Vondroušová po vyčerpávající bitvě končí. Curenkové vzdorovala do třetího setu

4. 9. 2018 0:16
Česká naděje podlehla ukrajinské soupeřce Lesje Curenkové 7:6, 5:7, 2:6 a na US Open končí v osmifinále.
Markéta Vondroušová na US Open
Markéta Vondroušová na US Open | Foto: ČTK

New York - Tenistka Markéta Vondroušová vypadla na US Open po málo vídané bitvě v osmifinále. V horku se ve Flushing Meadows chvilku zdálo, že její ukrajinská soupeřka Lesja Curenková vyčerpáním zápas vzdá, ale s problémy nakonec dohrávala Češka a podlehla 7:6, 5:7, 2:6.

Poslední Češkou ve dvouhře zůstala Karolína Plíšková. Turnajovou osmičku čeká v úterý souboj o semifinále s Američankou Serenou Williamsovou.

Za začátku to vypadalo "na ručník" pro Vondroušovou. Ztratila sedm míčů v řadě, přišla o servis a prohrávala 0:2. Postupně se rozehrála a držela míč v dlouhých výměnách. Curenková měla pod spalujícími paprsky problémy, opírala se o kolena a ztěžka dýchala.

Vondroušová srovnala na 4:4, po devátém gamu si 36. hráčka světa Curenková nechala změřit tlak a chladila si nohy. Po pauze dokázala Vondroušová viditelně v nepohodě hrající soupeřku udolat v tie-breaku poměrem 7:3.

Ač devětadvacetiletá Ukrajinka v tie-breaku padla i na kolena, zápas nevzdala. Jen se odešla do šatny převléknout a bojovala dál. Vondroušová získala ve druhé sadě vedení 2:0, ale o brejk vzápětí přišla.

Curenková sice vypadala mezi míči ztrápeně, ale při hře běhala a hrála skoro normálně. V dlouhých výměnách se postupně unavovala Vondroušová a o druhý set v koncovce po chybách přišla.

Před rozhodující sadou si Vondroušová nechala v zákulisí obvázat pravé tříslo. Zatímco Curenková se v postupujícím stínu z krize dostala, v bitvě vůle zvadla devatenáctiletá česká tenistka. Na pravou nohu trochu kulhala a ve třetím setu uhrála jen dvě hry.