Špatný den českých tenistek. V New Havenu brzy končí Siniaková i Kristýna Plíšková

Aktualizováno 21. 8. 2017 21:18
Kateřina Siniaková dohrála na turnaji v New Heavenu už v prvním kole. Stejně jako Kristýna Plíšková prohrála 1:2 na sety. Denní bilanci českých tenistek můžou ještě vylepšit Barbora Strýcová a Petra Kvitová.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Reuters

New Haven - Tenistky Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková se s generálkou na US Open v New Havenu rozloučily v prvním kole. Siniaková podlehla 6:1, 3:6, 6:7 osmé nasazené Číňance Pcheng Šuaj, sestra světové jedničky Karolíny Plíškové prohrála 5:7, 6:4, 5:7 s Dariou Gavrilovovou z Austrálie.

Plíšková v Connecticutu absolvovala první turnaj po téměř měsíci od nešťastného utkání v Nan-čchangu, kde si poranila svou hrací levou ruku při manipulaci s ventilátorem. V New Havenu absolvovala tříkolovou kvalifikaci a dnes hrála čtvrtý třísetový duel během čtyř dnů.

Přesto měla Češka v závěru dvouhodinového utkání šanci na vítězství, ale za stavu 5:4 v třetím setu nedokázala duel dopodávat. O dva gamy později pak Gavrilovové odvrátila tři mečboly, ale při čtvrtém už u sítě nezasáhla ideálně.

Jednadvacetiletá Siniaková do utkání s Pcheng Šuaj vlétla a za půl hodinu získala první set, pak se už začala více prosazovat o deset let starší Číňanka. Pětadvacátá hráčka světového žebříčku srovnala a navrch měla i zásluhou tvrdého podání také v tie-breaku rozhodující sady, který ovládla 7:3. Siniaková se tak stejně jako minulý týden v Cincinnati s turnajem rozloučila bez vítězství.

Tenisový turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 776.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Pcheng Šuaj (8-Čína) - Siniaková (ČR) 1:6, 6:3, 7:6 (7:3), Gavrilovová (Austr.) - Kristýna Plíšková (ČR) 7:5, 4:6, 7:5.