Siniaková si v Petrohradu zahraje o čtvrtfinále

ČTK ČTK
29. 1. 2018 15:09
Kateřina Siniaková na turnaji v Petrohradu vyřadila Donnu Vekičovou 6:3, 2:6, 6:4 .
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Milan Kammermayer

Petrohrad - Tenistka Kateřina Siniaková porazila v prvním kole turnaje v Petrohradu 6:3, 2:6, 6:4 Chorvatku Donnu Vekičovou. Jednadvacetiletá Češka zdolala stejně starou soupeřku i v třetím vzájemném utkání v kariéře, přičemž poprvé s ní ztratila set.

Obě hráčky vypadly na Australian Open v druhém kole a v žebříčku je od sebe dělí dvě místa. Padesátá hráčka světa Siniaková ukončila zápas s mírnou žebříčkovou favoritkou po dvou hodinách bekhendovým volejem.

Soupeřkou Siniakové v druhém kole bude vítězka souboje mezi domácími hráčkami Jekatěrinou Makarovovou a Anastasií Pavljučenkovovou.

Tenisový turnaj žen v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Siniaková (ČR) - Vekičová (Chorv.) 6:3, 2:6, 6:4, Cornetová (Fr.) - Barthelová (Něm.) 6:3, 7:5, Potapovová (Rus.) - Mariaová (Něm.) 6:2, 6:4.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy