reklama
 
 

Dva kanáry ve finále Wimbledonu po 64 letech. Rusky spěchaly i na popud Navrátilové

16. 7. 2017 11:35
Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová ovládly wimbledonskou čtyřhru nevídaně rychle. Jako by spěchaly, aby se vešly do limitu. Podle pravidel turnaje se totiž smí hrát maximálně do 23. hodiny. "Věděly jsme, že to (finále mužské čtyřhry) bude na pět setů. Že to bude drama až do konce. Že to prostě bude něco! Martina Navrátilová nám říkala: Víte, holky, že musíte skončit do jedenácti?" prozradila Vesninová.

Londýn - Výsledkem dvakrát 6:0 demonstrovaly svou sílu ruské tenistky Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová v sobotním finále wimbledonské čtyřhry. Nebyly však první, které na trávě v londýnském All England Clubu nadělily v utkání o titul dva kanáry: stejný výsledek se zrodil už v roce 1953.

Tehdy podobně nekompromisně Shirley Fryová a Doris Hartová porazily Maureen Connollyovou s Julií Sampsonovou. Favorizované Rusky, které loni vyhrály Turnaj mistryň i olympiádu v Riu a mohou v lednu v Melbourne zkompletovat kariérní Grand Slam, jako by spěchaly, aby stihly dohrát do limitu.

Před nimi na centrálním kurtu totiž deblisté bojovali téměř pět hodin o slavnou trofej. Naopak ve čtyřhře mužů to bylo druhé nejdelší finále v dějinách Wimbledonu. Na kurt Rusky nastoupily až v 21:30 místního času a do hodiny byly s párem Chan Hao-ching z Tchaj-wanu, Rumunka Monica Niculescuová hotovy.

"Seděly jsme a čekaly. Věděly jsme, že to (finále mužské čtyřhry) bude na pět setů. Že to bude drama až do konce. Že to prostě bude něco! Martina Navrátilová nám říkala: Víte, holky, že musíte skončit do jedenácti?" prozradila Vesninová.

Podle pravidel turnaje se totiž smí hrát maximálně do 23. hodiny. A tak Rusky spěchaly, neztratily jediný game a v půl jedenácté už mohly slavit. "Po prvním setu jsem se podívala na hodiny. OK, pořád je to dobrý," dodala Vesninová.

S Makarovovou dobyly třetí grandslam. V roce 2014 se jim to povedlo na US Open, o rok dříve na antuce v Paříži. Od loňska mají ohromné sebevědomí. "Kdysi jsme při čtyřhře nemluvily, teď se to hodně změnilo. Na olympiádě v Riu jsme sledovaly beachvolejbal, jak holky oslavují každý zápas, objímají se. Líbilo se nám to, tak to děláme stejně," smály se.

autor: ČTK | 16. 7. 2017 11:35

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama