Vondroušová po vyčerpávající bitvě končí. Curenkové vzdorovala do třetího setu

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 9. 2018 0:16
Česká naděje podlehla ukrajinské soupeřce Lesje Curenkové 7:6, 5:7, 2:6 a na US Open končí v osmifinále.
Markéta Vondroušová na US Open
Markéta Vondroušová na US Open | Foto: ČTK

New York - Tenistka Markéta Vondroušová vypadla na US Open po málo vídané bitvě v osmifinále. V horku se ve Flushing Meadows chvilku zdálo, že její ukrajinská soupeřka Lesja Curenková vyčerpáním zápas vzdá, ale s problémy nakonec dohrávala Češka a podlehla 7:6, 5:7, 2:6.

Poslední Češkou ve dvouhře zůstala Karolína Plíšková. Turnajovou osmičku čeká v úterý souboj o semifinále s Američankou Serenou Williamsovou.

Za začátku to vypadalo "na ručník" pro Vondroušovou. Ztratila sedm míčů v řadě, přišla o servis a prohrávala 0:2. Postupně se rozehrála a držela míč v dlouhých výměnách. Curenková měla pod spalujícími paprsky problémy, opírala se o kolena a ztěžka dýchala.

Vondroušová srovnala na 4:4, po devátém gamu si 36. hráčka světa Curenková nechala změřit tlak a chladila si nohy. Po pauze dokázala Vondroušová viditelně v nepohodě hrající soupeřku udolat v tie-breaku poměrem 7:3.

Ač devětadvacetiletá Ukrajinka v tie-breaku padla i na kolena, zápas nevzdala. Jen se odešla do šatny převléknout a bojovala dál. Vondroušová získala ve druhé sadě vedení 2:0, ale o brejk vzápětí přišla.

Curenková sice vypadala mezi míči ztrápeně, ale při hře běhala a hrála skoro normálně. V dlouhých výměnách se postupně unavovala Vondroušová a o druhý set v koncovce po chybách přišla.

Před rozhodující sadou si Vondroušová nechala v zákulisí obvázat pravé tříslo. Zatímco Curenková se v postupujícím stínu z krize dostala, v bitvě vůle zvadla devatenáctiletá česká tenistka. Na pravou nohu trochu kulhala a ve třetím setu uhrála jen dvě hry.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy