WTA French Open • Čtvrtfinále • 11:10

Karolína Muchová - Anastasija Pavljučenkovová

Konec zápasu
Karolína Muchová
Karolína Muchová
2
7
6
Anastasija Pavljučenkovová
Anastasija Pavljučenkovová
0
5
2

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu ze čtvrtfinálového utkání ženského tenisového French Open mezi Karolínou Muchovou a Anastasijí Pavljučenkovovou z Ruska. Zápas začíná v úterý 6. června v 11:10.

Karolína Muchová prožívá solidní sezónu. Aktuálně 43. nejlepší hráčka světa se prokousala na prestižních turnajích v Dubaji a Indian Wells až do čtvrtfinále. V prvním případě kvůli zranění vzdala bez boje Američance Pegulaové, na tvrdém povrchu v USA ve třech setech padla s Rybakinovou s Kazachstánu. Doposud poslední turnaj odehrála olomoucká rodačka na antuce v Madridu, po vítězství nad Estonkou Kontaveitovou nestačila ve druhém kole na Rumunku Beguovou.

Čtvrtfinálové fáze dosáhla olomoucká rodačka i na French Open, kde hned na úvod vyřadila světovou osmičku Sakkariovou, potom si ve třech setech poradila s Podoroskou a na Begovou s Avanesjanovou jí stačily sety dva. Češka si na antukovém grandslamu vylepšila kariérní maximum, ale určitě se nechystá ještě končit.

Karolína Muchová

Česko

WTA: 52.

Věk: 26 let (21. 8. 1996)

Držení rakety: pravačka

Výška: 180 cm

Karolína Muchová, osmifinále French Open 2023
Karolína Muchová, osmifinále French Open 2023 | Foto: Reuters

Anastasija Pavljučenkovová se v žebříčku nachází až ve čtvrté světové stovce, každopádně výkonnostně je samozřejmě úplně někde jinde, nicméně Rusku na dlouhou dobu vyřadilo ze hry zranění, takže se postupně propadla tak nízko. Letos ruská tenistka objíždí turnaje poměrně zodpovědně, přičemž nejdále došla ve Štrasburku a v kvalitativně slaběji obsazeném turnaji v Croissy-Beaubourg do čtvrtfinále.

Jednatřicetiletá hráčka na francouzské antuce umí, dva roky zpět se zde prokousala do finále. Letos zatím pokořila Lindu Fruhvirtovou, krajanky Samsonovovou s Potapovovou a Belgičanku Mertensovou, přičemž pouze Češku zdolala ve dvou sadách.

Anastasija Pavljučenkovová

Rusko

WTA: 333.

Věk: 31 let (3. 7. 1991)

Držení rakety: pravačka

Výška: 176 cm

Anastasia Pavljučenkovová ve finále French Open s Barborou Krejčíkovou
Anastasia Pavljučenkovová ve finále French Open s Barborou Krejčíkovou | Foto: Reuters

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Anastasija Pavljučenkovová.

Zápas začal.

0:15

První bod míří na konto české tenistky. Karolína Muchová uspěla returnem na tělo, Rusa posléze přestřelila.

0:30

Anastasija Pavljučenkovová útočila forhendy zleva doprava, ale přesnou ruku až do závěru neudržela, závěrečný úder umístila za základní čáru.

15:30

Nyní přitlačila šestadvacetiletá rodačka z Olomouce, leč bodu se nedočkala, protože útočný bekhend o kousek přetáhla.

15:40

Slabší druhý servis potrestán vítězným forhendovým returnem po levé lajně. Dva brejkboly hned na úvod!

1:0 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová získá v prvním gemu brejk! Získala tlak na svou stranu, aby nakonec přiměla sokyni k bekhendové chybě do sítě.

15:0

Kvalitním returnem Anastasija Pavljučenkovová získala tlak na svou stranu, jenže hned vzápětí umístila bekhend o kousek vedle levé čáry.

30:0

Přímý bod po podání ven z dvorce.

40:0

Druhý přímý bod v řadě, vypadá to na poklidné potvrzení brejku.

2:0 Karolína Muchová získává gem.

Skvěle! Karolína Muchová byla pod tlakem, ovšem skvělým lobem sokyni donutila od sítě zacouvat dozadu, načež zkrátila hru a Ruska na dlouhou ruku trefila jenom síť. Brejk potvrzen.

15:0

S vyšším bekhendem ruské tenistky si Češka nevěděla rady, sama zahrála vysoký forhend až za zadní lajnu.

30:0

S kvalitním servisem si Karolína Muchová ještě poradila, po forhendu Rusky sama rovněž forhendem jenom rozvlnila síť.

40:0

Pod velkým úhlem a za nepříznivého stavu olomoucká rodačka věděla, že může zkusit pod velkým úhlem útok na vítězný forhend, míček skončil v těsném autu.

2:1 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Je sníženo. Anastasija Pavljučenkovová ihned po podání sáhla ke zkrácení hry, česká hráčka se zastavila zhruba v půli cesty.

15:0

Přímý bod po chytrém podání na tělo.

30:0

Takhle by to šlo. Karolína Muchová rozdávala forhendy ze strany na stranu, za tím posledním doprava se soupeřka jenom podívala.

40:0

Češka si nepřipravila ideálně náběh na síť, ale zvládla vybrat lob a od základní čáry dominovala, Ruska napálila forhend do sítě.

3:1 Karolína Muchová získává gem.

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce po kvalitním prvním podání vyrazila na síť, kde zahrála forhendový volej přímo do soupeřky, aby následně o poznání těžší bekhendový volej hraný dost pod sítí umístila nechytatelně právě kousek za pásku.

0:15

Anastasija Pavljučenkovová si dobrým servisem připravila půdu pro ukončení výměny, které se konalo, ale v její neprospěch, protože forhend dopadl do zámezí.

15:15

Tentokráte si Ruska vedla o poznání lépe. Forhend napálila těsně k levé čáře, Češka na dlouhou ruku vracela balónek pod pásku.

15:30

Správně jednatřicetiletá rodačka ze Samary v tlaku naběhla k síti, kde však dostala těžký míček pod nohy, forhendový volej se do vymezeného prostoru nevešel.

15:40

Dva brejkboly! Česká tenistka sáhla ke zkrácení hry, načež si poradila s kontrakraťasem, sokyni zahrála za tělo a pak jen s potěšením sledovala, jak míček padá do autu.

30:40

Forhendový return doplachtil za zadní čáru.

40:40

Druhý přímý bod v řadě, nyní si Češka neporadila s podáním na téčko.

40:A

Tak že by do třetice? Bekhendový return dopadl přesně na lajnu, Ruska hrála forhendem pod tělem do sítě.

40:40

To je škoda. Karolína Muchová správně uhodla, kam sokyně bude útočit forhendovým volejem, ovšem úder byl dostatečně prudký a Češka míček trefila rámem.

A:40

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:40

Pátý gem pokračuje. Karolína Muchová zariskovala na returnu a dokonale trefila levou lajnu, od níž se zaprášilo.

40:A

A druhý vítězný return v řadě, znovu z forhendu po lajně, teď po té pravé! Čtvrtý brejkbol.

40:40

Anastasija Pavljučenkovová si na shodu pomáhá přímým bodem.

40:A

Paráda. Karolína Muchová pod tlakem fantasticky zahrála bekhendový čop na odkrytou pravou stranu. Ruska balónek doběhla, ale jenom nahrála soupeřce na vítězný forhendový volej. Další možnost k brejku.

40:40

Ale ani teď to nevyšlo. Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce chtěla přejít z defenzivy do ofenzivy, bohužel forhend napálila do sítě.

A:40

Výhoda putuje na konto české tenistky, kterou rozhodil bekhend Rusky k základní čáře, sama z bekhendu hrála pod vlastní nohy.

40:40

Dlouhý gem pokračuje. Returnem Češka získala tlak na svou stranu, aby následně vypálila vítěznou forhendovou dělovku do pravého rohu.

A:40

Gembol. Anastasija Pavljučenkovová odhadla správný okamžik k náběhu na síť, poradila si i s míčkem pod nohy, vyprodukovala vítězný forhendový half volej.

40:40

Už je jisté, že hem bude trvat přes deset minut. Karolína Muchová vystartovala k síti, kde sebevědomě umístila bekhendový volej do levého růžku.

A:40

Po podání ven z dvorce vystřelila Anastasija Pavljučenkovová forhend na opačnou stranu, Češka na dlouhou ruku odpálila balónek za zadní čáru.

3:2 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Ruská tenistka se zaradovala, protože dlouhý gem na servisu nakonec urvala pro sebe. Vyplatilo se jí bekhendem vytrval útočit doprava, soupeřka na závěr poslala míček do sítě.

0:15

Za křižným bekhendovým returnem se Karolína Muchová jenom smutně podívala.

15:15

Po kratším returnu Češka vyrazila k síti, kde zahrála bekhend na levou stranu, následně bekhendovým volejem celou výměnu ukončila.

30:15

S vysokým returnem si šestadvacetiletá rodačka z Olomouce poradila dokonale, vítězný forhend umístila k pravé čáře.

30:30

V těžké pozici Ruska vypálila v plném běhu dělový forhend po pravé lajně, překvapená konkurentka odpověděla úderem za základní čáru.

40:30

Anastasija Pavljučenkovová hrála o brejkbol, ale nedočkala se jej, protože vyprodukovala nevynucenou chybu z bekhendu.

40:40

Také při podání Karolíny Muchová uvidíme shodu, neboť si neporadila s returnem na tělo a forhend odehrála do zámezí.

40:A

Nyní už se jednatřicetiletá rodačka ze Samary premiérového brejkbolu dočkala! V tlaku udržela přesnou ruku, ve finále vyslala forhend na volnou levou polovinu.

3:3 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Máme srovnáno! Anastasija Pavljučenkovová správně očekávala podání ven z kurtu, bekhendový return proměnila ve vítězný balón po levé lajně.

15:0

Forhendový return zastavila páska.

15:15

S bekhendovým returnem na tělo si Anastasija Pavljučenkovová neporadila, sama z bekhendu odpálila balónek za vymezený prostor.

30:15

Přímý bod po podání ven z kurtu.

40:15

Karolína Muchová viděla odkrytý levý růžek, jenže bekhendový útok uspěchala a míček umístila do sítě.

3:4 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Ruska potvrzuje brejk a poprvé v zápase strhává vedení na svou stranu. Sokyni překvapila náběhem k síti, pokus o bekhendový prohoz zastavila páska.

0:15

Proti agresivnímu returnu hrála Karolína Muchová balónek těsně za pásku, odkud Anastasija Pavljučenkovová vyprodukovala nechytatelný kraťas.

15:15

Jednatřicetiletá rodačka ze Samary útočila na vítězný return, balón dopadl těsně vedle levé lajny.

30:15

Přímý bod po podání na téčko.

40:15

Podáním ven z kurtu si Karolína Muchová otevřela levou stranu, kam poslala bekhend. Ruska s vypětím všech sil míček dostihla, ale míček usměrnila do autu.

4:4 Karolína Muchová získává gem.

Důležitý gem pro českou tenistku. Zaregistrovala náběh sokyni k síti a zdánlivě ledabylým křižným bekhendem zleva dokonale Anastasiji Pavljučenkovovou prohodila.

15:0

Po kvalitním podání ruská hráčka vypálila dělový forhend po pravé lajně, Češka odpověděla bekhendem za zadní lajnu.

30:0

Podání ven z dvorce Anastasija Pavljučenkovová doplnila o forhend na druhou stranu, Češka byla bez šance.

30:15

Premiérovou dvojchybu zápasu zaznamenává Ruska.

30:30

S bekhendovým returnem na tělo si Anastasija Pavljučenkovová neporadila, bekhend odpálila do středu sítě. Šance na brejkbol.

30:40

A brejkbol přichází, neboť bekhendový return kros spadl přesně do levého růžku, ruská hráčka byla bez šance na jakoukoliv reakci.

5:4 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová půjde po krátké přestávce podávat na vítězství v setu! Její bekhendový return přizvedla páska, což Anastasiji Pavljučenkovovou rozhodilo natolik, že forhendem minula vymezený prostor.

0:15

Ale rodačka ze Samary se určitě nebude chtít spokojit s porážkou v první sadě, na úvod desáté hry vypálila vítězný return po lajně.

0:30

Forhendový útok Rusky nebyl úplně jistý, jenže Češka vzápětí ve snaze o útočný forhend poslala míček vedle pravé lajny.

0:40

Tři brejkboly. Karolína Muchová nechala sokyni útočit z forhendu, a to byla chyba, proti závěrečné ráně kros do levého růžku byla bezmocná.

15:40

První hrozba srovnání stavu odvrácena. Křižný forhend z levé strany vyšel dokonale, Ruska v těžké pozici bekhendem trefila síť.

5:5 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Úvodní dějství pokračuje! Jednatřicetiletá rodačka ze Samary pálila protihráčce do bekhendu, na závěr Češka nedokázala míček přehodit přes síť.

15:0

Karolína Muchová chtěla delším forhendem přejít do útoku, jenže míček byl až příliš dlouhý, dopadl za základní čáru.

15:15

Teď chtěla ruská tenistka až příliš. Viděla volnější levou lajnu, ale pod nelehkým úhlem umístila bekhend pouze do zámezí.

15:30

Navzdory ne příliš povedenému returnu Anastasija Pavljučenkovová neudržela nervy na uzdě a uspěchaným forhendem přestřelila vymezený prostor.

15:40

Šestadvacetiletá olomoucká rodačka disponuje dvěma brejkboly. Uspěla delším bekhendem, po němž sokyně ze stejné strany rozvlnila síť.

6:5 Karolína Muchová získává gem.

Proti brejkbolu Anastasija Pavljučenkovová trefila dvojchybu, což znamená, že bude podruhé odvracet konec setu na příjmu.

15:0

Varianta servis - síť byla úspěšná. Česká tenistka u sítě zahrála forhend doprava, protihráčka bekhendem trefila pouze síť.

30:0

Výborně. Karolína Muchová vydržela v tlaku až do závěru výměny, v němž vyslala křižný forhend zprava, Ruska zasáhla balónek rámem.

30:15

S delším returnem olomoucká rodačka nepočítala, musela hrát forhend v záklonu a míček odpálila až za základní lajnu.

40:15

Dva setboly! Češka byla pod tlakem, ovšem zachovala chladnou hlavu a ve finále vypálila v plném běhu dokonalý forhend po pravé lajně, za nímž se protihráčka natahovala marně.

7:5 Karolína Muchová získává gem a set.

První set putuje na konto Karolíny Muchové! Anastasija Pavljučenkovová si neporadila s kvalitním podáním na tělo, bekhendem returnovala do výrazného autu.

Začíná druhý set.

15:0

Úvodní fiftýn druhé sady patří servírující Anastasijí Pavljučenkovové, jež využila faktu, že se soupeřka v tlaku ustřelila forhendem.

15:15

Vzápětí Ruska trefuje svou třetí dvojchybu.

15:30

Kvalitním podáním si jednatřicetiletá rodačka ze Samary připravila dobrou pozici pro útok, ale následně přestřelila z forhendu.

15:40

Češka disponuje dvěma brejkboly! U kratšího voleje byla včas a dominovala i minisouboji u sítě, konkurentka chybovala volejem z forhendu.

1:0 Karolína Muchová získává gem.

Skvělý start do druhého setu! Po bekhendu po levé lajně vyrazila Karolína Muchová k síti, kde zvládla forhendový volej, následný Rusčin lob zamířil za zadní čáru.

0:15

Za forhendovým returnem po pravé čáře se česká tenistka jenom podívala.

15:15

Češka si protihráčku dokonale rozběhala, nicméně třešnička na dortu přišla až na závěr, kdy z pravé strany vykouzlila parádní kratší forhend kros, navíc do protipohybu Rusky.

30:15

Anastasija Pavljučenkovová určitě cítí, že se jí dnes nedaří tak, jak by si sama přála, nyní se pořádně ustřelila z bekhendu.

40:15

U kraťasu byla ruská tenistka včas, ale prakticky nahrála soupeřce do rakety, ta vytáhla vítězný prohoz po pravé lajně.

2:0 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová potvrzuje brejk, k čemuž jí konkurentka výrazně pomohla, protože na síti zkazila nalitý forhendový volej.

0:15

S vysokým returnem si Anastasija Pavljučenkovová rozhodně neporadila dle představ, forhend napálila pod pásku.

15:15

Teď ovšem je třeba Rusku pochválit za dobrou defenzivu, kdy vyslala forhendový čop chytře po pravé lajně, Češka pak chybovala křižným bekhendem.

30:15

Přímý bod po podání na téčko.

40:15

Anastasija Pavljučenkovová útočila forhendy zleva doprava. Ve finále vyrazila k síti, kde agresivním forhendovým volejem donutila konkurentku chybovat.

40:30

Dvojchyba maže první gembol.

40:40

Uvidíme shodu. Anastasija Pavljučenkovová pozdě zareagovala na zkrácení hry z bekhendové strany, balónek hrála až po druhém dopadu míčku na zem.

A:40

Parádní kraťas i na druhé straně, rovněž z bekhendu. Karolína Muchová zůstala bezmocně stát na základní čáře.

2:1 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Anastasija Pavljučenkovová bojuje. Zvládla i další důležitý okamžik při gembolu, trefila vůbec první eso celého zápasu.

15:0

Přímý bod po podání na téčko.

30:0

Po kvalitním servisu ven z dvorce vyslala Karolína Muchová forhend do stejného prostoru, překvapená Ruska pokračovala v pohybu na střed.

30:15

Nepřipravené zkrácení hry Češky bylo po zásluze potrestáno. Ruska se forhendem dostala do tlaku, načež neomylně smečovala.

40:15

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce ukázala rychlé nohy, u kraťasu byla včas a soupeřce zahrála za tělo, ta byla bez šance na zdárnou odpověď.

40:30

Češka zapisuje svou první dvojchybu v rámci čtvrtfinále.

40:40

Anastasija Pavljučenkovová dostává skóre do shody. Proti opatrnému druhému servisu vypálila ostrý forhendový return na tělo Češky, která odpálila míček do autu.

A:40

Důležitý fiftýn. Karolína Muchová držela tlak už od podání, ve finále naběhla k síti a hravě proměnila forhendový volej ve winner.

3:1 Karolína Muchová získává gem.

Česká tenistka udržuje výhodu brejku. Podání zvolila ven z dvorce, Anastasija Pavljučenkovová křižným bekhendovým returnem minula vymezené území.

0:15

Proti delšímu returnu musela ruská hráčka mírně odstoupit, forhend potom poslala do koridoru pro debl.

0:30

Hodně nepovedené zkrácení hry v podání Anastasije Pavljučenkovové ihned po servisu a Češka je o další krůček blíže brejkbolům.

0:40

A ty jsou rovnou tři! Jednatřicetiletou rodačku ze Samary překvapil agresivní forhend protihráčky po pravé lajně, sama z bekhendu trefila síť.

15:40

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

4:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová si poradila s bekhendovým returnem a to stačilo, protože Anastasija Pavljučenkovová se vzápětí vyhodila forhendem. Češka má výhodu dvou brejků a je dva gemy od postupu do semifinále.

15:0

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

30:0

Ve vyrovnané výměně od základních čar rozhodla Karolína Muchová o svém úspěchu delším bekhendem na pravou stranu, Ruska taktéž z bekhendu trefila síť.

40:0

Bekhendový return doplachtil těsně za zadní lajnu.

5:1 Karolína Muchová získává gem.

Dělové podání ven z dvorce Anastasija Pavljučenkovová lehce tečovala jenom rámem rakety. Češku dělí čtyři fiftýny od postupu mezi nejlepší čtyři hráčky turnaje!

15:0

Po kratším servisu se Anastasija Pavljučenkovová vydala k síti, odkud vyprodukovala vítězný forhend do levého rohu.

30:0

Eso na téčko.

30:15

Ruska si mírně komplikuje situaci v sedmém gemu dvojchybou.

40:15

Forhendový return vyletěl o kousek za základní čáru.

5:2 Anastasija Pavljučenkovová získává gem.

Anastasija Pavljučenkovová ještě žije. Zvládla snížit při vlastním podání, po kratším returnu vypálila forhendový winner na pravou stranu a přesně na základní čáru. Přesto Ruska zůstává ve velmi těžké pozici, ztrácí tři gemy a je na pokraji vyřazení.

0:15

S delším returnem na tělo si Karolína Muchová neporadila, forhend trefila nečistě a míček doplachtil do autu.

15:15

Přímý bod po servisu na téčko.

30:15

Tak ještě dva body! Karolína Muchová potrestala kratší forhend sokyně, sama forhend napálila nechytatelně na pravou čáru.

30:30

Ale Ruska se nevzdává. Forhendovým returnem zasáhla pravý růžek, pak napálila míček na opačnou stranu a Češka minula vymezený prostor z forhendu.

30:40

Brejkbol. Return z forhendu spadl k základní čáře, Karolína Muchová hrála bekhendem v záklonu až za ni.

40:40

Výborně se Češka dostala z hluboké defenzivy a po bekhendovém čopu vyrazila k síti, překvapená soupeřka umístila prohoz pod pásku.

A:40

Mečbol! Krátkou bekhendovou přestřelku ovládla šestadvacetiletá rodačka z Olomouce, jež nechala úder protihráčky doletět do autu.

40:40

Pokračujeme. Karolínu Muchovou překvapil ostrý return na tělo, v podřepu odpálila bekhend do výrazného zámezí.

A:40

Na druhý mečbol jsme příliš dlouho nečekali. Česká tenistka vyprodukovala parádní bekhend po levé čáře, sokyně jenom slabě ztlumila míček před sebe.

6:2 Karolína Muchová získává gem, set a zápas.

Je konec, Karolína Muchová postupuje do semifinále! V poslední výměně střetnutí byla trpělivá a počkala na chybu soupeřky, která přišla z bekhendové strany, kdy balónek spadl vedle levé čáry.

Karolína Muchová si na Roland Garros zahraje semifinále! Ve čtvrtfinále porazila předloňskou finalistku Anastasiji Pavljučenkovovou po setech 7:5 a 6:1.

Klíčový byl první set. Češka hned na úvod získala brejk, o který v šestém gemu přišla, následně v desáté hře sadu nedopodávala, ale ve dvanácté již na druhý pokus uspěla. Ruskou hráčku ztráta úvodního dějství zlomila a ve druhém byla ve stínu soupeřky, proti níž uhrála pouhé dvě hry, v osmém gemu nedokázala na returnu odvrátit druhý mečbol.

V semifinále se Karolína Muchová utká s vítězkou zápasu Elina Svitolinová - Aryna Sabalenková.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 0 - 2

Dvojchyby: 1 - 5

Úspěšnost 1. podání: 57 % - 71 %

Body po 1. podání: 70 % - 52 %

Body po 2. podání: 64 % - 45 %

Ubráněné brejkboly: 2/4 - 6/11

Vítězné údery: 21 - 16

Nevynucené chyby: 15 - 29

Vyhrané míče na síti: 14/16 - 7/14

Karolína Muchová, čtvrtfinále French Open 2023
Karolína Muchová, čtvrtfinále French Open 2023 | Foto: Reuters

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy