Vzteklý Fognini byl za nadávky vyloučen z tenisového turnaje v Barceloně

21. 4. 2021 18:26
Italský tenista Fabio Fognini byl za urážku čárového rozhodčího vyloučen z turnaje v Barceloně. Jeho duel s domácím Bernabem Zapatou byl za stavu 0:6, 4:4 kontumován.
Fabio Fognini
Fabio Fognini | Foto: Reuters

Fognini ztratil první set za 28 minut a ve druhém prohrával už 0:3, ale podařilo se mu skóre otočit. Pak jeden z čárových rozhodčích nahlásil Italův přešlap a třiatřicetiletý hráč ztratil nejen podání, ale i nervy.

Čárový rozhodčí upozornil na jeho nadávky a Fognini, který už dříve v zápase dostal varování, byl diskvalifikován. Sedmadvacátý hráč světa to neunesl, při odchodu z kurtu zničil raketu a křičel: "Nic jsem mu neřekl".

Pro Fogniniho nejde o první vyloučení při utkání. V roce 2017 při prohře ve dvouhře na US Open rovněž urazil rozhodčí, dostal pokutu 24 tisíc dolarů a po diskvalifikaci nemohl nastoupit ve čtyřhře.

Asi nejznámějším případem vyloučení v tenise, které není často vídaným trestem, je diskvalifikace Novaka Djokoviče na loňském US Open. První hráč světa v osmifinálovém utkání trefil míčkem čárovou rozhodčí.