomí Lindě Noskové nechybí. Ostrými údery s vytvořila tlak, na závěrečný forhend do pravého růžku neměla Bouzková šanci reagovat. Druhý brejkbol.

1:2 Linda Nosková získává gem.

Linda Nosková bere protihráčce podání a je tedy o krok napřed! Po forhendu na pravou stranu se vydala k síti, kde však nehrála jediný úder, vysoký míček nechala doputovat za základní lajnu.

15:0

Linda Nosková začíná cestu za potvrzením brejku nejlepším možným způsobem, esem na téčko.

30:0

Ze sedmnáctileté Češky čiší obrovské sebevědomí. Skvěle si připravila pozici pro útok, výměnu uzavřela parádním bekhendem do protipohybu konkurentky.

40:0

Naopak Marie Bouzková není v ideálním rozpoložení. Teď útočila, jenže vyhodila se forhendem mimo vymezený prostor.

40:15

Čistá hra se nekoná. Linda Nosková si byla vědoma, že si může dovolit zariskovat, odvážný forhend dopadl do těsného autu.

40:30

Zbývá poslední gembol. Nasazená osmička se po křižném bekhendovém returnu vydala k síti, kde zahrála bekhendový volej na odkrytou levou stranu.

1:3 Linda Nosková získává gem.

Na třetí pokus už Linda Nosková brejk potvrdila! Držela si aktivní pozici ve výměně, kterou završila kratším forhendovým winnerem na pravou stranu.

0:15

Bekhendový return mladší z Češek spadl přesně na základní čáru. Bouzková musela reagovat rychle, bekhendem napálila síť.

0:30

Vzápětí přišel kratší return a ani s ním si servírující tenistka neporadila, při snaze o kraťas míček sotva doletěl k síti.

15:30

Linda Nosková cítila šanci tří brejkbolů. Forhendový útok ovšem uspěchala a balónek poslala do území pro čtyřhru.

15:40

Dva brejkboly! Rodačka z Bystřičky konkurentku zkrácením hry přitáhla k síti, aby ji nadvakrát úspěšně prohodila.

30:40

První je minulostí. Bouzková musela jít přes druhý servis, přesto soupeřka returnovala forhendem daleko za základní lajnu.

40:40

Shoda. Za servisem ven z dvorce se Linda Nosková sice natáhla, ale balónek napálila výrazně pod pásku.

A:40

Sedmnáctiletá Češka správně odhadla, kam bude protihráčka na síti útočit, jenže forhendem nezvládla přehodit pásku.

2:3 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková odvrátila dva gemboly, aby nakonec získala pátou hru druhého setu pro sebe. Proti gembolu se Nosková ustřelila bekhendem.

0:15

Do šesté hry druhé sady vstoupila lépe Bouzková. za jejím křižným bekhendovým returnem se konkurentka akorát podívala.

0:30

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy míří za brejkboly. Linda Nosková chtěla zpomalit tempo výměny bekhendovým čopem, balónek vyletěl za základní čáru.

0:40

Brejkboly jsou tři! Tenistka na servisu si podáním připravila dobrou pozici, jenže forhendem umístila míček do deblového koridoru.

3:3 Marie Bouzková získává gem.

Čistá hra na příjmu, Marie Bouzková srovnává na 3:3! Těžila z dalšího zaváhání protihráčky, jež nasměrovala kraťas pod pásku.

15:0

Noskovou ztráta dobře rozehraného pátého gemu viditelně rozhodila. Nyní si nedokázala poradit s kopcem soupeřky a bekhendem trefila síť.

30:0

Nevynucené chyby na straně sedmnáctileté Češky přibývají. Při přechodu do útoku napálila forhend výrazně za základní čáru.

30:15

Nasazená osmička zamrzla v půlce cesty k síti. S těžkým bekhendovým volejem si neporadila, vymezený prostor o kus přepálila.

40:15

Linda Nosková viděla volnější místečko v pravém rohu, avšak forhend do něj umístit nedokázala, balónek dopadl za základní čáru.

4:3 Marie Bouzková získává gem.

Pražská rodačka získává třetí gem v řadě a poprvé ve druhém setu vede. Její mladší krajanka zariskovala, místo vítězného forhendu přidala do statistik další nevynucenou chybu.

15:0

Po delším bekhendu Noskové musela hrát Bouzková forhend brzy po odskoku. Balónek dopadl do území pro čtyřhru.

15:15

Přestože return z bekhendu nebyl nijak zvlášť složitý, tak Linda Nosková na něj odpověděla nepovedeným forhendem do středu sítě.

15:30

Marii Bouzkové pomohla skutečnost, že kraťas soupeřky se zvedl o pásku. Zahrála krajance chytře za tělo, ta v těžké pozici reagovala bekhendem do autu.

30:30

Linda Nosková s pořádně nadřela, ale nakonec se u sítě dočkala srovnání skóre v gemu. Obranu sokyně prolomila dělovou smečí.

40:30

Sedmnáctiletá česká hráčka má gembol. Napálila balónek protihráčce pod nohy, turnajová osmička odpověděla dlouhým bekhendem.

40:40

Srovnání se zatím nekoná, Linda Nosková dvojchybou posouvá hem do shody.

40:A

Klíčový brejkbol? Marie Bouzková vytrvale bušila do bekhendu soupeřky, která nakonec kapitulovala!

40:40

Ne, je tu opět shoda. Marie Bouzková si věřila na forhend hraný u těla, avšak balónek posadila těsně za základní čáru.

40:A

Další příležitost brejku. Rodačka z Prahy využila slabšího druhého podání k povedenému křižnému bekhendovému returnu, Nosková na dlouhou ruku poslala míček do sítě.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková jde podávat na vítězství! Při brejkbolu znovu excelovala v defenzivě, aby to byla nakonec druhá z Češek, jež chybovala forhendem.

0:15

Sedmnáctiletá česká tenistka si troufla na kraťas z bekhendové strany. Provedla ho skvěle, konkurentka se za míčkem vůbec nerozběhla.

15:15

Vzápětí ovšem Linda Nosková předvedla další nevynucenou chybu. K bekhendu se nastavila dobře, přesto balónek napálila do velkého autu.

15:30

Tenistka na příjmu je znovu o krok napřed. Turnajová osmička vyzkoušela bekhend po levé lajně, úspěšnému provedení se do cesty postavila síť.

30:30

Vyšší forhend Lindu Noskovou viditelně rozhodil. Sama byla nucena hrát z bekhendové strany, přičemž rozvlnila síť.

40:30

Mečbol! Sedmnáctiletá rodačka z Bystřičky nechtěla dlouhou výměnu, takže bekhendem zariskovala a balónek umístila jen do deblového koridoru.

6:3 Marie Bouzková získává gem, set a zápas.

Je konec! Marie Bouzková proměnila první příležitost k ukončení střetnutí, její mladší krajanka utkání ukončila nevynucenou bekhendovou chybou do sítě.

Marie Bouzková potvrdila roli favoritky a mladší krajanku Lindu Noskovou porazila po setech 7:6 a 6:3

Turnajová osmička si v úvodním dějství vypracovala vedení 5:3, ale přišla o něj a o osudu set nakonec rozhodovala až zkrácená hra, kterou pro sebe favoritka získala výsledkem 7:4. Druhý set začala lépe Linda Nosková, jež rychle získala náskok 3:1, ale pak jako kdyby talentované Češce došly síly a byla to Marie Bouzková, která získala zbylých pět gemů a po prvním proměněném mečbolu se mohla radovat z postupu do finále.

Ve finále se Marie Bouzková utká s vítězkou zápasu Anastasija Potapovová - Čchiang Wang.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 7 - 3

Dvojchyby: 1 - 4

Úspěšnost 1. podání: 68 % - 65 %

Body po 1. podání: 68 % - 67 %

Body po 2. podání: 58 % - 42 %

Ubráněné brejkboly: 5/7 - 5/8

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy