Wawrinka, Azarenková a Kuzněcovová dostali volné karty na US Open

ČTK ČTK
14. 8. 2018 18:26
Na poslední grandslam sezony dostali volné karty Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová.
Viktoria Azarenková.
Viktoria Azarenková. | Foto: Reuters

New York - Bývalí grandslamoví šampioni Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová dostali od pořadatelů US Open volné karty pro účast v hlavní soutěži tohoto newyorského turnaje. Poslední grandslam tenisové sezony začne 27. srpna.

Třiatřicetiletý Švýcar Wawrinka triumfoval na US Open v roce 2016 a loni titul neobhajoval kvůli zranění kolena. Po dvou operacích bývalý třetí muž světového žebříčku pomalu šplhá vzhůru pořadím ATP Tour, v němž mu aktuálně patří 151. místo.

Běloruska Azarenková je dvojnásobnou šampionkou Australian Open a na US Open hrála dvakrát finále. Loni ve Flushing Meadows nestartovala kvůli právním sporům o opatrovnictví syna s bývalým partnerem. Na žebříčku je bývalá světová jednička na 87. místě, o jednu příčku výš než ruská šampionka US Open z roku 2004 Kuzněcovová.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Další zprávy