Wimbledon • 3. kolo • 12:10

Barbora Krejčíková - Ajla Tomljanovicová

Konec zápasu.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
1
6
4
3
Ajla Tomljanovicová
Ajla Tomljanovicová
2
2
6
6

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání třetího kola tenisového Wimbledonu mezi Barborou Krejčíkovou a Ajlou Tomljanovicovou z Austrálie. Zápas začíná v sobotu 2. července ve 12 hodin.

Barbora Krejčíková se po tříměsíční pauze vynucené zraněním lokte pomalu, ale jistě dostává do ideálního herního tempa. Vrátila se na Roland Garros, kde vypadla už v prvním kole na raketě domácí Francouzky Diane Parryové, načež nezvládla úvodní utkání ani na trávě v Eastbourne, kde ve třech setech prohrála s Martou Kosťukovou.

Brněnská rodačka konečně poznala pocit vítězství až právě ve Wimbledonu a co je další pozitivní zpráva, na hře světové čtrnáctky je vidět výrazné zlepšení. Na úvod turnaje zvládla ve dvou setech duel s Marynou Zanevskou (7:6, 6:3) a set nepovolila ani v kole druhém Viktoriji Golubicové (6:3, 6:4).

Ajla Tomljanovicová má oproti soupeřce výrazně větší zápasovou praxi. Před třetím sezónním grandslamem stihla absolvovat dva travnaté turnaje. V Nottinghamu došla Australanka do čtvrtfinále, kde prohrála s Golubicovou, v Eastbourne byla nad její síly ve 2. kole pozdější finalistka Ostapenková.

Devětadvacetiletá tenistka narozená v Chorvatsku na turnaji stejně jako Krejčíková ještě neztratila ani set. Nejprve si věděla rady s nevyzpytatelnou Švýcarkou Teichmannovou, následně povolila pouhé čtyři gemy americké kvalifikantce Harrisonové.

Přestože se obě ženy nacházejí v elitní padesátce žebříčku WTA, takže pravidelně hrají největší turnaje, tak se proti sobě ještě neutkaly. Mírnou favoritkou je Barbora Krejčíková, ale i Ajla Tomljanovicová se v All England Clubu prezentuje v dobrém světle a svou kůži určitě nedá lacino.

Los vyhrála Barbora Krejčíková, která si zvolila příjem. Utkání bude z umpiru řídit Španěl Nacho Forcadell.

První set utkání právě začíná. Na podání je Ajla Tomljanovicová.

0:15

První bod patří české tenistce. Ta si poradila s forhendovým returnem, načež Australana ze stejné strany trefila jen pásku.

15:15

Barbora Krejčíková se znovu dostala do hry, ale v tomto případě bere fiftýn protihráčka, protože úder po returnu nečsitě trefila bekhend.

15:30

Uvidíme první brejkboly? Šestadvacetiletá rodačka z Brna si uhrála výměnu přes forhendy, za tím posledním do pravého růžku se sokyně jenom ohlédla.

15:40

Brejkboly přichází a jsou rovnou dva! Světová čtrnáctka rozběhala Australanku, jež poslední úder hraný ve velkém předklonu nepřehodila přes síť.

1:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Barboře Krejčíkové stačil hned první brejkbol. Return nasměrovala na polovinu protihráčky, načež s potěšením sledovala její příliš dlouhý forhend.

0:15

Ajla Tomljanovicová začíná na returnu velmi dobře. Forhendem zaútočila po levé lajně, Krejčíková odpověděla nepřesným bekhendem.

0:30

A další bod pro Australanku. Včas si všimla, že Češka vystartovala na síť. Napálila ji míček pod nohy, volej zastavila páska.

0:40

Brněnská rodačka vyprodukovala první dvojchybu celého utkání, věnovala tak konkurentce tři brejkboly.

15:40

Čistá hra se nekoná. Barbora Krejčíková využila kratšího bekhendu soupeřky k povedenému forhendu do levého rohu, na který již Australanka nenašla odpověď.

1:1 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Avšak druhý brejkbol už si Ajla Tomljanovicová protéct mezi prsty nenechala. Vytrvale se držela ve výměně a čekala na chybu protihráčky, dočkala se z forhendu.

0:15

Třetí gem střetnutí otevřela devětadvacetiletá rodačka ze Záhřebu dvojchybou.

0:30

Budeme svědky dalšího brejku? Krejčíková dávala svým úderům výbornou délku, poslední bekhend umístila přesně na základní čáru. Tomljanovicová musela zacouvat, přesto z bekhendu hrála do sítě.

0:40

Tři brejkboly. Česká tenistka znovu dokázala dávat úderům parádní délku, což sokyni rozhodilo a její bekhend vyletěl daleko za základní čáru.

2:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková využila brejkbol bez práce, Ajla Tomljanovicová zapsala do zápasových statistik svou druhou dvojchybu.

0:15

Česká tenistka zkusila přejít z obrany do útoku kratším křižným bekhendem. K její smůle míček vyletěl do deblového koridoru.

15:15

S výborným servisem ven z dvorce si Ajla Tomljanovicová neporadila, forhendovým returnem napálila síť.

30:15

Po podání ven z dvorce následoval forhend na opačnou stranu. Tomljanovicová zabojovala a míček vrátila těsně za síť, kde Krejčíková nadvakrát zabila výměnu ve svůj prospěch.

40:15

Skvěle. Rodačka z Brna se znovu trefila do prvního servisu, po němž následoval vysoký return. Krejčíková si počkala na odskok míčku, aby následně vypálila nechytatelný winner z forhendu do pravého růžku.

3:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Napočtvrté vyšel první servis a Barbora Krejčíková jej využila k náběhu na síť. Australanka se bránila srdnatě, na závěrečnou smeč už ale neměla nárok. Brejk potvrzen.

15:0

Ajla Tomljanovicová si určitě je moc dobře vědoma, že do třetice potřebuje udržet servis. A začíná dobře, soupeřka jí darovala bod chybou z bekhendu.

30:0

A další nevynucená chyba z rakety české hráčky. Ta si chystala forhendový útok, ale míček znovu zastavila páska.

30:15

Tentokráte není útoku české hráčky co vytknout. Postupně se blížila síti, aby u ní nekompromisně vyslala forhend do soupeřčina protipohybu.

30:30

Při podání Australanky se opět schyluje na drama. Servírující tenistka chtěla zklidnit tempo bekhendovým čopem, leč balónek nepřeletěl přes síť.

30:40

Brejkbol! Ajle Tomljanovicové se nevydařil kraťas, proto Krejčíková míček doběhla a vrátila, aby vzápětí sledovala, jak konkurentka místo volné pravé strany trefuje území pro čtyřhru, což následně potvrdilo i jestřábí oko.

40:40

Challenge si vzala rovněž Barbora Krejčíková, ale i ona byla neúspěšná. Bekhend protihráčky spadl přesně na základní čáru. Shoda.

A:40

S výborným servisem ven z kurtu si světová čtrnáctka neporadila, výhoda míří na stranu podávající hráčky.

40:40

Ajla Tomljanovicová ale vzápětí dělá dvojchybu, takže skóre opět ukazuje po čtyřiceti.

40:A

A po gembolu další brejkbol! Australanka nechtěla jít do dlouhé výměny, proto zaútočila forhendem, jenže dala mu přílišnou délku, balónek skočil za základní čáru.

40:40

Chyba napravena. Rodačka ze Záhřebu si nepřipustila tíhu okamžiku a v těžké pozici vykouzlila v pokleku nechytatelný bekhend po levé lajně.

40:40

Chyba napravena. Rodačka ze Záhřebu si nepřipustila tíhu okamžiku a v těžké pozici vykouzlila v pokleku nechytatelný bekhend po levé lajně.

40:A

Tak že by do třetice? Barbora Krejčíková returnovala nepříjemně pod nohy soupeřky, jež reagovala nečistým forhendem. Výhoda příjem.

4:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Ano! Šestadvacetiletá Češka byla trpělivá a počkala na zaváhání Australanky, které přišlo z bekhendu. Následoval radostný výkřik, Barbora Krejčíková totiž vede 4:1, přičemž v tomto náskoku jsou ukryty dva brejky.

15:0

Výborné podání ven z dvorce, na které Ajla Tomljanovicová sice dosáhla, ale rámem rakety míček poslala do výrazného autu.

30:0

A další přímý bod. Tentokráte Australanka returnovala z bekhendu, balónek znovu nasměrovala mimo vymezené území.

40:0

Po podání ven z dvorce naběhla brněnská rodačka na síť. S bekhendem si ještě Australanka poradila, s kratší smečí nikoliv.

5:1 Barbora Krejčíková získává gem.

O osudu prvního setu se zdá býti jasno. Světová čtrnáctka podala na téčko, Ajla Tomljanovicová odpověděla forhendovým returnem pod pásku.

0:15

Vysoký forhend Češky nadělal Australance až nečekaně velké potíže. Hrála brzy po odskoku vysoký bekhend, načež Krejčíková trestala bekhendovým winnerem do levého rohu.

0:30

Je zřejmé, že by Češka ráda ukončila sadu ještě na returnu. Soupeřku výborně rozběhala, po křižném bekhendu Tomljanovicová chybovala ze stejné strany.

15:30

Devětadvacetiletá rodačka ze Záhřebu ještě bojuje, trefuje své první eso.

30:30

Vzápětí další výborný servis, na který sice Krejčíková dosáhla, ale na polovinu soupeřky míček poslat nedokázala.

40:30

Česká tenistka měla zděláno na setbol, ale zdánlivě nejjednodušší úder ve výměně nezvládla, vyhodila se forhendem.

5:2 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Set pokračuje. Ajla Tomljanovicová zabrala v pravý čas, na závěr sedmé hry přidala své druhé eso.

15:0

Důležitý první bod míří na konto české tenistky. Ajla Tomljanovicová měla forhendový return na raketě, přesto trefila síť.

30:0

Parádní servis na tělo, proti němuž musela Australanka odstupovat a bekhendem míček jenom ztlumila před sebe.

40:0

A do třetice nepovedený return, kdy rodačka ze Záhřebu zariskovala a míček umístila jen těsně do území pro čtyřhru. Tři setboly!

40:15

Riskantní return tentokráte přinesl kýžené ovoce. Česká tenistka neodstupovala proti míčku, v těžké pozici jej zasáhla pouze rámem rakety.

6:2 Barbora Krejčíková získává gem a set.

Výborně! Barbora Krejčíková si trpělivě připravila útok na síť, kde již měla jednoduchou pozici, forhendem neomylně zamířila na volnou levou polovinu. Úvodní dějství je minulostí.

15:0

První fiftýn druhé sady získala servírující Australanka. Krejčíková zkazila forhend po returnu.

30:0

Také další fiftýn míří na konto rodačky ze Záhřebu. Ta protihráčku rozběhala a dočkala se jejího zaváhání z bekhendu.

30:15

Barbora Krejčíková snižuje. V tomto případě útočila ona a forhend po levé lajně proměnila ve vítězný míč.

40:15

Světová čtrnáctka se dostala do výměny, ale kýženého bodu se nedočkala. Forhendu dala malou výšku, prim sehrála páska.

0:1 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Ajla Tomljanovicová zvládla využít hned první ze dvou gembolů. Ve výměně měla navrch, závěrečný křižný forhend sokyně pustila do zámezí.

0:15

Ajla Tomljanovicová do druhé sady viditelně nastoupila s čistou hlavou. Nyní sáze forhendy ze strany na stranu, finální obranný čop Krejčíkové vyletěl za základní čáru.

0:30

A Australanka boduje i nadále. Tvrdou forhendovou střelou napálila balónek Češce pod nohy, ta rovněž z forhendu zasáhla území pro debl.

15:30

Barbora Krejčíková si v důležitou chvilku pomohla podáním. Rady si věděla i s vysokým returnem, křižným forhendem do pravého rohu přinutila Tomljanovicovou k chybě.

15:40

Vzápětí ovšem brněnská rodačka udělala dvojchybu, Ajla Tomljanovicová tak má dva brejkboly.

0:2 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Bohužel využívá hned ten první. Barbora Krejčíková byla v tlaku, jenže nabíhaný forhend na síť nasměrovala do těsného autu.

15:0

Australská hráčka pokračuje ve výborném výkonu. Dokázala kombinovat tvrdé rány s čopy, čemuž Krejčíková nedokázala vzdorovat a na závěr výměny nečistě trefila forhend.

15:15

Devětadvacetiletá rodačka ze Záhřebu dopustila srovnání skóre v gemu dvojchybou.

15:30

Jedna z nejdelších výměn střetnutí končí fiftýnem pro světovou čtrnáctku. Ajla Tomljanovicová po příliš dlouhém bekhendu jen smutně zvedla hlavu k nebi.

30:30

Nestává se často, aby Australanka z vlastní vůle naběhla k síti. Nyní se tak stalo a efekt se dostala, s ostrým bekhendovým volejem na tělo si Krejčíková neporadila.

30:40

Důležitý bod a brejkbol pro Barboru Krejčíkovou! Křižnému forhendu zprava dala výbornou razanci i délku, Australanka vrátila míček do pásky.

1:2 Barbora Krejčíková získává gem.

Výhoda brejku je pryč! Australanka zkoušela protihráčku rozhodit čopy, ale brněnská rodačka se nenechala a po bekhendu do levého růžku mohla spokojeně zatnout pravou pěst.

0:15

Přestřelku od základní čáry opanovala Tomljanovicová. Měla o něco tvrdší údery, Krejčíková nakonec poslala bekhend do sítě.

0:30

Těžko říct, jestli to Australanka takhle zamýšlela, každopádně zahrála parádní kratší return, po němž Češka znovu hrála jenom do pásky.

15:30

Výborný servis na téčko, na nějž si Ajla Tomljanovicová sice sáhla, ale zahrát přesný return neměla šanci.

30:30

Australanka si hodně věřila, ale nebylo jí to nic platné, naopak. Uspěchala bekhend a balónek nasměrovala daleko za základní čáru.

40:30

Barbora Krejčíková je po zranění lepší a lepší, pomalu opět začíná připomínat nezastavitelnou mašinu z minulé sezóny. Češka vypálila nechytatelný forhend zprava kros a má gembol.

40:40

Avšak winnery umí sázet i Ajla Tomljanovicová. Výborně si připravila pozici a kratším křižným forhendem nedala soupeřce šanci na včasnou reakci.

40:A

Pozor, je tu brejkbol! Kraťas ihned z returnu Barbora Krejčíkovou pořádně zaskočil, balónek poslala do deblového koridoru.

40:40

Podobných momentů chceme vidět víc! Brněnská rodačka si vytvořila dominantní pozici a ve finále opět ukázala forhendovou sílu, i v tomto případě vypálila dělovku do levého rohu.

A:40

Po servisu na téčko následoval vysoký return a česká tenistka raději běžela k síti. Ale nemusela, protože balónek ji nepřeletěl.

2:2 Barbora Krejčíková získává gem.

Servis na téčko neměl chybu, Australanka se za ním jenom podívala. Ztráta dvou gemů je pryč, druhý set začíná prakticky od začátku.

0:15

Ajla Tomljanovicová není v ideálním rozpoložení, to je zřejmé. Pátý gem druhého setu otevřela dvojchybou.

15:15

Ale své zaváhání napravuje Australanka hned vzápětí, když si oběhla míček na forhend a po levé lajně vypálila nechytatelnou dělovku.

30:15

Světová čtrnáctka byla u servisu ven z dvorce včas, ale neporadila si s ním, forhendový křižný return skončil v síti.

30:30

Australanka bojovala, ale Barbora Krejčíková nechybovala a získávala čím dál tím větší tlak, který završila vítězným bekhendem u sítě.

30:40

Češka disponuje brejkbolem! Udržela se ve výměně, což bylo klíčová. Ajla Tomljanovicová neudržela přesnou ruku a bekhendem trefila síť.

40:40

To je škoda. Česká tenistka měla soupeřku u sítě a míček na raketě, ale forhend jí vůbec nesedl a tentokráte zasáhla síť ona.

A:40

Následuje gembol. Brněnská rodačka obdržela nepříjemný servis na tělo, bekhendový return se do vymezeného prostoru nevešel.

2:3 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Ajla Tomljanovicová opět servírovala do bekhendu sokyně a tato volba se znovu ukázala býti dobrou, return skončil na pásce.

15:0

Servisem ven z dvorce si Barbora Krejčíková připravila perfektní pozici pro útok. Po kratším returnu soupeřky nezaváhala a forhend nasměrovala do odkryté pravé poloviny kurtu.

30:0

Velká chyba Ajly Tomljanovicové, která udělala všechno dobře, až do závěrečného úderu. U sítě nezvládla smeč, balónek poslala za základní čáru.

40:0

Šestý gem zatím vypadá býti jasnou záležitostí. Česká hráčka podala ven z dvorce, Australanka returnovala mimo vymezený prostor.

3:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Rodačka ze Záhřebu vsadila vše na jednu kartu. Neuspěla, ostrý return jenom napnul pásku.

15:0

U podání na téčko sice Barbora Krejčíková byla, ale hodně pozdě, bekhendovým returnem umístila míček o kousek za základní čáru.

15:15

Dlouhé výměny dnes Barboře Krejčíkové viditelně nevadí. Opanovala přestřelku bekhendů, ten poslední v podání Australanky pustila za základní čáru.

30:15

Šestadvacetiletá rodačka z Brna vyzkoušela zklidnit rytmus vysokým bekhendovým čopem. Situaci však nezvládla a balónek poslala za základní lajnu.

40:15

Ajla Tomljanovicová disponuje dvěma gemboly. V mírné defenzivě vyprodukovala povedený forhend k základní čáře, protihráčka musela jít do forhendu brzy po odskoku a trefila sí´t.

3:4 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Dlouho letící return české tenistky nakonec spadl za základní čáru. Ajla Tomljanovicová je ve vedení, ale není třeba propadat panice, na podání teď půjde Češka.

15:0

Takhle by to šlo. Po výborném podání následoval return za pásku. Barbora Krejčíková zkontrolovala pohyb soupeřky a forhend zahrála na volnou polovinu.

30:0

Ajla Tomljanovicová na returnu v posledních minutách není ve své kůži. Začala získávat ve výměně navrch, ale v tom zaváhala při forhendu.

40:0

Nyní neměla Australanka žádnou šanci. Světová čtrnáctka totiž vypálila nechytatelný servis na téčko.

40:15

Čistá hra se nekoná. Tomljanovicová posadila bekhend na základní čáru, brněnská rodačka v záklonu přestřelila vymezené území.

4:4 Barbora Krejčíková získává gem.

Další výborné podání na střed kurtu, na nějž Ajla Tomljanovicová neměla nárok. Barbora Krejčíková vyrovnává na 4:4, druhý set slibuje dramatickou koncovku.

15:0

Češka nevyužila skutečnosti, že soupeřka musela jít přes druhý servis, naopak sama výrazně přestřelila z returnu.

15:15

Obě tenistky si hrály do bekhendu. Čekání na chybu ukončila Ajla Tomljanovicová, když míček zasáhla nečistým způsobem.

30:15

Rámem rakety vzápětí zahrála i Barbora Krejčíková ve snaze úspěšně returnovat.

40:15

A znovu špatně trefený return. Devětadvacetiletá Australanka směřuje za ziskem devátého gemu druhé sady.

4:5 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Barbora Krejčíková si konečně s returnem poradila, ale gem o další výměnu prodloužit nedokázala, uzavřela jej bekhendem pod pásku.

15:0

S povedeným podáním ven z kurtu si ještě Tomljanovicová poradila, s následným prudkým forhendem do pravého rohu již nikoliv.

15:15

Pěkná výměna, která skončila vítězným bodem pro Australanku. Skvěle si poodstoupila proti forhendu a vtlačila ho nechytatelně do levého růžku.

15:30

Barbora Krejčíková si zadělává na problémy! Po podání dostala míček na forhend, ale hrála až za základní čáru.

15:40

Šestadvacetiletá rodačka z Brna si na dvojchybu nevybrala vůbec dobrý moment. Tomljanovicová má dva setboly!

30:40

Špatný odskok míčku od trávy ještě udržel Krejčíkovou ve hře. Australanka ve snaze o forhend promáchl naprázdno.

4:6 Ajla Tomljanovicová získává gem a set.

O postupující rozhodne třetí set! Ajla Tomljanovicová se parádně opřela do returnu a bekhendem po levé lajně zapsala vítězný úder, přestože se soupeřka trefila do prvního podání.

15:0

Třetí sadu otevírá na podání Ajla Tomljanovicová. A začíná úspěšně, po výborném podání zapsala bekhendový winner u sítě.

15:15

Barbora Krejčíková se opřela do bekhendového returnu, který umístila těsně k základní čáře, Australanka ze stejné strany trefila jen deblový koridor.

30:15

Devětadvacetiletá rodačka za Záhřebu vyprodukovala povedené podání na téčko, return Češky zastavila páska.

30:30

Následně Ajla Tomljanovicová přidává dvojchybu, gem je tak zase o něco dramatičtější

40:30

Varianta servis - síť vyšla na jedničku. Ajla Tomljanovicová prolomila defenzivu sokyně až napodruhé, a sice kratším volejem z bekhendové strany.

0:1 Ajla Tomljanovicová získává gem.

S těžkým returnem si Barbora Krejčíková sice poradila, ale protihráčce darovala dobrou pozici pro útok. Australanka nezaváhala, forhendová rána do pravého rohu neměla chybu.

0:15

Druhý gem rozhodujícího dějství zahájila Barbora Krejčíková dvojchybou.

15:15

Velká chyba, která by Australanku mohla v pozdějším průběhu ještě hodně mrzet. U sítě nezvládla zdánlivě jednoduchý bekhendový volej, napálila pásku.

30:15

Výborný servis ven z kurtu, s nímž si Ajla Tomljanovicová nevěděla rady. Míček spadl do zámezí.

40:15

Brněnská rodačka míří za srovnáním stavu. Opět jí vyšel servis, stejně tak následný forhend, Australanka na druhý úder odpověděla dlouhým bekhendem.

1:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Vyrovnáno. Barbora Krejčíková trefila první podání na téčko, její konkurentka natahovala raketu za balónkem bez úspěchu.

15:0

Šestadvacetiletá Češka se dostala do hry, ale zrovna v ten moment se nenastavila vůbec dobře na bekhend a trefila síť.

15:15

Ajla Tomljanovicová přidává do sbírky už sedmou dvojchybu.

30:15

Velká škoda, že dobře myšlený forhendový return neskončil v kurtu, balóne dopadl na zem o kousek za základní čárou.

40:15

Rodačka ze Záhřebu zapisuje další přímý bod. Tentokráte podala ven z dvorce a protihráčka poslala vysoký míček do výrazného zámezí.

1:2 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Další výborný servis, který sice Barbora Krejčíková zreturnovala, ale pak jen bezmocně sledovala kratší forhendový winner konkurentky na levou stranu.

Barbora Krejčíková si vyžádala medical time out, na vině je bolest levé nohy. Pauza mezi gemy se tak protáhne.

0:15

Zápas pokračuje. Barbora Krejčíková naběhla v tlaku k síti, kde ovšem zahrála příliš dlouhý volej, Australanka ji vzápětí prohodila křižným forhendem.

15:15

Ajla Tomljanovicová předvedla neuvěřitelnou defenzivní práci, ale tolik kýženého bodu se nezískala. Češka chytře změnila rytmus a kratším bekhendem protihráčku dokonale překvapila.

15:30

Rodačka ze Záhřebu je zase o krok napřed. Nepříjemně rotovaný bekhendový čop spadl Krejčíkové těsně pod nohy, forhend zastavila páska.

30:30

Dobré podání základem úspěchu. Světová čtrnáctka vyrazila k síti, kde si hravě poradila se smečí.

40:30

Místo hrozících brejkbolů přichází gembol. Ajla Tomljanovicová se na sebe zlobí, bekhendový čop určitě mohla nasměrovat nad pásku.

2:2 Barbora Krejčíková získává gem.

Australanka si vzala jestřábí oko, které ukázalo, že podání Barbory Krejčíkové skončilo na lajně. Výsledkem je tedy eso a srovnání stavu na 2:2.

15:0

Velké štěstí stálo na straně Australanky, jejíž forhend se odrazil od pásky nechytatelně na polovinu soupeřky, Krejčíková za míčkem běžela marně.

30:0

Česká tenistka ve výměně měla navrch, ale ve finále jí to nebylo nic platné, protože v závěru přestřelila forhendem.

30:15

Brněnská rodačka se nevzdává, je si vědoma, že by o postupující mohl rozhodnout jediný brejk. Po ostrém forhendu hrála soupeřka za základní čáru.

40:15

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Barbora Krejčíková vyzkoušela zkrácení hry v momentě, kdy konkurentka stála daleko za základní čárou, ale balónek nepřeletěl pásku.

40:30

Čárový rozhodčí zahlásil po forhendu aut, ale umpirový jej opravil. A věnoval bod Krejčíkové, protože Australanka minula vymezený prostor ještě před vyřčením chybného výroku.

2:3 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Až do shody ovšem rodačka z Brna hru nedotáhla. Ajla Tomljanovicová se dokonale zkoncentrovala na závěrečný úder ve výměně, těžký bekhend v podřepu vyslala brilantně po levé čáře.

15:0

Na podání ven z dvorce sice Ajla Tomljanovicová dosáhla, ale forhendovým čopem nezvládla míček poslat přes pásku.

15:15

Přestože se hraje třetí set, tak Australanka ukazuje, že síly v rukách má stále dostatek, což ukázala dělovým forhendovým winnerem po levé lajně.

15:30

Ostrému forhendovému returnu k základní čáře lze jen těžko něco vytýkat. Krejčíková nastavila raketu v poslední chvíle, míček odpálila těsně před sebe.

15:40

Dva brejkboly pro Australanku! Česká tenistka se pod tlakem rozhodla pro forhendový čop, jenže míček nasměrovala až za základní lajnu.

2:4 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Světová čtrnáctka je ve velkých problémech. Naběhla k síti, kam jí ovšem soupeřka zahrála nepříjemný čop z bekhendu, česká tenistka bekhendový volej nezvládla a trefila pouze pásku.

0:15

Ajla Tomljanovicová si vzala challenge, která potvrdila, že její forhend skutečně spadl do zámezí.

0:30

Barbora Krejčíková míří za brejkboly. Poradila si s forhendovým returnem, načež soupeřka ze stejné strany napálila pásku.

15:30

Výměnu od základní čáry opanovala Australanka. Její konkurentka chtěla zrychlit hru bekhendem, balónek však narazil do pásky.

15:30

Výměnu od základní čáry opanovala Australanka. Její konkurentka chtěla zrychlit hru bekhendem, balónek však narazil do pásky.

30:30

Bohužel, ani v tomto případě se Češka nedočkala brejkbolů. Při bekhendu musela jít do lehkého podřepnutí, míček usměrnila do území pro čtyřhru.

40:30

Devětadvacetiletá rodačka ze Záhřebu rozběhala protihráčku, kterou donutila k chybě forhendem do levého rohu s vysokým odskokem.

2:5 Ajla Tomljanovicová získává gem.

Barbora Krejčíková viděla volný prostor v levém rohu, jenže forhendu dala přílišnou délku a míček doletěl za základní čáru. Tomljanovicová je jediný gem od postupu do osmifinále.

15:0

Šestadvacetiletá rodačka z Brna načíná osmý gem třetího setu tím nejlepším možným způsobem, esem na téčko.

15:15

Náběh na síť nebyl ideálně připravený a Australanka trestala. Vyslala soupeřce pod nohy nepříjemný forhend, Češka hrála volej pod pásku.

30:15

Nyní si Ajla Tomljanovicová věřila až příliš. Z bekhendu chtěla zapsat vítězný úder, ale balónek napálila poměrně výrazně mimo vymezené území.

40:15

Světová čtrnáctka míří za snížením. Opět se jí povedlo trefit velmi dobré podání na střed kurtu, Australanka returnovala za základní čáru.

40:30

Osmá hra pokračuje, Barbora Krejčíková darovala konkurentce fiftýn dvojchybou.

3:5 Barbora Krejčíková získává gem.

Česká tenistka Barbora Krejčíková přímým bodem po servisu ven z dvorce snižuje na 3:5, ale sama si je moc dobře vědoma, že to nejtěžší ji teprve čeká, nutně totiž potřebuje uspět i na returnu.

0:15

A začíná velmi dobře. V přestřelce bekhendů od základní čáry tahala za delší konec provazu, Australanka chybovala úderem do sítě.

0:30

Na devětadvacetiletou rodačku ze Záhřebu zřejmě dolehly nervy, o další bod se připravila dvojchybou.

15:30

Těsně, ale přece skončil forhend Krejčíkové hraný v plném běhu v deblovém koridoru. Stále však není nic ztraceno.

30:30

Australanka se trefila do prvního podání, míček umístila na téčko. Krejčíková natáhla raketu a odpověděla returnem do území pro čtyřhru.

30:40

Výborně! Brněnská rodačka se vyhrabala z pod tlaku, aby následně po vysokém bekhendu sokyně sama vypálila forhendový winner do levého rohu. Brejkbol.

40:40

Centimetry hrály ve prospěch tenistky z Austrálie. Bekhend spadl přesně na základní čáru, Krejčíková pak v těžké pozici křižným forhendem minula vymezený prostor.

40:A

Nečekané zaváhání Ajly Tomljanovicové přináší Češce další brejkbol. Podcenila nastavení těla k úderu z forhendu a balónek umístila za základní čáru.

40:40

Někteří diváci už slavili gem pro Krejčíkovou, ale bekhend její protihráčky znovu těsně lízl čáru. Výměna pokračovala a na jejím koni naopak Češka přestřelila bekhendem.

A:40

Mečbol! Rodačka ze Záhřebu umístila první podání do vymezeného čtverce, Krejčíková returnovala za základní čáru.

3:6 Ajla Tomljanovicová získává gem, set a zápas.

Je konec! Ajla Tomljanovicová se ubránila několika nepříjemným úderům protihráčky, aby si nakonec mohla radostí zakřičet poté, co se síť napnula po bekhendovém čopu její soupeřky.

Barbora Krejčíková wimbledonské maximum z loňského roku nevyrovná. Pouť světové čtrnáctky turnajem skončila ve 3. kole, s Ajlou Tomljanovicovou prohrála po setech 6:2, 4:6 a 3:6.

První set přitom šestadvacetiletá rodačka z Brna ovládla a byla jasně lepší hráčkou, když Australance povolila pouhé dva gemy, avšak Ajla Tomljanovicová od druhého setu přestala tolik chybovat a na výsledku to bylo znát. Ve druhém setu Australanka získala klíčový brejk v poslední desáté hře, zatímco v rozhodujícím dějství už v šesté. Výhodu brejku udržela až do konce, byť v posledním gemu musela odvracet dva brejkboly.

V osmifinále se Ajla Tomljanovicová utká s vítězkou zápasu Iga Świąteková - Alizé Cornetová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 6 - 2

Dvojchyby: 5 - 8

Úspěšnost 1. podání: 63 % - 56 %

Body po 1. podání: 62 % - 68 %

Body po 2. podání: 58 % - 44 %

Ubráněné brejkboly: 3/7 - 5/9

Vítězné údery: 26 - 16

Nevynucené chyby: 33 - 26

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 4 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy