Wozniacká po skončení kariéry vylezla na Kilimandžáro. Jen v podprsence

yac yac
14. 10. 2020 19:57
Někdejší světová jednička a vítězka Australian Open Caroline Wozniacká po skončení aktivní kariéry nezahálí. Ve středu na sociálních sítích oznámila, že vylezla na Kilimandžáro. Na nejvyšší horu Afriky, která se tyčí do výše 5895 metrů, přitom vystoupala jen velmi spoře oděna a bez jakýchkoliv horolezeckých pomůcek. 

"Dokázali jsme to, vylezli jsme na nejvyšší samostatně stojící horu na světě! Tohle byla určitě jedna z nejtěžších věcí, jakou jsem v životě dokázala. Budu na to vzpomínat celý život," uvedla bývalá tenistka na sociálních sítích. 

Na vrchol Kilimandžára ovšem Wozniacká nelezla v kalhotách a podprsence jen kvůli fotografii na Instagram. Výstup na africkou velehoru byl vyvrcholením pořadu televize Discovery "Undressed to the Top with the Wozniacki Family" ("Svlečeni na vrchol společně s Wozniackými," nebo také "Svlečeni do podprsenky s Wozniackými"). 

Záměrem této show je ukázat, jak se Wozniacká společně se svým manželem Davidem Lee, což je bývalý hráč NBA, dokázali adaptovat na zimu i nedostatek kyslíku a vylézt na Kilimandžáro s minimem oblečení. To vše za doprovodu dalších členů rodiny bývalé dánské tenistky. 

Natáčení pořadu začalo několik měsíců poté, co Wozniacká na letošním Australian Open ukončila kariéru. Na odvážné vystoupení na Kilimandžáro se společně s Leem nejprve připravovali otužováním v Polsku, poté si zkusili potápění v Zanzibaru a také meditovali se šaolinským mnichem. 

"Potkáme se s třemi guru, "ledovým mužem" Wimm Hoffem, šaolinským mistrem Šifu a hvězdou volného potápění Stigem Stiversenem," uvedla už dříve Wozniacká. "Oni nás něco naučí a my bychom to měli využít a na Kilimandžáro vylézt s minimem oblečení."

Jak vidno, konzultace se zmíněnými muži se zjevně vyplatily. Wozniacká na vrcholu Kilimandžára společně s manželem a dalšími členy rodiny (plně oblečenými) skutečně stanula. 

Moje místo: Eva Samková | Video: Red Bull
 

Právě se děje

před 34 minutami

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.

před 1 hodinou

Strany v Libereckém kraji dnes podepsaly koaliční smlouvu.

Zástupci vítězných Starostů pro Liberecký kraj, Pirátů a ODS dnes v Oblastní galerii v Liberci podepsali koaliční smlouvu pro Liberecký kraj. Klíčovým úkolem pro nejbližší období je zvládnutí koronavirové krize, řekl po podpisu smlouvy novinářům lídr Starostů a současný hejtman Martin Půta. Koalice má 32 hlasů ze 45 v krajském zastupitelstvu. Ustavující zasedání, které zvolí nové vedení kraje, se uskuteční v úterý 3. listopadu.

"Dohodli jsme se na spolupráci, která bude navazovat na práci v minulých osmi letech a zároveň má ambice věnovat se výzvám, které před Libereckým krajem stojí. Shodli jsme se na tom, že koncem března příštího roku projednáme úpravu programového prohlášení. To už bychom měli znát dopady pandemie koronaviru do rozpočtu kraje," doplnil hejtman.

Starostové v Libereckém kraji vyhráli volby potřetí v řadě.

Další zprávy