reklama
 
 

Vondroušová drtí soupeřky i na trávě. Mladičká Češka je krůček od dalšího milníku

19. 6. 2017
Dojde v anglickém Birminghamu k prvnímu vzájemnému měření sil mezi Markétou Vondroušovou a Petrou Kvitovou?

Praha - Její pohádkový vzestup pokračuje. Markéta Vondroušová na anglické trávě předvádí hladký přesun z antuky a nadále se veze na vítězné vlně.

Sedmnáctiletá Češka v Birminghamu bez ztráty setu zvládla první dvě kola kvalifikace. A jen jediná výhra jí chybí k dalšímu kariérnímu milníku. Vůbec poprvé se totiž může dostat do hlavní soutěže turnaje kategorie WTA Premier. 

Tenistka, která se v první polovině letošního roku v žebříčku vyšplhala o neuvěřitelných 343 míst nahoru a vydělala přes 152 tisíc dolarů, čímž více než sedmkrát překonala celý předchozí kariérní výdělek, zvládla na prestižním turnaji jak úvodní zápas s Japonkou Aojamovou, tak druhý duel s Bulharkou Najdenovou.

Zatímco v prvním duelu ztratila pouhé dvě hry, v nedělním zápase musela vybojovat výhru 6:4, 6:4. Klíčové momenty ovšem zvládla s bravurou a znovu na sebe výrazněji upozornila.

"Byl to od Vondroušové mnohem lepší tenis než také v neděli hrané finále turnaje v Nottinghamu," napsal na Twitter jeden z fanoušků.

Česká levačka zaznamenala už 53. výhru v sezoně. Prohrála pouze sedmkrát a na jedinečné bilanci nechce zjevně nic ztratit ani během přípravy na vysněný Wimbledon.

A je dost dobře možné, že se rozjetý vlak jménem Vondroušová pokusí zastavit hned dvojice jejích krajanek. V kvalifikačním finále v Birminghamu bude soupeřkou rodačky ze Sokolova Tereza Smitková. Nikdo příliš nečeká, že by mohla klást odpor, Vondroušová je jasnou favoritkou.

V prvním kole samotného turnaje by ale mohlo dojít k výbušnějšímu národnímu souboji. Na soupeřku z kvalifikace totiž před svým prvním duelem na milované trávě čeká dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová.

První vzájemný duel s o deset let mladší vycházející hvězdou by byl nevšední ozdobou celého podniku. A pro fanoušky zajímavou možností, jak premiérově porovnat výkonnost dvou velkých osobností českého ženského tenisu.

autor: Aleš Vávra | 19. 6. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama