reklama
 
 

Vondroušová v pohádce: Hraji skvěle. A netuším, co dělat s tolika penězi, máma musí pomoct

17. 4. 2017
Sedmnáctiletá Markéta Vondroušová získala první titul WTA na turnaji ve švýcarském Bielu a tenisový svět je nadšený. Podívejte se na sestřih finále. | Video: Asociated Press |  01:36
Markéta Vondroušová se stala teprve druhou českou tenistkou historie, která dokázala vyhrát turnaj WTA v sedmnácti letech. Před ní to dokázala jen Nicole Vaidišová.

Biel/Praha - Dokázala něco, co si zatím představovala pouze ve snech. Markéta Vondroušová, teprve sedmnáctiletá česká tenistka, zažila ve švýcarském Bielu týden jako z pohádky. Už jen projít z kvalifikace do hlavního turnaje WTA pro ni byla velká premiéra.

Mladičké hráčce takový úspěch ale očividně nestačil. V dalším průběhu místního podniku neztratila ani jediný set a po fantastických výkonech si překvapivě došla pro premiérový titul. Tenisový svět zpozorněl, rodí se nová hvězda.

"Samozřejmě je to největší vítězství kariéry, doteď jsem hrála hlavně menší turnaje ITF s celkovou dotací 25 tisíc nebo 60 tisíc dolarů," připomněla na tiskové konferenci šťastná teenagerka. Za titul v Bielu získala prémii 43 tisíc dolarů (více než milion korun). Vydělala víc, než za celou svou předchozí kariéru.

"Vyhrála jsem zatím jen turnaje, kde jsem získala odměnu v řádu tisíců dolarů. Takže absolutně nevím, co udělám s penězi, které jsem vyhrála tady," vtipkovala Vondroušová po úspěšném finále. "Moje máma mi s tím bude muset nějak pomoct," dodala Češka.

V turnaji předvedla skutečně prvotřídní tenis, útočný styl, vynikající poměr vítězných míčů vůči nevynuceným chybám. Hrála výborně v momentech, jež byly těžké na psychiku. Se vším si poradila jako zkušená hráčka.

Porazila světovou osmnáctku Barboru Strýcovou, šestapadesátku Kristýnu Plíškovou nebo jednašedesátku Anniku Beckovou. Sama se v žebříčku posunula o více než sto míst na současnou 117. pozici.

"Loni jsem byla zraněná s mým levým loktem, musela jsem hodně trénovat, pracovat na fitness, což mi pomohlo, abych byla pohyblivější," prozradila Vondroušová svůj názor na tak náhlý let vzhůru. "A teď hraji opravdu skvěle," neváhala se zaslouženě pochválit.

Do Bielu přijela coby letošní čtyřnásobná finalistka na okruhu ITF, vítězka dvou titulů na této nižší úrovni. A jako hráčka, která si držela přibližně 90procentní statistiku vítězných zápasů. Mluvilo se o tom, že takovou bilanci má letos jen ona a Roger Federer. Ve Švýcarsku pak Vondroušová svůj letošní účet poupravila na neuvěřitelných 40 výher ze 44 zápasů.

"Nejprve jsem tady žádala o divokou kartu do kvalifikace, nebyla jsem si jistá, jestli se tam bez ní dostanu. Pak to ale vyšlo a já málem prohrála hned první zápas. Ale zvládla jsem to a pak už jsem byla lepší a lepší. Odehrála jsem tu několik vynikajících zápasů, takže jsem opravdu šťastná," prohlásila rodačka ze Sokolova.

S trenéry Jiřím Hřebcem a Zdeňkem Kubíkem, který ji v Bielu doprovázel, stanovili na letošní sezonu jednoznačný cíl. Dostat se v žebříčku hluboko do druhé stovky, aby si mladá tenistka zajistila účast na kvalifikacích grandslamových turnajů. Povedlo se. S velkým předstihem a velkou rezervou.

"Teď v kvalifikacích už určitě budu, takže měním své plány a upínám se právě k tomu," vyhlásila Vondroušová s výhledem na French Open a Wimbledon.

autor: Aleš Vávra | 17. 4. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama