WTA Dauhá • Osmifinále • 13:45

Barbora Krejčíková - Jelena Ostapenková

Konec
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
0
3
2
Jelena Ostapenková
Jelena Ostapenková
2
6
6

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmifinále ženského tenisového turnaje v Dauhá mezi Barborou Krejčíkovou a Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Zápas začíná ve středu 23. února v 13:45.

V pavouku prestižního ženského turnaje v hlavním městě Kataru zůstaly v singlu dvě Češky. Barbora Krejčíková změří síly s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska a Tereza Martincová později vyzve Tunisanku Ons Džabúrovou.

Krejčíková s Ostapenkovou se na centrální dvorec dostanou po skončení duelu mezi Paulou Badosaovou a CoCo Gauffovou. Španělka před chvilkou ztratila první set v poměru 2:6.

Světová trojka Barbora Krejčíková rozjela letošní sezonu, v níž bude navazovat na skvělé loňské úspěchy, dobře. Na turnaji v Sydney došla do finále, kde v dramatickém utkání podlehla Badosaové. Na Australian Open zvládla několik těžkých duelů, poradila si třeba s Azarenkovou a až ve čtvrtfinále nestačila na Keysovou.

Po prvním grandslamu si dala tenistka z Ivančic u Brna třítýdenní pauzu bez zápasů, načež se vydala na turnaj do Dubaje. Porazila Garciaovou, ale v osmifinále pak nestačila na Ukrajinku Jastremskou. Aktuální podnik v nedalekém Dauhá rozehrála znovu vítězně, Polku Magdu Linetteovou porazila bez potíží 6:1, 6:3.

Barbora Krejčíková na Australian Open 2022.
Barbora Krejčíková na Australian Open 2022. | Foto: Reuters

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA: 3.

Věk: 26 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravačka

Výška: 178 cm

Foto: Reuters

Po výhře v druhém kole v Dauhá (v prvním měla volný los) byla Krejčíková ve výborně náladě. "Minulý rok byl skvělý, ale už je minulostí. Mám před sebou další výzvy," prohlásila.

Jelena Ostapenková, o rok a půl mladší od Krejčíkové, se v posledních dnech rozjela do skvělé formy. Senzační vítězka French Open z roku 2017 hrála po Australian Open, kde vypadla v třetím kole právě s Krejčíkovou, na turnaji v Petrohradu a došla tam do semifinále. Na Blízkém východě pak její výsledky ještě vzrostly.

V Dubaji zdolala Ostapenková postupně čtyři další grandslamové vítězky. Keninovou, Šwiatekovou, Kvitovou (v zápase, který trval skoro tři hodiny a v němž Lotyška odvracela mečbol) a Halepovou. Ve finále přehrála Rusku Kuděrmětovovou a došla si pro pátý titul v kariéře. V Dauhá natáhla šňůru vítězství na sedm zápasů, porazila Dodinovou a Američanku Amandu Anisimovovou ve třech setech 6:3, 4:6, 6:4.

Jelena Ostapenková v třetím kole Australian Open 2022.
Jelena Ostapenková v třetím kole Australian Open 2022. | Foto: Reuters

Jelena Ostapenková

Lotyšsko

WTA: 13.

Věk: 24 let (8. 6. 1997)

Držení rakety: pravačka

Výška: 177 cm

Jelena Ostapenková.
Jelena Ostapenková. | Foto: Reuters

Německý tenista Alexander Zverev v Mexiku pořádně přestřelil.

CoCo Gauffová porazila Paulu Badosaovou hladce 6:2, 6:3 a za pár chvil už se na kurt dostanou Krejčíková s Ostapenkovou.

Češka má ve vzájemných zápasech s Lotyškou aktivní bilanci 2:1. Prohrála na antuce v Praze v roce 2015, vloni v Dubaji naopak zvítězila. Tuhý boj a obrat potom Krejčíková zvládla v třetím kole na letošním Australian Open, kde udolala Ostapenkovou 2:6, 6:4, 6:4.

Krejčíková vyhrála los a zvolila pro první gem příjem. Utkání po krátké rozehrávce za pár minut začne.

Hlavním rozhodčím zápasu je Thomas Sweeney z Austrálie.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Ostapenková otevřela duel razantním servisem a vytvořila si dobrou pozici k útoku. Bekhendem ale napálila míček mimo kurt.

0:30

Další přetažený bekhend přilétl tentokrát od základní čáry.

15:30

Prvním esem utkání ovšem čtyřiadvacetiletá Lotyška snižuje.

15:40

Výborně. Tvrdou přestřelku od základní čáry zvládla lépe Krejčíková a dočkala se forhendové chyby soupeřky. Češka má hned v prvním gemu dva brejkboly.

30:40

Ostapenková trefila první servis a výměnu potom rychle dohrála tvrdými a přesnými údery.

40:40

Ani při druhém brejkbolu nepustila Lotyška českou tenistku do hry. Return Krejčíkové byl příliš dlouhý.

A:40

Skvělé podání a následně vítězný úder do opačné strany kurtu. Ostapenková se od stavu 15:40 pořádně rozparádila.

0:1 Jelena Ostapenková získává gem.

Ostapenková proměňuje první gembol a po obratu v první hře vede. Krejčíková v závěru vyhodila do autu úder z forhendu.

15:0

Češka začíná přímým bodem z podání.

15:15

Hlavní rozhodčí opravil výrok čárového a měl pravdu, úder Ostapenková byl skutečně na čáře. Proto Lotyška srovnává skóre gemu.

30:15

Krejčíková si dobře rozpohybovala soupeřku a Ostapenková hrála z těžkého úhlu forhendem do zámezí.

40:15

Páska přizvedla úder Lotyšky a zpomalila hru. Krejčíková toho perfektním bekhendovým kraťasem beze zbytku využila.

1:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Srovnáno na gemy i esa. Krejčíková přidala na závěr první hry na podání nechytatelný servis a pohodlně srovnala.

15:0

Return české hráčky se nevešel do kurtu.

15:15

Napodruhé už to bylo mnohem lepší a Ostapenková se na základní čáře octla trochu pod tlakem. Její bekhend pak zamířil jen do koridoru pro debl.

30:15

Krejčíková poslala svůj bekhendový return do sítě.

30:30

Také v tomto gemu bude moct úřadující šampionka z French Open zabojovat o brejkbol. Ostapenková hrála od základní čáry do sítě.

40:30

Lotyška zatím nepřipouští komplikace dělovým servisem. Přímý bod.

1:2 Jelena Ostapenková získává gem.

K následujícímu returnu už se Krejčíková mohla lépe srovnat, nicméně o kousek přetáhla základní čáru soupeřky. Ostapenková drží servis.

15:0

Obě hráčky se v úvodu zápasu prezentují kvalitním servisem, který je pro tu druhou těžký na vrácení. Ostapenková hrála do autu.

15:15

Dlouhé výměny zatím k vidění nejsou. Krejčíková hned po returnu lotyšské tenistky pokazila forhendový úder.

15:30

Další zaváhání, tentokrát byl na vině bekhend, ke kterému se Krejčíková nedokázala v rychlosti správně postavit.

30:30

V jednu chvíli už na tom nebyla Češka dobře, ale obranný úder do rohu kurtu zvládla skvěle. Ostapenková se později vyhodila z útoku po lajně.

40:30

Tohle bylo také velmi těsné. Obranný úder Češky spadl snad na čáru, ten následující zase těsně přešel přes síť. Ostapenková pak chybovala.

40:40

Ostapenková je rozhodně útočnější hráčkou prvních minut a teď už obranu Krejčíkové zlomila. V závěru si na síti poradila s nepříjemným odskokem míčku a zakončila do otevřeného prostoru.

40:A

Opět se Krejčíková nedokázala vymanit zpod palby, navíc rozehrávala přes druhý servis. Lotyška má po vítězném voleji svůj prvním brejkbol.

40:40

Jestřábí oko Ostapenkové nepomohlo. Servis Krejčíkové se skutečně otřel o čáru a Lotyška poté returnovala mimo kurt.

A:40

Další dlouhý return Ostapenkové a Krejčíková má gembol.

40:40

Po dlouhém úderu od Češky čtvrtý gem ještě pokračuje.

A:40

Přímý bod z podání a další výhoda pro Krejčíkovou. Ostapenková se se svým returnem nevtěsnala do kurtu.

40:40

Vítězka turnaje v Dubaji z minulého týdne rozhodně tento gem ještě nebalí. Ostapenková si poradila s vysokým míčkem a z voleje udělala winner.

40:A

Perfektní return z forhendu mimo dosah Krejčíkové. Ostapenková má druhý brejkbol v tomto gemu i v zápase.

40:40

Ale opět jen kroutí hlavou, protože ji Krejčíková ani napodruhé v této situaci nepustila do hry. Znovu odvrátila brejkbol přímým bodem.

A:40

Ostapenkovou zastavila síť.

40:40

Skóre se teď během několika sekund přelévá ze strany na stranu. Ostapenková napálila po lajně vítězný bekhendový return a srovnává na shodu.

40:A

První dvojchyba Krejčíkové v zápase znamená brejkbol číslo tři.

40:40

Nekonečně dlouhý čtvrtý gem stále pokračuje. Vysoký míček z rakety Ostapenkové spadl těsně za síť, odkud Češka s přehledem zasmečovala.

40:A

Hlasitý řev Ostapenkové se nese areálem centrálního dvorce v Dauhá. Bekhendem po lajně rozhodla výměnu a zapisuje další vítězný úder. Čtvrtý brejkbol pro Lotyšku.

1:3 Jelena Ostapenková získává gem.

Čtvrtou šanci už Lotyška proměňuje, Krejčíková musela jít přes druhý servis a pak pokazila úder od základní čáry. Čtvrtý gem nabídl hned sedm shod, nakonec končí prvním brejkem.

0:15

Útok Ostapenkové byl až příliš dlouhý.

0:30

Krejčíková dostala svými chytrými údery soupeřku do nekomfortní situace. Ostapenková musela hrát úder po lajně v běhu a nevešla se s ním do kurtu.

0:40

Bekhendový winner z returnu umí zapsat i Krejčíková. Parádním kouskem se Češka dostává k rychlým třem brejkbolům na návrat do prvního setu.

2:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Zatímco ve čtvrté hře se obě tenistky přetahovaly dobrých deset minut, hned poté Ostapenková ztratila výhodu brejku bez zisku jediného míčku. Snaha o kraťas za stavu 0:40 byla marná.

0:15

Krejčíková si neporadila s míčkem s nízkým odskokem a od základní čáry ho poslala do sítě.

0:30

Není to dnes Barbora Krejčíková ze zápasu proti Linetteové, což je samozřejmě dáno i kvalitou soupeřku. Nicméně nevynucených chyb je zde i tak až moc.

15:30

Jednu další teď ovšem přidala i Ostapenková, která vyložila do svého útoku z forhendu příliš mnoho razance.

15:40

Druhá dvojchyba pro Krejčíkovou a dva brejkboly míří za Lotyškou.

2:4 Jelena Ostapenková získává gem.

Ostapenková je na returnu silná, přidává další winner. To Krejčíková se zatím hlavně na podání necítí ve své kůži a už podruhé o něj přichází.

15:0

Krejčíková přetáhla return.

15:15

Vzápětí se ale rovnou z prvního úderu trefuje mimo dosah Ostapenkové. Parádní forhend do rohu kurtu.

30:15

Nicméně Lotyška zatím výborně podává, což záhy potvrzuje přímým bodem. Hodně obranný return Krejčíkové neměl šanci na úspěch.

30:30

Krejčíková přitlačila jeden ze svých úderů hodně k základní čáře a trochu tím rozhodila soupeřku. Ta později hrála bekhendem jen do sítě.

30:40

Vida, první dvojchyba na straně Ostapenkové a trochu z čistého nebe teď pro Krejčíkovou přichází brejkbol. Šance na návrat do hry o první sadu.

40:40

Naneštěstí pro české fanoušky Krejčíková zkazila úder od základní čáry.

40:A

Totéž vidíme u Ostapenkové, která nedostala přes síť svůj úder ze základního postavení. Druhý brejkbol pro Češku.

40:40

Páska zastavila return Krejčíkové po druhém podání Lotyšky.

40:A

Ostapenková někdy až příliš riskuje, což byl přesně případ posledního míčku. Po returnu Krejčíkové hned myslela na winner do protějšího rohu, ale v těžké pozici hrála jen do sítě. Brejkbol číslo tři.

40:40

Ani ten ale Krejčíková nevyužívá. Ostapenková už celkem odvrátila pět ze šesti takových šancí.

A:40

Po dlouhém returnu Češky má Ostapenková naopak výhodu.

2:5 Jelena Ostapenková získává gem.

Ostapenková příkladně zabojovala v těžké situaci a je odměněna. Krejčíková na její křižný úder sotva dosáhla a sama se vyhodila do autu. Lotyška tak na druhý pokus potvrzuje brejk a vede už 5:2.

0:15

Krejčíková vstupuje do osmého gemu první sady svou třetí dvojchybou.

15:15

Vzápětí si Češka pomohla přímým bodem z podání.

15:30

S akurátní přesností a přitom razancí zahrála Ostapenková svůj return. Krejčíková v obranném pokleku nevrátila balonek na druhou stranu.

30:30

Vysoký return Ostapenkové dopadl mimo kurt.

40:30

Druhé eso v zápase vykouzlilo Krejčíkové úsměv na tváři. Trefila se na téčko a pokud uhraje tento gem, ještě může v prvním setu zabojovat.

3:5 Barbora Krejčíková získává gem.

Tak se také děje. Ostapenková nedokázala vrátit do hry podání Krejčíkové a Češka snižuje. Nicméně teď bude Lotyška podávat na zisk setu.

0:15

Prasátko po returnu pomohlo Krejčíkové k zisku fiftýnu.

15:15

Vítězným úderem Ostapenková rychle vyrovnává.

30:15

Nyní dělí Lotyšku od zisku prvního setu už jen dva míčky. Znovu hned po podání přitlačila na Krejčíkovou a slavila úspěch.

30:30

Balonek z rakety Ostapenkové skončil v síti.

40:30

Češka přepálila úder od základní čáry a nabízí Ostapenkové první setbol.

3:6 Jelena Ostapenková získává gem a set.

Nechytatelným forhendem do rohu kurtu ukončuje Ostapenková první sadu. Zaslouženě ji opanovala poměrem 6:3, a to za 42 minut.

15:0

Krejčíková zahajuje druhou sadu na podání. Ostapenková se sice dostala do výměny, ale na jejím konci pálila forhendem nepřesně.

30:0

Krejčíková se dokázala zmáčknout a zabojovat v skoro prohrané situaci. Vyplatilo se, Lotyška jí potom pomohla chybou z bekhendu.

15:30

Ostapenková se po dobrém returnu brzy natlačila k síti a dostala Češku pod tlak, z kterého už nebylo úniku.

30:30

Hezky rozjetý první gem druhé sady se Češce začíná komplikovat. Krejčíková udělala lacinou chybu při forhendu od základní čáry.

30:40

Nečistě trefený vysoký míček od Krejčíkové spadl sice přesně na lajnu, ale Ostapenková s ním neuvěřitelně zametla. Posadila balonek na protější čáru a má brejkbol.

40:40

Vzápětí Lotyška poslala míček do sítě.

A:40

Krejčíková se vymanila z brejkbolu soupeřky a sama teď může hru uzavřít. Forhendem se trefila přesně do protipohybu Ostapenkové.

40:40

Jenže záhy Krejčíková nedokázala vzdorovat tlaku soupeřky.

40:A

Už čtvrtá dvojchyba Češky v zápase přináší Ostapenkové druhý brejkbol.

0:1 Jelena Ostapenková získává gem.

Druhou šanci už Lotyška využívá a hned na startu druhé sady krade Češce podání. Krejčíková trochu zamrzla na základní čáře a na úder do protipohybu neměla šanci reagovat.

0:15

Krejčíková se povzbuzuje po vítězném křižném returnu.

15:15

Od základní čáry však hrála česká tenistka jen do sítě.

30:15

Ostapenková je v ráži a když se trefuje do kurtu, jen těžko se na její údery hledá odpověď. Z útoku do růžku je další winner.

30:30

Dobrý výkon ovšem Lotyška prokládá nepřesnostmi. Jako teď.

30:40

Ostapenková udělala úkrok stranou a už nedosáhla na bekhendový return české hráčky. Krejčíková se tak dostává k brejkbolu.

1:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Ostapenková měla gem dobře rozehraný, ale v závěru se o něj připravila dvojchybou. Krejčíková si tak rychle vzala ztracený servis zpátky.

0:15

Štěstíčko teď stálo při Ostapenkové. Její obranný úder přibrzdila páska a míček se překulil na stranu Češky.

15:15

Bekhendový return chtěla Ostapenková přetavit ve vítězný balon po čáře, ale nevešla se do kurtu.

30:15

Ani další bekhend po lajně Ostapenkové nevyšel, tentokrát uprostřed výměny. Její hra ranařky přináší mnoho winnerů, ale i nevynucených chyb.

40:15

Po přímém bodu z podání má Krejčíková dva gemboly.

2:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Vítězný úder do protipohybu Lotyšky na konec gemu. Také při výhře proti Ostapenkové na letošním Australian Open ztratila Krejčíková první sadu, ale pak dokázala zápas otočit.

15:0

Takhle by si to Ostapenková asi představovala co nejčastěji. Výborný servis ven z kurtu a poté přesný úder na protější lajnu. Nechytatelné.

30:0

Return Krejčíkové spadl těsně do zámezí.

40:0

Hodně pohyblivá je dnes lotyšská hráčka. Poněkud strnulou Krejčíkovou teď přehrála razantním forhendem k lajně.

40:15

Konec gemu ještě brzdí úder Ostapenkové do sítě.

2:2 Jelena Ostapenková získává gem.

Teď už je ale čtvrtá hra druhého setu u konce. Ostapenková si s přehledem udržela servis, v závěru zahnala Krejčíkovou svým úderem do kouta.

15:0

Bekhend Ostapenkové od základní čáry byl příliš dlouhý.

15:15

Lotyška si připravila Krejčíkovou dobrým bekhendovým returnem a vzápětí mohla útočit forhendem po lajně. Povedlo se jí to bezvadně.

15:30

Proti rychlému bekhendovému útoku Ostapenkové neměla Češka nárok.

15:40

A další winner Ostapenkové z bekhendu. Jakýkoliv pomalejší balonek od Krejčíkové teď nelítostně trestá a má k dispozici dva brejkboly.

2:3 Jelena Ostapenková získává gem.

Dvojchybou uzavírá Krejčíková pro sebe velmi smutný gem, ve kterém nedostala od soupeřky šanci. Ostapenková má opět náskok brejku.

15:0

Přímý bod z podání pro lotyšskou tenistku.

30:0

Teď je to hodně rychlý sled skvělých úderů od Ostapenkové. Na forhendový winner Krejčíková nedosáhla.

40:0

Podání se otřelo o čáru a Krejčíková zde nepochodila s protestem.

2:4 Jelena Ostapenková získává gem.

Pořádná rychlovka v šestém gemu druhé sady, čistá hra. Lotyška potvrzuje brejk, Krejčíková v závěru returnovala nepřesně a už to bude mít hodně těžké.

0:15

Po returnu Ostapenkové hrála Krejčíková do autu.

0:30

Dvojchyba číslo šest pro Krejčíkovou, Češka se teď hodně trápí.

15:40

Lotyška na okamžik pomohla nevynucenou chybou. Ze středu kurtu útočila do autu.

30:30

Přímý bod z podání pro Češku přináší záblesk naděje.

30:40

Nicméně když se teď Krejčíková dostane do výměny, často chybuje. Nevlezla se se svým úderem do kurtu a nabízí brejkbol.

2:5 Jelena Ostapenková získává gem.

Teď je to velký sešup nadějí Krejčíkové. Poslala balonek do sítě, znovu prohrává podání a Ostapenková půjde s novými míči podávat na postup.

15:0

Vzhledem k dění v posledních minutách se tento gem jeví pro Ostapenkovou jako formalita. Lotyška také začíná přímým bodem.

15:15

Krejčíkové nevyšel ani druhý return podle představ, netrefila míček čistě. Ostapenková však bekhendem útočila do autu.

30:15

Return Krejčíkové nepřešel přes síť.

40:15

Ostapenková skvěle zareagovala na return Krejčíkové, rychle se srovnala k nelehkému bekhendu po lajně a vytěžila z něj dva mečboly.

2:6 Jelena Ostapenková získává gem, set a zápas.

Po dalším přetaženém úderu od Krejčíkové zápas končí. Ostapenková na kurtu vládla a po zásluze postupuje do čtvrtfinále turnaje v Dauhá.

0:2

Utkání skončila, postoupila Jelena Ostapenková.

Druhý set trval jen půl hodiny a Ostapenková v něm světovou trojku Krejčíkovou zcela rozdrtila. Když už ji něco zbrzdilo, tak jedině vlastní chyby. Češka dnes vůbec nenašla recept na energickou hru Lotyšky a v Dauhá zůstane ve hře už jen ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou. To Ostapenková po titulu z Dubaje pokračuje ve vítězné jízdě a ve čtvrtfinále vyzve lepší ze souboje Garbiňe Muguruzaová - Madison Brengleová.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký den.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy