Wimbledon • 3. kolo • 16:20

Marie Bouzková - Alison Riskeová

Konec zápasu.
Marie Bouzková
Marie Bouzková
2
6
6
Alison Riskeová
Alison Riskeová
0
2
3

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání třetího kola tenisového Wimbledonu mezi Marií Bouzkovou a Alison Riskeovou ze Spojených států amerických. Zápas začíná v pátek 1. července v 16 hodin.

Marie Bouzková před Wimbledonem odehrála jenom jeden travnatý turnaj, a to v Eastbourne. Los jí v prvním kole přiřkl Američanku Shelby Rodgersovou, s níž česká hráčka statečně bojovala přes dvě hodiny, aby nakonec prohrála ve třech setech.

V All England Clubu se pražská rodačka postarala o překvapení hned na úvod, když si vyšlápla na světovou osmičku a finalistku letošního Australian Open Danielle Collinsovou (5:7, 6:4, 6:4). I ve druhém kole Bouzková změřila síly s americkou hráčkou, a sice Ann Liovou. V tomto případě se jednalo o jednoznačnou záležitost, třiadvacetiletá Češka povolila sokyni pouhé tři gemy.

Třetí americkou soupeřkou Marie Bouzkové je Alison Riskeová. Jednatřicetiletá tenistka prožila rozporuplnou generálku před Wimbledonem. V Nottinghamu sice došla až do finále, v němž podlehla Brazilce Haddadové Maiaové, ovšem v Birminghamu a Eastbourne vypadla shodně už v prvním kole.

Jednatřicetiletá rodačka z Pittsburghu v prvním kole třetího sezónního grandslamu vyřadila Švýcarku Ylenu In-Albonovou po setech 6:2, 6:4. Výrazně větší problémy měla Riskeová s polskou kvalifikantkou Majou Chwalińskou, s níž prohrávala už o set a brejk, ale v pravý čas zabrala a dvanácti získanými gemy v řadě strhla vítězství na svou stranu.

Tenistky proti sobě dnes odehrají první vzájemné utkání, Mírnou favoritkou je Alison Riskeová, která v průběhu kariéry nakoukla do druhého týdne grandslamu třikrát, zatímco Bouzková ani jednou. Češka ovšem ukazuje, že na ní prodělání koronaviru nezanechalo žádné vážnější následky. V dosavadních dvou utkáních nastřádala pouze 16 nevynucených chyb, Riskeovou tedy nečeká vůbec nic jednoduchého.

Začátek utkání se podle původních předpokladů posouvá. Aktuálně je start zápasu očekáván v 16:20.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Marie Bouzková.

První set utkání právě začíná. Na podání je Marie Bouzková.

15:0

Marie Bouzková otevírá utkání přímým bodem.

30:0

Také druhý bod náleží české tenistce, ta do utkání vletěla ve výborném tempu.

30:15

Američanka se po returnu dostala do hry a slaví zisk svého prvního fiftýnu.

40:15

Výborné podání a následný forhend. Alison Riskeová zabojovala, ale míček vrátila za základní čáru.

40:30

První gembol třiadvacetiletá rodačka z Prahy nevyužila, po soupeřčině forhendu k základní čáře hrála bekhendem pod pásku.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Na závěr úvodního dějství jsme byli svědky dlouhé výměny, jež dopadla vítězně pro Marii Bouzkovou, protihráčka nasměrovala křižný bekhend do deblového koridoru.

15:0

Alison Riskeová se vydala na síť, kde získala potřebný tlak. Dvěma volejům se Bouzková ubránila, třetímu nikoliv.

30:0

Servis na téčko vrátila česká tenistka jenom do pásky.

30:15

To se Američance vůbec nepovedlo. Ve výměně měla navrch, ale v jasné pozici u sítě zahrála přímo do Bouzkové, která ukázala výborné reflexy a sokyni přelobovala.

30:30

A rázem je v gemu zaděláno na drama poté, co rodačka z Pittsburghu zapisuje premiérovou dvojchybu.

40:30

Těsně, ale přece skončil křižný forhendový return Bouzkové v zámezí. Gembol pro Američanku.

40:40

Skvěle. Marie Bouzková využila slabšího druhého podání Riskeové, po levé lajně vypálila nechytatelný forhendový return.

A:40

Třiadvacetiletá rodačka z Prahy cítila šanci, proto vystartovala k síti. Velká škoda, že kratší bekhendový volej nepřeletěl pásku.

40:40

Druhá hra má své pokračování. Česká tenistka si poradila s returnem, načež se její konkurentka vyhodila forhendem.

40:A

Brejkbol! Česká tenistka získala převahu ve výměně, tu završila dělovým forhendem do pravého růžku kurtu.

40:40

Alison Riskeová si v důležitou chvíli pomohla servisem. Po něm zkontrolovala pohyb soupeřky a forhendem hrála do jejího protipohybu.

A:40

Další brejkbol se nekoná, místo toho je tu gembol. Američanka opět těžila z výborného prvního podání, to doplnila o vítězný bekhend do levého rohu.

1:1 Alison Riskeová získává gem.

Američanka musela jít přes druhý servis, což ji ovšem vůbec nerozhodila, naopak Bouzková usměrnila bekhendový return až za základní čáru.

15:0

Marie Bouzková vyzkoušela ihned po servisu zkrácení hry. Alison Riskeová k míčku doběhla včas, avšak vrátila jej pouze do území pro čtyřhru.

15:15

Skóre v gemu je rychle srovnané. Vynikající bekhendový return kros česká hráčka ještě vrátila, na následný bekhendový volej už ovšem neměla nárok.

30:15

Fantastická defenziva přinesla pražské rodačce zasloužen fiftýn. Pod tlakem vypálila forhend hraný v plném běhu pod nohy konkurentky, která odpověděla úderem do sítě.

40:15

Krásná práce české hráčky. Povedeným kraťasem Alison Riskeovou přilákala k síti, posléze ji křižným forhendem bez problémů prohodila. Dva gemboly.

2:1 Marie Bouzková získává gem.

Jednatřicetiletá Američanka bojovala, ale kýžený bod nezískala. Ubránila se výbornému servisu, ostrému forhendu i smeči, druhou smeč už ale Marie Bouzková přetavila ve vítězný míč.

0:15

Výborný servis na téčko, avšak Marie Bouzková se natáhla a vrátila balónek těsně za pásku. S tím jako kdyby Riskeová nepočítala a útočný forhend poslala mimo vymezené území.

15:15

Další výborné podání, které již česká hráčka zreturnovat nedokázala, balónek skončil v autu.

30:15

Náběh na síť po returnu Alison Riskeovou nepřekvapil. Americká tenistka si srovnala myšlenky a vyprodukovala bekhendový prohoz po levé lajně.

40:15

Jednatřicetiletá rodačka z Pittsburghu si protihráčku rozhýbala, aby ve finále naběhla výměnu uzavřít na síť, při forhendovém voleji se nemýlila.

2:2 Alison Riskeová získává gem.

Hráčky zůstávají na podání stoprocentní i po čtvrtém gemu. Američanka podala ven z dvorce, Bouzková returnovala do deblového koridoru.

15:0

Výborné podání doplněné o forhend do pravého rohu. Alison Riskeová zabojovala, na dlouhou ruku poslala míček pod pásku.

30:0

První eso střetnutí putuje na konto Češky. Američanka natahovala za ránou na téčko raketu marně.

30:15

Pražská rodačka musela jít přes druhý servis, čehož Riskeová využila. Returnovala pod nohy sokyně, jež odpověděla příliš nízkým čopem.

40:15

Americká tenistka zase získávala navrch a rozhodla se zaútočit na síť. Zde ale zaváhala, při zdánlivě jednoduchém voleji nasměrovala míček pod pásku.

3:2 Marie Bouzková získává gem.

Češka překlápí vedení na svou stranu i potřetí. V tomto případě se i ona vydala k síti, kde nemusela hrát jediný úder, protože křižný prohoz Riskeové zastavila síť.

0:15

Skvělý vstup Bouzkové do šestého gemu. Využila pomalejšího druhého podání protihráčky a vypálila vítězný bekhendový return po lajně.

0:30

Marie Bouzková opět okouzlila brilantní defenzivou! Ubránila se řadě soupeřčiných volejů, aby nakonec v těžké pozici vyslala milimetrově přesný forhendový prohoz.

15:30

Při dalším náběhu na síť byla Alison Riskeová nekompromisní. Chytře zahrála kratší balónek, na něž česká tenistka nedosáhla.

15:40

Premiérové brejboly získává Marie Bouzková. Američanka si znovu věřila na síti, ale smeč v mírném záklonu poslala do sítě.

4:2 Marie Bouzková získává gem.

Třiadvacetiletá rodačka z Prahy využívá hned první brejkbol a dělá důležitý krok směrem k zisku úvodního setu! Pomohla si skvělým returnenem, Riskeová reagovala úderem do autu.

15:0

Cestu za potvrzením brejku nemohla Marie Bouzková zahájit lépe. Sokyni držela i lajny a dočkala se její nevynucené chyby z bekhendu.

15:0

Cestu za potvrzením brejku nemohla Marie Bouzková zahájit lépe. Sokyni držela i lajny a dočkala se její nevynucené chyby z bekhendu.

30:0

Česká tenistka vyslala dělové podání na téčko. Alison Riskeová míček tečovala jenom rámem rakety.

40:0

Americká tenistka nyní vůbec nestíhá. Dvakrát se silou vůle ubránila, do třetice už se ale za bekhendem po pravé lajně jenom ohlédla.

40:15

Gem ještě nekončí, Marie Bouzková udělala svou první dvojchybu.

5:2 Marie Bouzková získává gem.

Česká tenistka potvrzuje brejk a je jednu hru od zisku úvodní sady. Servis nasměrovala ven z dvorce a s potěšením sledovala, jak konkurentka kazí return.

0:15

Alison Riskeová pořádně podcenila situaci u sítě, když místo volné pravé strany hrála doleva pod nohy soupeřka, ta se rychle zorientovala a ukázkově ji přelobovala.

0:30

Američanka si zadělává na velké problémy. Podání ještě zvládla, ale vzápětí vyslala forhend daleko za základní čáru.

0:40

Jednatřicetiletá rodačka z Pittsburghu není ve vůbec dobrém rozpoložení. Udělala dvojchybu a věnovala soupeřce tři setboly!

15:40

První úspěšně odvrací. S returnem si ještě Češka poradila, ale následný bekhend nepřeletěl přes pásku.

6:2 Marie Bouzková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Marie Bouzková změnila rytmus hru bekhendovým čopem, na který Riskeové nezareagovala dobře, míček nasměrovala pod pásku.

0:15

Druhý set začala lépe Američanka. U sítě se pořádně nadřela, ale nakonec dokázala proměnit ve vítězný forhendový volej.

15:15

Od základní čáry je lepší Češka, to je zřejmé. Alison Riskeová ještě zvládla bekhend, forhend pod velkým tlakem ale napálila do sítě.

30:15

Výborně propracovaný útok Marie Bouzkové. Česká tenistka honila soupeřku ze strany na stranu, až se dočkala zaváhání z její strany.

30:30

Hodně nepovedené druhé podání, které zamířilo daleko za vymezený čtverec, výsledkem je druhá dvojchyba Bouzkové v utkání.

30:40

Pozor, Alison Riskeová disponuje premiérovým brejkbolem! V dlouhé výměně tahala za delší konec provazu, uzavřela ji nekompromisním bekhendem po levé čáře.

40:40

Jdeme do shody. Marie Bouzková musela jít přes druhý servis, s nímž si poradila, totéž nelze říct o bekhendovém returnu Američanky.

40:A

Američanka má druhý brejkbol. Vyslala ostrý bekhendový return na tělo soupeřky, ta bekhendem zasáhla pásku.

40:40

Brejkbol skončil stejně, jako před malou chvílí. Alison Riskeová musela returnovat z bekhendu, opět hrála jenom do zámezí.

A:40

Trpělivost přináší růže. Marie Bouzková působila, na rozdíl od soupeřky, ve výměně klidným dojmem, Američanka se vyhodila bekhendem.

40:40

Gem pokračuje. Tentokráte to byla rodačka z Pittsburghu, jež udržela pevné nervy a přesnější ruku, Češka chybovala bekhendem do sítě.

A:40

Opět musíme pochválit obranu české bojovnice. Ve sprintu zvládla obranný forhend, z pravé strany vzápětí vyslala ze stejné strany míček těsně před základní čáru a překvapená Američanka nasměrovala bekhend do autu.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Ano, i Marie Bouzková umí zaútočit! Využila kratšího úderu sokyně a bekhendem do levého rohu proměnila Riskeovou v divačku.

0:15

Riskeová se nejprve skvěle dostala z hluboké defenzivy vysokým forhendem k základní čáře. Nebylo jí to ale nic platné, protože v pokračující výměně přestřelila bekhendem.

15:15

Brzy si Američanka řekla o srovnání stavu. Po podání na téčko se přiblížila síti a forhend umístila neomylně do pravého růžku.

30:15

S těžkým returnem si Marie Bouzková poradila, ale pak musela hrát bekhend v plném běhu, míček dopadl těsně za základní lajnu.

30:15

S těžkým returnem si Marie Bouzková poradila, ale pak musela hrát bekhend v plném běhu, míček dopadl těsně za základní lajnu.

30:30

Bude se hrát o brejkbol. Pražská rodačka sice zahrála kratší bekhend, ale právě to nejspíše Riskeovou zaskočilo, její úder zastavila síť.

40:30

Gembol, nebo brejkbol? Platí první možnost. Marie Bouzková bojovala, avšak závěrečný forhend poslala do středu sítě.

40:40

Paráda. Češka se skvěle srovnala proti druhému podání soupeřky a forhendovým winnerem do levé části kurtu si vynutila shodu.

A:40

Pochvalu ale zaslouží i Alison Riskeová. Náběh na síť měla promyšlený od začátku do konce, vítěznému bekhendovému voleji na závěr těžko něco vytýkat.

1:1 Alison Riskeová získává gem.

S problémy, ale přece jednatřicetiletá Američanka srovnává na 1:1. Po dobře umístěném podání returnovala Bouzková za základní čáru.

0:15

Alison Riskeová ráda chodí na síť. Opět se k ní vydala po skvěle trefeném bekhendu po pravé lajně, forhendový volej snadno proměnila ve winner.

15:15

Marie Bouzková trefila výborné podání na téčko, soupeřka reagovala forhendovým returnem pod pásku.

15:30

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Česká tenistka vyzkoušela zklidnit hru pomalým bekhendovým čopem, jenže míček vyletěl mimo vymezené území.

30:30

Teď chtěla Američanka příliš. První forhend ještě spadl těsně před základní čáru, ale ten druhý už vyletěl těsně za ni.

40:30

Výborným podáním ven z dvorce si třiadvacetiletá Češka otevřela pravou polovinu kurtu, kam bez zaváhání napálila forhend.

2:1 Marie Bouzková získává gem.

Utkání se nachází ve druhém setu a Marie Bouzková je na podání stále stoprocentní. Přestože podání namířila protihráčce téměř ideálně na raketu, tak return skončil v síti.

0:15

Marie Bouzková si vzala úspěšnou challenge, Alison Riskeová tak musela přes druhý servis. A bod nakonec bere Češka, která byla pod tlakem, ale finální bekhend Američanky po pravé lajně spadl do těsného autu.

15:15

Po servisu ven z dvorce vyslala rodačka z Pittsburghu forhend do stejného prostoru. Překvapená Bouzková zkameněla a vůbec nereagovala.

15:30

Defenziva není nejsilnější stránkou americké tenistky. To se opět ukázalo, když se ubránila bekhendu, ale po ostrém soupeřčině forhendu tečovala míček pouze rámem rakety.

15:40

Dva brejkboly! Alison Riskeová měla navrch, ale cestu za fiftýnem jí zhatila nevynucená chyba z forhendové strany.

30:40

Češka se dostala do výměny, o to je větší škoda, že ji nepřetavila v získaný bod. Bekhend nasměrovala o kousek za základní čáru.

40:40

Alison Riskeová zvládla odvrátit i druhý brejkbol. S returnem těsně za pásku si poradila, sama pak zapsala bekhendový winner do levého rohu.

A:40

Evidujeme gembol pro Američanku. Po dvou tvrdších úderech překvapila krátkým bekhendovým čopem, Bouzková na dlouhou ruku trefila území pro čtyřhru.

2:2 Alison Riskeová získává gem.

Americká hráčka odvrátila dva brejkboly, aby nakonec úspěšně srovnala na 2:2. V delší výměně chybovala Češka forhendem do sítě.

15:0

Marie Bouzková vydechla úlevou, protože útočný forhend Američanky spadl o centimetry za základní čáru, Češka sama pak hrála pod tlakem do zámezí.

30:0

Američanka nevěřila, že vysoký bekhend protihráčky může spadnout do kurtu. Stalo se a následoval krátký bekhend. Bouzková tak během vteřiny přešla do útoku a forhendovou ránou do levého rohu přiměla soupeřku k chybě.

30:15

Česká tenistka zapisuje nevynucenou chybu. Podáním si připravila dobrou pozici pro útok, ale forhendem posléze mířila za základní čáru.

30:30

Alison Riskeová se hecuje, protože cítí šanci. Poradila si s returnem, stejně tak s forhendem, načež sledovala, jak sokyně kazí forhend pod pásku.

40:30

Risk je zisk? V tomto případě toto známé rčení neplatilo. Americká hráčka zkusila odvážný forhendový winner po levé lajně, ale míček doletěl do deblového koridoru.

3:2 Marie Bouzková získává gem.

Velká chyba Alison Riskeové, jež v průběhu vyrovnané výměny přerušila hru v domnění, že bekhend Bouzkové spadl až za základní čáru. Jestřábí oko ovšem ukázalo, že balónek skončil na lajně, takže fiftýn, a tím pádem celý gem náleží české hráčce.

15:0

Výborný servis ven z dvorce, s nímž si Marie Bouzková nevěděla rady, míček poslala mimo vymezené území.

30:0

Další výborný útok Američanky. V pokleku napálila forhend do levého rohu, česká protihráčka v plném běhu zaváhala při forhendu.

30:15

Chybuje i Američanka. Měla poměrně dostatek času na forhend, který ovšem trefila nečistě a hlavní roli hrála páska.

40:15

Rodačce z Pittsburghu se zřejmě zalíbilo v pokleku. Znovu hrála v této pozici a bekhend usměrnila do levého růžku mimo dosah konkurentky.

3:3 Alison Riskeová získává gem.

Máme opět vyrovnáno. Alison Riskeová dominovala, vysoký bekhend Bouzkové s čistým svědomím pustila za základní čáru.

0:15

Sedmý gem otevírá lépe Američanka. Ve forhendové výměně byla tou agresivnější, Bouzková chybovala úderem za základní lajnu.

0:30

Americká tenistka si hlasitě říká o brejkboly. Byla včas u nepovedeného kraťasu sokyně, načež uzavřela výměnu vítězným forhendovým volejem.

15:30

Ke třem brejkbolům chyběly centimetry. Jednatřicetiletá Američanka zariskovala bekhendem po levé čáře, míček skončil v těsném autu.

30:30

Hlasitý pokřik české hráčky hovoří za vše. Marie Bouzková vytrvale bušila do soupeřky, která nakonec povolila, když zahrála bekhendem do sítě.

40:30

Výborný první servis a místo hrozících brejkbolů budeme sledovat, jak si Češka poradí s gembolem, protože Riskeová nezvládla return.

4:3 Marie Bouzková získává gem.

Důležitý obrat, který by klidně mohl hrát v konečném důsledku klíčovou roli. Marie Bouzková se znovu trefila do prvního podání, Riskeová returnovala bekhendem za základní lajnu.

0:15

Třiadvacetiletá Češka získává pátý bod v řadě. Dostala soupeřku do delší výměny a mohla radostně zatnout pěst po jejím bekhendu pod pásku.

0:30

A další bod pro pražskou rodačku! Věřila si na forhend brzy po odskoku a balónek usměrnila nechytatelně do pravého růžku.

0:40

Tři brejboly! K jejich zisku stačilo české tenistce úspěšně returnovat, Američanka vzápětí pokazila bekhend.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková půjde podávat na vítězství! Na příjmu zapsala čistou hru, když opět kralovala delší výměně, Riskeová na konci zaznamenala nevynucenou chybu.

0:15

Češka nikam nespěchala a hrála trpělivé bekhendoví čopy. Bohužel ten poslední vyletěl až za základní čáru.

15:15

Chyba napravena. Marie Bouzková vykouzlila povedené první podání, Američanka si neporadila s returnem.

15:30

Jednatřicetiletá rodačka z Pittsburghu je zase o krok napřed. Poradila si s returnem, aby vzápětí Češka přestřelila forhendem.

15:40

Dva brejkboly také pro Američanku, která se ukázkově dostala z defenzivy do ofenzivy a byla to Bouzková, která v záklonu bekhendem zahrála do sítě.

30:40

Alison Riskeová cítila šanci, ale první brejkbol nevyužila. Na závěrečný forhend přitlačila až moc, míček doplachtil za základní čáru.

40:40

Shoda, výborně! Return nebyl vůbec špatný, ale Marie Bouzková udržela balónek ve hře, hned vzápětí Američanka minula z forhendu.

A:40

Po dvou brejkbolech následuje mečbol! Pražská rodačka servírovala na téčko, Riskeová si neporadila s bekhendovým returnem!

6:3 Marie Bouzková získává gem, set a zápas.

Dámy a pánové, takhle se proměňuje mečbol! Marie Bouzková závěrečnou výměnu neuvěřitelně oběhala, aby ve finále Alison Riskeová forhendem zasáhla pásku, která ponechala míček na její polovině. Unavená Češka radostí klesla k zemi, její pouť Wimbledonem pokračuje!

Marie Bouzková si ve Wimbledonu zahraje osmifinále. Ve třetím kole vyřadila další Američanku, Alison Riskeovou porazila po setech 6:2 a 6:3.

Klíč k úspěchu? Opět skvělý servis a minimum nevynucených chyb. Marie Bouzková pustila soupeřku ke čtyřem brejkbolům, ale všechny úspěšně odvrátila, zatímco sama v úvodním dějství využila dva a ve druhém jeden, to když na příjmu zazářila čistou hrou. V posledním gemu pražská rodačka odvracela dva brejkboly, ovšem poradila si i s touto těžkou situací a sama po skvělé výměně využila hned první mečbol.

V osmifinále se Marie Bouzková utká s vítězkou zápasu Šuaj Čang - Caroline Garciaová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 1 - 0

Dvojchyby: 2 - 2

Úspěšnost 1. podání: 65 % - 60 %

Body po 1. podání: 67 % - 60 %

Body po 2. podání: 67 % - 41 %

Ubráněné brejkboly: 4/4 - 4/7

Vítězné údery: 16 - 15

Nevynucené chyby: 11 - 22

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy