Šťastná vládkyně Paříže. Krejčíková s trofejemi pózovala u Eiffelovky

Barbora Krejčíková s pohárem Suzanne Lenglenové.
Pětadvacetiletá česká tenistka ovládla na grandslamovém Roland Garros dvouhru i čtyřhru a vstoupila mezi tenisové legendy. Nejen ty české.
V neděli večer zašla s týmem i spoluhráčkou Kateřinou Siniakovou na večeři a na šampaňské, v pondělí ráno už se ale hlásila na tradiční pařížské focení s trofejí. V jejím případě tedy s trofejemi.
Barbora Krejčíková s pohárem Suzanne Lenglenové. Eiffelovka v pozadí nesmí chybět.
Další polibek. Krejčíková do turnaje vstupovala jako nenasazená hráčka, 33. na žebříčku. Postupně ale přehrála Kristýnu Plíškovou, Jekatěrinu Alexandrovovou, Elinu Svitolinovou, Sloane Stephensovou, Coco Gauffovou, Marii Sakkariovou a Anastasii Pavljučenkovovou.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
14. 6. 2021 12:22
Česká tenistka Barbora Krejčíková vyměnila tenisové oblečení za společenské šaty a v Paříži pózovala s vítěznými trofejemi z Roland Garros. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy