Nejlepší foto z Wimbledonu: česká radost, nepřehlédnutelné tetování i král Djoker

Nejlepší foto z Wimbledonu: česká radost, nepřehlédnutelné tetování i král Djoker
Z tuzemských zástupců v Londýně ovšem zaujala fotografy i Tereza Martincová a její nepřehlédnutelné tetování.
Živo bylo i v ochozech. Titul "švihák Wimbledonu" si zaslouží David Beckham.
Novak Djokovič potěšil fanynky při převlékání pohledem na své vysportované tělo.
Vynalézavost tenisových fanoušků nezná meze ani v Londýně.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
12. 7. 2022 10:01
Prohlédněte si povedené fotografie z letošního dění na kurtech londýnského All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, který hostil 135. ročník slavného Wimbledonu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy