WTA Hua Hin • 1. kolo • 11:25

Linda Fruhvirtová - Bethanie Matteková-Sandsová

Konec zápasu
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová
2
6
6
Bethanie Matteková-Sandsová
Bethanie Matteková-Sandsová
0
3
1

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola tenisového turnaje v thajském Chua Chinu mezi Lindou Fruhvirtovou a Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA.

Linda Fruhvirtová je další z velkého množství českých tenisových talentů. V sedmnácti letech už sídlí na 51. místě žebříčku WTA a míří ještě výš. Sezónu odstartovala turnajem v Aucklandu, kde po třísetové bitvě prohrála s Britkou Raducanuovou. Výborné výkony poté předváděla na Australian Open, přes domácí hráčky Fourlisovou s Birrellovou a krajanku Vondroušovou došla až do osmifinále, v němž prohrála ve třech setech s Vekićovou.

Bethanie Matteková-Sandsová je tenistkou, která se v sedmatřiceti letech soustředí už hlavně na čtyřhru. Ve dvouhře dokonce nemá žebříčkové postavení a poslední turnaj v singlu sehrála v listopadu na chilské antuce v Colině, kde proti Kovinićové uhrála pouhé tři gemy. Letos zatím hrála jenom čtyřhru s parťačkou Leylah Fernandezovou. V Aucklandu došly do finále, avšak na Australian Open vypadly hned v prvním kole. Ve smíšené čtyřhře po boku Paviće vypadla zkušená Američanka v osmifinále s pozdějšími vítězi Stefaniová/Matos.

Tenistky proti sobě sehrají první utkání.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Linda Fruhvirtová.

0:15

První fiftýn střetnutí patří americké veteránce, její soupeřka po podání nasměrovala forhend do území pro čtyřhru.

15:15

Bethanie Matteková-Sandsová se pokusila o vítězný forhendový return, úmyslu se ovšem postavila do cesty páska.

30:15

Kvalitní servis ven z dvorce Američanka zreturnovala do výrazného autu.

30:30

Premiérová dvojchyba střetnutí znamená srovnání stavu v gemu.

40:30

Po vysokém obranném forhendu Češky si americká hráčka oběhla úder na forhend, aby následně míček usměrnila do koridoru pro debl.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Úvodní hra zápasu je minulostí. Bethanie Matteková-Sandsová si připravila útok na síť skvěle, nalitý forhendový volej ovšem zahrála do zámezí.

0:15

Výborný start do druhého gemu v podání talentované Češky, jež si věděla rady s bekhendovým returnem, načež soupeřka ze stejné strany přestřelila.

0:30

Po kratším returnu Linda Fruhvirtová správně odhadla, kam bude sokyně útočit a křižným forhendem z pravé strany ji s přehledem prohodila.

0:40

Tři brejkboly! Bethanie Matteková-Sandsová si podáním ven z kurtu otevřela pravou polovinu, leč balónek odpálila za zadní čáru.

15:40

Čistá hra se nekoná. Sedmnáctiletá rodačka z Prahy vyzkoušela zkrácení hry, dobrému úmyslu se postavila do cesty páska.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Druhý brejkbol proměněn! Linda Fruhvirtová bez servítek potrestala hodně krátký slajz protihráčky, forhend bezpečně umístila na zcela volnou levou polovinu.

0:15

Třetí gem otevírá česká hráčka svou druhou dvojchybou.

0:30

Ale ano, i Američanka umí zaútočit. Nejprve vyprodukovala parádní return kros do pravého růžku, tamtéž poslala forhend. Soupeřka druhý obranný úder nezvládla přehodit přes síť.

15:30

Brejkboly zatím nepřicházejí. S returnem si ještě Američanka poradila, za následným bekhendem po levé čáře už se jenom ohlédla.

30:30

Eso na téčko.

40:30

Další servis na střed kurtu, na nějž Bethanie Matteková-Sandsová sice dosáhla, avšak returnovala až za základní čáru.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Americká tenistka si returnem připravila dobrou pozici pro vítězný forhend, jenže místo winneru přišla nevynucená chyba. Linda Fruhvirtová úspěšně potvrdila brejk.

15:0

Na esa máme vyrovnáno, své první zaznamenala i Bethanie Matteková-Sandsová.

30:0

Forhendový return doputoval do deblového koridoru.

40:0

Druhý přímý bod v řadě a tři brejkboly pro sedmatřicetiletou Američanku.

40:15

Ani teď neuvidíme gem získaný čistou hrou. Linda Fruhvirtová rozběhala soupeřku a přiměla ji k nevynucené chybě z bekhendu.

3:1 Bethanie Matteková-Sandsová získává gem.

Je sníženo. Bethanie Matteková-Sandsová tentokráte byla tou, jež určovala tempo výměny, uzavřela ji vítězným bekhendem do levého rohu.

0:15

Výborná práce rodačky z Minnesoty na síti. Poradila si s úderem na tělo a stopvolej zahrála těsně za síť mimo dosah sokyně.

15:15

Bleskové srovnání. Linda Fruhvirtová si počkala na kratší return, přistoupila k míčku a forhend napálila do odkrytého levého růžku.

15:30

Do poslední chvíle Bethanie Matteková-Sandsová utajovala kraťas, který provedla fantasticky. Češka i přes velkou snahu balónek nedoběhla.

15:40

Tak pozor, zkušená Američanka disponuje dvěma brejkboly! Dokonale se srovnala na forhend a dělovka po pravé čáře neměla jedinou chybičku.

3:2 Bethanie Matteková-Sandsová získává gem.

Výhoda brejku je minulostí. Linda Fruhvirtová byla ve výměně tou aktivnější tenistkou, ale ona byla tou hráčkou, která ji uzavřela forhendem pod pásku.

0:15

Bethanie Matteková-Sandsová zapisuje svou premiérovou dvojchybu.

0:30

Linda Fruhvirtová se hecuje, brejkboly jsou blízko! Američanka musela couvat proti delšímu returnu a bekhend odpálila mimo vymezený prostor.

15:30

Na síti je Bethanie Matteková-Sandsová hodně silná. Útok si opět načasovala ideálně a forhendový volej snadno proměnila ve winner.

30:30

Opět Američanka na síti a i v tomto případě si připsala fiftýn. Fruhvirtová sice dosáhla na forhendový volej, ale míček odehrála pouze do autu.

30:40

Jeden brejkbol přeci jen přichází. Sedmatřicetiletá rodačka z Rochesteru byla pod tlakem, proto hrála slajzy, ten poslední zastavila síť.

4:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Bethanie Matteková-Sandsová nedokázala potvrdit brejk a prohrává 2:4! Zkrácení hry se jí nepovedla, soupeřka míček s přehledem doběhla a křižným forhendem ji prohodila.

0:15

S kvalitním returnem si mladá Češka neporadila, bekhendem zamířila do výrazného autu.

0:30

Po agresivním returnu hrála Fruhvirtová kratší bekhend, načež se jenom podívala za nechytatelným forhendem sokyně do levého růžku.

0:40

Po kratším returnu byla česká tenistka nucena naběhnout k síti. Lob Bethanie Mattekové-Sandsové ohlásil čárový jako aut, ale jestřábí oko ukázalo, že míček lízl lajnu. Tři brejkboly!

15:40

Eso na téčko.

4:3 Bethanie Matteková-Sandsová získává gem.

Podání zatím není příliš silnou zbraní ani jedné tenistky. Sedmatřicetiletá Američanka se dostala do tlaku, na forhend do levého rohu odpověděla Fruhvirtová vysokým, ale hlavně příliš dlouhým forhendem.

0:15

Přestože Bethanie Matteková-Sandsová dostala balónek do rakety, tak místo volné pravé poloviny pouze rozvlnila síť.

15:15

Přímý bod po servisu na téčko.

15:30

Skvělá defenziva české tenistky! Nejprve si poradila s bekhendem protihráčky s vysokým odskokem, poté i s volejem a zahrála parádní lob, následně Američanka od základní čáry chybovala pod tlakem z forhendu.

15:40

Rychlé nohy hlavním důvodem, proč Češka disponuje dvěma brejkboly! Doběhla kraťas včas, míček navíc poslala za tělo sokyně, ta v záklonu chybovala.

5:3 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová jde podávat na vítězství v prvním setu! Křižný bekhendový return zvládla na jedničku, následně pustila forhend Mattekové-Sandsové do zámezí.

15:0

Důležitý gem Češka načíná přímým bodem po servisu na téčko.

30:0

Ani s následujícím returnem si Američanka neporadila.

40:0

Tři setboly! Sedmnáctiletá rodačka z Prahy si počkala na odskok po returnu a forhendem našla místo v pravém růžku.

40:15

Při prvním setbolu přichází dvojchyba.

6:3 Linda Fruhvirtová získává gem a set.

První sada je minulostí! Bethanie Matteková-Sandsová vyprodukovala kvalitní return k základní čáře, jenže vzápětí útočným bekhendem zasáhla jenom deblový koridor.

Začíná druhý set.

15:0

Bethanie Matteková-Sandsová vstupuje do druhé sady přímým bodem.

15:15

Perfektně provedený útok české tenistky. Sokyni rozběhala ze strany na stranu, aby ve finále poslala mimo její dosah bekhend po levé lajně.

15:30

Kratší agresivní return kros nadělal Američance velké problémy, vyprodukovala hodně krátký bekhend. Následně už nedokázala přesně odpovědět na ostrý forhend Češky k základní lajně.

30:30

To je škoda. Linda Fruhvirtová viděla odkrytou levou polovinu, ale místo volného prostoru míček posadila za zadní čáru.

30:40

Brejkbol. Opět zafungovala volba kratšího úderu, překvapená americká veteránka odpověděla nepřesným zkrácením hry.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Lepší start do druhé sady si Linda Fruhvirtová nemohla přát! Doběhla kraťas a odpověděla kvalitním bekhendem, následně bekhendovým volejem napálila balónek do protipohybu konkurentky.

15:0

Cestu za potvrzením brejku Češka zahajuje přímým bodem.

30:0

Na servis ven z kurtu Bethanie Matteková-Sandsová reagovala kratším returnem. Pak musela sprintem běžet na opačnou stranu, odkud forhendem minula vymezený prostor.

40:0

Eso na téčko.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou. Americká tenistka si neporadila s podáním soupeřky na téčko, returnovala za základní čáru.

0:15

Bethanie Matteková-Sandsová není v dobrém rozpoložení, třetí hru otevřela dvojchybou.

0:30

Blíží se další brejk? Česká hráčka vytrvale útočila do forhendu výrazně zkušenější tenistky, jež na poslední úder z druhé strany nedosáhla.

0:40

Bethanie Matteková-Sandsová vrátila ostrý return, následně i dělový forhend Fruhvirtové. Jenže přišel další a ten již vrátila za základní čáru, čelí tedy dalším třem brejkbolům.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Už popáté si zkušená Američanka prohrála gem na servisu. Balónek po returnu talentované sokyně dostala na tělo, slajzem nepřehodila síť.

15:0

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy hraje s velkým klidem. Nenechala se rozhodit slajzy protihráčky, aby nakonec vyslala vítězný bekhend po levé lajně.

30:0

Eso po dělovce ven z dvorce.

30:15

Dvojchyba by za daného stavu snad nemusela příliš mrzet.

40:15

Americká tenistka si připravila útok na jedničku, jenže selhala v klíčový okamžik, jasnou smeč odehrála poměrně výrazně pod pásku.

40:30

První gembol je pryč. Bethanie Matteková-Sandsová tentokráte dotáhla tlak až do úspěšného konce, když si počkala na pohyb konkurentky a forhend umístila na druhou stranu.

4:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Druhého podání na jistotu chtěla tenistka ze zámoří využít k získání tlaku hned z returnu, jenže balónek poslala jenom do sítě.

15:0

Varianta servis - síť byla úspěšná, Linda Fruhvirtová se ani nepokoušela bekhendový volej doběhnout.

15:15

Pražská rodačka si počíhala na pomalý druhý servis z druhé strany a vykouzlila  vítězný bekhendový return po levé lajně.

15:30

Na poslední chvíli česká hráčka zpozorovala, že se Bethanie Matteková-Sandsová chystá k síti a ještě stihla adresovat na její stranu nechytatelný křižný prohoz hned z returnu.

30:30

Servírující hráčka si podáním otevřela levou stranu, kam neomylně adresovala úder z bekhendové strany.

30:40

Kratší křižný return z bekhendu měl oči! Míček spadl přesně na lajnu, Američanka nevěřícně zakroutila hlavou. Brejkbol.

40:40

Poprvé v utkání uvidíme shodu. Mladá česká tenistka se vydala k síti, kde odvrátila pokus o lob, posléze nedosáhla na křižný prohoz.

A:40

Bethanie Matteková-Sandsová určitě nechce inkasovat kanára. Výborně protihráčku rozběhala, načež proměnila ve vítězný balón forhendový kros zprava.

40:40

Bekhendový return měl výborné parametry. Američanka musela zacouvat, sama z bekhendu poslala míček do území pro čtyřhru.

40:A

Výhoda putuje na českou stranu. Bethanie Matteková-Sandsová zariskovala a forhend hrála brzy po odskoku, balónek se zastavila na pásce.

5:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Zkušené Američance vážně hrozí inkasování kanáru! Po podání se vydala na síť, jenže servis nebyl dostatečně razantní, proto Linda Fruhvirtová poměrně snadno prohodila sokyni bekhendem po levé lajně.

0:15

Šestý gem začíná lépe Američanka. Returnovala na tělo sokyně, jež v pokleku namířila forhend do sítě.

0:30

Další fiftýn míří na konto rodačky z Rochesteru. Česká hráčka si otevřela levou polovinu, ale bekhendem přetáhla míček za základní čáru.

0:40

Sedmnáctiletá Češka čelí třem brejkbolům. Za skvěle provedeným forhendovým returnem z druhé strany se jen ohlédla.

5:1 Bethanie Matteková-Sandsová získává gem.

Kanára neuvidíme, Bethanie Matteková-Sandsová brejkuje čistou hrou. Fruhvirtová musí na tento nepovedený gem, který zakončila bekhendovou chybou, rychle zapomenout.

15:0

Přímý bod po podání na téčko.

15:15

Pomalé druhé podání Linda Fruhvirtová přetavila ve vítězný forhendový return po čáře.

15:30

Už jenom dva fiftýny! Přestřelce od základní čáry dominovala Češka, její protihráčka zaváhala z bekhendu.

15:40

Dva mečboly. Sedmatřicetiletá rodačka z Rochesteru se znovu nechala zahnat do defenzivy, závěrečný bekhend rozvlnil síť.

6:1 Linda Fruhvirtová získává gem, set a zápas.

Je konec! Linda Fruhvirtová proměnila hned první mečbol s velkou grácií, a sice vítězným bekhendovým returnem do pravého rohu.

Linda Fruhvirtová potvrdila roli velké favoritky, výrazně zkušenější Bethanii Mattekovou-Sandsovou vyřadila po setech 6:3 a 6:1.

Sedmnáctiletá Češka bleskově odskočila do vedení 3:0, načež si tenistky prohrály servis čtyřikrát v řadě, za stavu 5:3 pražská rodačka úspěšně dopodávala sadu do konce. Druhé dějství bylo ještě jednoznačnější. Linda Fruhvirtová podávala na postup kanárem, ale nedovršila jej. Jedním z mála nepříjemných momentů se ovšem nenechala rozhodit, hned v další hře na příjmu vybojovala dva mečboly a proměnila hned ten první.

V osmifinále se Linda Fruhvirtová utká se slovinskou tenistkou Tamarou Zidanšekovou.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 4 - 1

Dvojchyby: 4 - 2

Úspěšnost 1. podání: 61 % - 59 %

Body po 1. podání: 60 % - 41 %

Body po 2. podání: 44 % - 21 %

Ubráněné brejkboly: 1/4 - 2/9

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy