Wawrinka, Azarenková a Kuzněcovová dostali volné karty na US Open

ČTK ČTK
14. 8. 2018 18:26
Na poslední grandslam sezony dostali volné karty Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová.
Viktoria Azarenková.
Viktoria Azarenková. | Foto: Reuters

New York - Bývalí grandslamoví šampioni Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová dostali od pořadatelů US Open volné karty pro účast v hlavní soutěži tohoto newyorského turnaje. Poslední grandslam tenisové sezony začne 27. srpna.

Třiatřicetiletý Švýcar Wawrinka triumfoval na US Open v roce 2016 a loni titul neobhajoval kvůli zranění kolena. Po dvou operacích bývalý třetí muž světového žebříčku pomalu šplhá vzhůru pořadím ATP Tour, v němž mu aktuálně patří 151. místo.

Běloruska Azarenková je dvojnásobnou šampionkou Australian Open a na US Open hrála dvakrát finále. Loni ve Flushing Meadows nestartovala kvůli právním sporům o opatrovnictví syna s bývalým partnerem. Na žebříčku je bývalá světová jednička na 87. místě, o jednu příčku výš než ruská šampionka US Open z roku 2004 Kuzněcovová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy