WTA pojmenovala trofej pro světovou jedničku po Evertové. Podruhé ji získá Halepová

ČTK ČTK
27. 10. 2018 12:47
Trofej pro hráčku, která bude na konci roku světovou jedničkou, bude pojmenována po legendě Chris Evertové.
Chris Evertová je osmnáctinásobnou grandslamovou vítězkou.
Chris Evertová je osmnáctinásobnou grandslamovou vítězkou. | Foto: Reuters

Singapur - Ženská tenisová asociace (WTA) pojmenovala trofej pro hráčku, která bude na konci roku světovou jedničkou, po legendě Chris Evertové. Držitelkou trofeje je druhý rok po sobě Rumunka Simona Halepová, jež se udržela na prvním místě žebříčku navzdory tomu, že nemohla kvůli zranění startovat na Turnaji mistryň v Singapuru.

Nyní třiašedesátiletá Američanka Evertová byla první světovou jedničkou po zavedení žebříčku v roce 1975. Osmnáctinásobná grandslamová vítězka zakončila rok na nejvyšší pozici celkem pětkrát, rekordmankou je s osmi sezonami Němka Steffi Grafová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy