Vondroušová začala fiaskem. V Palermu nestačila na 121. hráčku světa

4. 8. 2020 19:06
Tenistce Markétě Vondroušové se v Palermu první zápas na WTA Tour po dlouhé koronavirové pauze nevydařil.
Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová. | Foto: Milan Kammermayer

Světová osmnáctka dnes na antuce na Sicílii nečekaně prohrála v úvodním kole se 121. hráčkou žebříčku Kajou Juvanovou ze Slovinska 6:1, 5:7 a 4:6.

Jednadvacetiletá Vondroušová naplňovala roli druhé nasazené hráčky turnaje jen v prvním setu. Česká favoritka, jež naposledy hrála na okruhu WTA koncem února v Dauhá, sadu získala za necelou půlhodinu a zdálo se, že kráčí za vítězstvím.

O dva roky mladší Juvanová ale hned na úvod druhého setu vzala Vondroušové poprvé v zápase podání a odskočila do vedení 4:0. Češka se sice dokázala vrátit, otočila na 5:4, ale zbytek druhé sady i úvod té třetí patřil slovinské kvalifikantce. Ta se opět ujala vedení 4:0 a Vondroušová navzdory snížení usilovala o obrat marně.

Loňská finalistka Roland Garros v zápase dlouhém dvě a půl hodiny ztratila šestkrát podání a udělala osm dvojchyb. Po jejím vyřazení tak zůstává jedinou Češkou na turnaji Kristýna Plíšková, která se v druhém kole střetne s domácí Sarou Erraniovou.

Tenisový turnaj žen v Palermu (antuka, dotace 163.103 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Juvanová (Slovin.) - Vondroušová (2-ČR) 1:6, 7:5, 6:4, Dodinová (Fr.) - Zidanšeková (Slovin.) 2:6, 6:4, 6:4, Sasnovičová (Běl.) - Mertensová (5-Belg.) 6:4, 6:1, Martičová (1-Chorv.) - Van Uytvancková (Belg.) 6:0, 6:3, Samsonovová (Rus.) - Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:2, Ferróová (Fr.) - Podoroská (Arg.) 6:2, 6:1, Giorgiová (It.) - Petersonová (Švéd.) 7:5, 6:4.